Naslovna » Kako omekšati kožu?Drži se ovih saveta!
Lice

Kako omekšati kožu?Drži se ovih saveta!

kako omekšati kožu

Pitaš se kako omekšati kožu i učiniti da ona prosto mami na dodir? Pred tobom su najbolji saveti i metode kako da svoju kožu lica učiniš mekom i glatkom.

Koža igra značajnu ulogu u zdravlju tvog tela i lica. Meka i zdrava koža je nešto što bismo svi želeli da imamo, mada nam to ne polazi baš uvek za rukom.

Možda radimo nešto pogrešno? Možda ne negujemo kožu na pravi način i ne koristimo adekvatne proizvode.

Nemoj više da se pitaš i tragaš za odgovorima.

Zato sam se i bavila ovom temom, jer smatram da konačno treba da saznaš kako omekšati kožu na najbolji mogući način. Samo čitaj dalje.

Kako omekšati kožu lica?

Najpre moraš da znaš da mnogo stvari može sprečiti tvoju kožu da izgleda i oseća se mekanom i glatkom. Tu pre svega mislim na izlaganje raznim štetnim sastojcima, iritansima i zagađivačima. Nedostatak vlage i loše opšte zdravlje takođe utiču na to da tvoja koža ne bude meka.

Generalno su neadekvatna nega kože i korišćenje pogrešnih proizvoda za kožu najveći uzročnici kože za koju nikako ne možemo reći da je meka i elastična. 

Čuvanje i održavanje kože mekom i glatkom uključuje pravilnu rutinu nege kože, brigu o koži iznutra i spolja i izbegavanje stvari koje bi mogle iritirati ili isušiti tvoju kožu.

Ukoliko tvoja nega kože nije adekvatna, lice kreće prerano da stari, nije više elastično i nastaju bore. A ni jedna žena ne voli bore, sama znaš!Ako si se već suočila sa borama na licu, pročitaj šta nam je rekla Dragana.

Draganu su dugo brinule bore na licu, sve dok nije pronašla BRZO, EFIKASNO I PRIRODNO REŠENJE ZA BORE!

Ona je sada nova žena sa savršeno čistim licem bez bora.

Kako je uspela da se reši bora, saznaj više na ovom linku https://onaportal.com/blistavo-cisto-lice-bez-bora/

Zato hajde da odmah pređemo na stvar. Slede najbolji saveti kako omekšati kožu.

kako omekšati kožu

1.Pravilno pranje kože lica

Nedostatak vlage i uklanjanje prirodnih ulja sa kože mogu dovesti do suve i perutave kože. Previše često pranje lica i upotreba tople vode mogu povećati ovaj nedostatak vlage i gubitak prirodnih, zaštitnih ulja sa kože. 

Zato kožu lica treba da pereš svega dva puta dnevno, ujutro i uveče – i to korišćenjem mlake i na kraju hladnije vode. Gledaj da lice umivaš rukama ili mekanom krpom umesto korišćenja grubih pilinga.

Što se tiče upotrebe sapuna za lice – oni generalno imaju tendenciju da isušuju kožu, pa uvek biraj blage, prirodne sapune za lice lišene sulfata, parabena i bilo kakvih hemikalija. Mnogi hvale sapun od kozjeg mleka kao jednu od boljih prirodnih opcija za postizanje meke kože.

Nakon umivanja lica, ne trljaj kožu peškirom – jer to može ukloniti vlagu i ulje. Umesto toga, nežno utapkaj lice i upij višak vode čistim ubrusom ili mekanim peškirom.

Kad je tvoja koža još uvek malo vlažna, nanesi svoju hidratantnu kremu za lice koju inače koristiš.

2.Piling lica jednom nedeljno

Piling lica čini tvoju kožu mekšom zahvaljujući tome što uklanja mrtve ćelije kože, prljavštinu i višak sebuma. Možeš fenomenalno da očistiš svoje lice uz pomoć pilinga od kafe pomešanog sa nekim blagim prirodnim sastojcima. Za ublažavanje crvenila možeš da koristiš piling na bazi ekstrakta zelenog čaja i glikolne kiseline. Zeleni čaj za lice je zaista odličan prirodni sastojak!

