Prirodni sapun za lice čisti, hidrira i umiruje tvoju kožu jer je napravljen od organskih ulja i biljnih putera, čistih eteričnih ulja, organskih biljaka i začina! Zvuči ukusno, zar ne?
Muči te masna koža?
Imaš akne ili bubuljice i imaš osećaj da nikako ne možeš pobediti ovu bitku?
Još onaj mastan sjaj na licu, zar ne?
Probaj prirodni sapun za lice sa kojim ćeš pobediti i mitesere i reći zbogom masnoj koži!
Naravno, pogodan je za sve tipove kože a ne samo masnu.
Prirodni sapuni za lice napravljeni su od prirodnih i jestivih materija. Ne privlače na sebe toksine i smatraju se jako efikasnim sredstvom za čišćenje lica. Uklanjaju masnoću sa lica i tela, nakupljenu prljavštinu i najvažnije – daruju ti čistu i zdravu kožu.
Prirodni sapun za lice
Želiš da probaš nešto lekovito, mirisno i antiseptičko?
Sapun za lice ne samo da predstavlja negu za tvoje telo, nego se sve više primenjuju i za čišćenje lica.
Prirodni sapun za lice je fantastičnog mirisa, oblika i svih mogućih boja. Ponekad izgledaju kao bombone ili neke čokoladice – čak i deluju preukusno! Što je najbolje, oni su prilagođeni svim tipovima kože.
A koji prirodni sapun da odabereš kad je ponuda tako bogata?
Stalno isprobavaš razne proizvode za negu kože. Probala si i sa običnim sapunima ali nisi pronašla onaj pravi za tvoje lice…
Totalno te razumem, jer imala sam taj problem i ja dok nisam pronašla rešenje u prirodnoj kozmetici. Saznaj više o prirodnom sapunu za lice i njegovim prednostima za negu tvoje kože.
Prirodni sapuni za tip kože
Ako imaš suvu kožu, probaj sapun za lice koji sadrži kantarion i deluje lekovito, antiseptički i protivupalno. Takođe je dobar i sapun za lice od cimeta, narandže i meda, koji je i dobar za bubuljice.
S druge strane, ako je tvoja koža masna, tvoj izbor bi mogao da bude prirodni sapun za lice od limuna. Ulje limuna uklanja masnoću sa kože, a limunska kiselina deluje antibakterijski. Isto tako je efikasan i sapun za lice koji sadrži ulje lavande.
Za mešovitu kožu dobri su ruzmarin, maslinovo ulje, pčelinji vosak, ulje ruzmarina i nana, a svi ovi sastojci su jako efikasni. Zbog njihovih lekovitih osobina koža će ti biti uvek sveža i zdrava.
Zašto sam ovo spomenula?
Ništa se neće postići ako se koristi pogrešan sapun. Zbog toga biraj sastojke koje deluju pozitivno na tvoju kožu lica. Dobra stvar je što danas na svakom sapunu pišu sastojci i za koji tip kože su namenjeni.
“Ja sam otkrila jedino pravo rešenje”Marina
Marina je dugo patila zbog mitisera i bubuljica na licu. Mnoge trikove je probala, ali je samo jedan bio uspešan. Njeno lice je sada ČISTO, BEZ IJEDNE BUBULJICE I OŽILJKA.
Pročitaj kako je Marina uspela zauvek da se reši bubuljica na ovom linku https://onaportal.com/vise-me-nije-stid-sada-je-moje-lice-bez-ijedne-bubuljice-i-oziljka/
Sastojke koje treba da sadrži prirodni sapun za lice
Svaki prirodni sapun za lice bi trebao da sadrži aktivne prirodne supstance kao što su:
- medicinski aktivni ugalj,
- glicerin,
- kakao maslac,
- aloe vera,
- eterična ulja.
Pre svega, sapun za lice često sadrži medicinski aktivni ugalj koji dubinski čisti kožu, a vrši i detoksikaciju. Zahvaljujući svojim moćima aktivni ugalj na površinu privlači višak sebuma i sve nagomilane nečistoće i toksine iz pora. Zapravo, prodire u kožu i dubinski čisti pore.
Takođe, nežno neguje kožu koja je sklona aknama i mitiserima.
Pogledaj u nastavku koje sastojke treba da ima sapun za lice koji je pogodan za akne i bubuljice.
Prirodni sapun za lice sadrži i glicerin koji je jako hidratantan prema tvom licu . Upravo zbog toga održava kožu zdravom i sprečava nastanak bora i ožiljaka.
Kakao maslac je takođe čest u prirodnoj kozmetici i sapunima za lice. Izrazito je bogat antioksidantima a pored toga sadrži i gvožđe