Izbegavaj piling lica više od jednom ili dva puta nedeljno, jer prečesti piling može izazvati iritaciju kože i ukloniti njena prirodna ulja.

3.Svakodnevno hidriraj kožu

Kako misliš da imaš mekanu kožu ukoliko ne hidriraš lice svakog dana? Uvek hidriraj kožu odmah posle umivanja, pre nanošenja šminke i nakon uklanjanja šminke.

Potraži kvalitetnu hidratantnu kremu koja sadrži biljna ulja i hidratantne sastojke kao što su vitamin A, vitamin E, kakao puter, shea puter, lavanda i kamilica.

Za naročito suvu kožu lica, koristi dobru noćnu kremu za lice. Nanesi je pre spavanja u obilnom sloju – a ujutru ćeš uživati u čarima neverovatno meke kože!

Bez obzira da li imaš suvu ili masnu kožu, adekvatna hidratacija je važna da uravnotežiš proizvodnju sebuma u ​​koži, sprečiš suvu kožu i perutanje i nadoknadiš izgubljenu vlagu. 

Hidratantne kreme su proizvodi koji čine tvoju kožu hidriranom i mekom, istovremeno joj pružajući glatkiju teksturu dodavanjem masnog sloja na površini.

U odabiru pravih sastojaka ključno je voditi računa o tvom tipu kože i osetljivosti. Takođe je važno da li istovremeno lečiš druga stanja kože – jer odabirom pogrešnog hidratantnog sredstva možeš samo pogoršati stanje svoje kože. 

 

4.Masaža za meko lice

Ako se pitaš kako omekšati kožu – znaj da ti dobra masaža lica može pružiti pravo zadovoljstvo! Masaže su ne samo opuštajuće, već poboljšavaju i cirkulaciju – što ti pomaže da uneseš hranjive materije, kiseonik i vlažnost u svoje dublje slojeve kože. Masaže lica uljem takođe mogu biti veoma hidratantne i omekšavajuće.

5.Obavezno ukloni šminku pre spavanja 

Ukoliko često nosiš šminku, znaš da ako zaspiš – a da je ne ukloniš sa lica, to može začepiti tvoje pore i dovesti do infekcija. Da ne govorim o tome što to itekako utiče na mekoću i kvalitet tvoje kože.

Zato uvek pre spavanja obavezno ukloni šminku, i to korišćenjem nežnog sredstva za čišćenje, mlake vode i mekane krpe. Micelarna voda za lice se takođe ceni kao odličan preparat za brzo i nežno uklanjanje šminke.

Nakon uklanjanja šminke samo nežno osuši kožu i naravno, nanesi hidratantnu kremu.

Kada koristiš šminku, gledaj da to bude u skromnim količinama – jer zaista ima tendenciju da dehidrira i isuši kožu. Potraži one brendove šminke koji ne sadrže opasne sastojke, poput parabena i koji su pritom hipoalergeni.

6.Vodi računa o higijeni četki za šminkanje

Kada smo već kod šminke – ne zaboravi da redovno vodiš računa o higijeni četki za šminkanje. Neka one uvek budu savršeno čiste. To je zato jer četke i četkice za šminku mogu da budu pune bakterija i njihovim prenošenjem po licu – začepljuju pore i izazivaju iritaciju. Da stvar bude još gora, tako mogu da se pojave i bubuljice od šminke!

Da bi sve ovo izbegla, svakodnevno peri četke blagim tečnim sapunom i toplom vodom. Pre upotrebe ostavi da se ponovo osuše. 

7.Koristi maske za meku kožu

Bez maske za lice tvoja koža ne može biti mekana. Slede neke od najboljih domaćih maski za lice, koje su savršene za omekšavanje kože.

Maska za meku kožu od avokada i meda

Sastojci:

  • ½ avokada
  • 1 kašika običnog jogurta
  • 1 kašika maslinovog ulja
  • 1 kašika meda

Usitni pola avokada i dodaj preostale sastojke. Kad postigneš koenzistenciju glatke paste, nanesi masku na lice, na prethodno očišćenu kožu. Ostavi masku da deluje oko 20 minuta i operi je.

Avokado je fenomenalan prirodan sastojak za hidrataciju i omekšavanje kože, jer sadrži zdrave prirodne masti. Jogurt pruža tvojoj koži neophodne proteine. Med takođe omekšava i hidrira kožu.

Maska za meku kožu od papaje i meda

Sastojci:

  • 1 šoljica papaje
  • 1 kašika meda
  • 1 jaje

Izmeljaj papaju i pomešaj sa medom i jajetom. Nanesi masku sa jajima na čistu kožu lica i sačekaj 20 minuta, te isperi.

Papaja je poznata po enzimu koji posvetljava kožu, a istovremeno sadrži i voćne kiseline koje vrše blagu eksfolijaciju kože. Jaje je bogat izvor proteina i jača tvoju kožu.

Maska za meku kožu od kurkume i sode bikarbone

Sastojci:

Pomešaj sve sastojke zajedno da bi napravila pastu. Lagano umasiraj masku na lice kružnim pokretima. Nakon otprilike 5 minuta, isperi lice.

Kurkuma posvetljuje kožu i smiruje upalna stanja kože. Soda bikarbona vrši blagi piling kože i takođe posvetljuje kožu. Sve ovo ima efekat omekšavanja kože.

8.Važna je ishrana za meku kožu

Mnogo namirnica sadrži hidratantne i hranjive sastojke koji će održavati tvoju kožu mekom i blistavom. Ako se pitaš kako omekšati kožu, gledaj da imaš uravnoteženu ishranu koja je bogata voćem, povrćem i integralnim žitaricama, kao i umerenu količinu zdravih masti. 

Hrana koja čini kožu mekom uključuje:

  • hrana sa visokim sadržajem vode, kao što su citrusi, kivi, jabuka, lubenica, celer, krastavac i tikvice
  • hrana koja sadrži vitamin C i cink, koji pomažu u proizvodnji kolagena i elastina; tu se ubrajaju tamno zeleno lisnato povrće, orašasti plodovi i semenke, pasulj, pečurke, agrumi i bobice.
  • hrana bogata omega-3 mastima protiv bora, poput ulja konoplje i lana
  • antioksidasti poput paradajza, crvene i žute paprike, bobica i druge hrane jarko crvene, narandžaste i žute boje. 

Pored adekvatne ishrane, potrebno je da piješ i dovoljno vode svakog dana. To podrazumeva minimum 2 l vode dnevno – a izbegavaj gazirane i slatke sokove, koji sadrže dodatni šećer koji nije dobar za tvoju kožu i opšte zdravlje.Alkohol takođe ima tendenciju da dehidrira kožu i organizam – zato i njega izbegavaj.

Diuretici poput kofeina, alkohola i cigareta mogu dehidrirati tvoju kožu i učiniti da ona ne izgleda meko.

9.Dobar i kvalitetan san za meku kožu

Stres može uništiti tvoju kožu, posebno kada ne dozvoljavaš svom telu da se odmori i oporavi od svakodnevnog ‘’haosa’’.

Gledaj da imaš dosta sna – to je takođe jako važno ako se pitaš kako omekšati kožu. Znaš kako kažu da je ‘’spavanje jako bitno za lepotu’’ – i u tome zaista ima puno istine.

Tvoja koža se, poput ostatka tela, popravlja i regeneriše tokom spavanja. Povećani protok krvi i proizvodnja kolagena samo su neke od bitnih stvari koje se dešavaju tokom procesa spavanja. Ovo definitivno pomaže u popravljanju kože od oštećenja od UV zračenja i u smanjenju sunčanih bora i drugih problema na koži.

Dakle, dobar san je itekako važan za meku i glatku kožu!

kako omekšati kožu

Šta treba da izbegavaš ako želiš meku kožu?

Sada si upoznata sa tim šta treba da radiš kako bi ti koža bila mekana. Sada i sledi deo šta treba da izbegavaš.

Dakle, ako se pitaš kako omekšati kožu, nije bitno samo šta treba da radiš – nego i šta NE treba da radiš. Zato ti u narednim redovima navodim čega bi trebalo da se kloniš ako želiš uvek da imaš savršeno meku kožu.

  • Izbegavaj dehidrirajuće sastojke i proizvode za negu lica. Drži se dalje od proizvoda za lice na bazi alkohola i drugih hemikalija, kao i bilo čega što sadrži natrijum lauril sulfat. 
  • Drži se dalje od alergena i iritanasa u kozmetici. Mnogo je stvari zbog kojih tvoja koža može postati suva i beživotna – uključujući parfeme i mirise, boje, konzervanse, nehipoalergene sastojke iz kozmetike i krema. Zato izbegavaj u širokom luku ove sastojke, odnosno kozmetičke proizvode koji ih sadrže.
  • Zaštiti kožu od suvog i hladnog vazduha. Kao što znaš, suv i hladan vazduh ima tendenciju da isušuje i iritira tvoju kožu. Ovo se najviše dešava zimi, kada unutra grejemo svoje domove, a napolju je tako hladno. Možeš da koristiš ovlaživač vazduha u svom domu kako bi vratila vlagu u vazduh. 

Hladan, suv vazduh tokom zime nije jedini faktor životne sredine koji može učiniti da tvoja koža postane manje meka. Izloženost vetru može takođe izazvati suvoću i iritaciju, dok izlaganje UV zračenju može izazvati prerano starenje, bore na licu, grubu kožu i ozbiljnija medicinska stanja kože.

  • Zaštiti svoju kožu od sunca adekvatnom kremom za sunčanje kad god izlaziš napolje, bilo leti ili zimi. Ovo štiti tvoje lice od štetnih efekata UV zračenja.

baner

Sastojci u proizvodima za omekšavanje kože lica

Postoje neki fenomenalni sastojci koji omekšavaju kožu kada se nanesu lokalno. Na primer, hijaluronska kiselina je odlična za hidrataciju i omekšavanje kože lica. Zato i biraj kreme sa hijaluronskom kiselinom.

Ceramidi za lice se takođe jako cene u kozmetici kao sastojci za hidriranje i omekšavanje kože, a kao i u slučaju hijaluronske kiseline – naša koža ih prirodno sadrži.

Postoji i puno odličnih prirodnih ulja, poput maslinovog, kokosovog i bademovog – koji su odlični za hidrataciju kože. Jojoba ulje za lice je takođe sve češće prisutno u kozmetičkim preparatima. Ulje šipka se isto tako pokazalo fenomenalnim.

Ovo esencijalno ulje je prirodni ovlaživač, jer sadrži veliku količinu polinezasićenih masnih kiselina. Može zaštititi tvoju kožu od upale i oksidativnog stresa. Ulje šipka takođe poboljšava tonus i teksturu kože i pokazalo se obećavajućim kod upalnih stanja kože. 

Peptidi i aminokiseline su značajni za jačanje kože i poboljšanje njenog opšteg izgleda, a samim tim i mekoće.

Krema sa ureom je još jedna opcija za dubinsku hidrataciju kože lica.

Med za lice je značajan za omekšavanje kože, jer ima bioaktivna svojstva koja mogu biti korisna u lečenju brojnih stanja kože i smanjenju pojave bora.

Neka esencijalna ulja, kada se pomešaju sa uljem nosačem, mogu se naneti na kožu da smanje bore i leče brojne probleme s kožom: ulje limuna, čajevca, ruže i dr.

Aloe vera sadrži enzim koji pomaže u smanjenju upale kože, a takođe sadrži esencijalne aminokiseline i salicilnu kiselinu. Aloe vera ima hidratantni i anti-age efekat, i štiti tvoju kožu od štetnih UV zraka. Sve u svemu, divan je lek za zdravu, hidriranu i meku kožu.

 

Sledi ove savete kako omekšati kožu i bićeš prezadovoljna rezultatima!

Tatjana Kos

Tatjana Kos

Obožavam da pišem, a najviše me zanimaju teme o lepoti, ljubavi i modi. Na Ona portalu dobila sam priliku da pišem na razne teme, kao što su celulit kod žena, strije, višak kilograma, bore na licu, opadanje kose, nega kose i još mnogo toga.

Ove teme su mi posebno važno, jer na taj način učim kako da se negujem, ali i drugim ženama pružam savete o nezi, kako tela, tako i kose.

Dodaj komentar

Klikni za komentar

Test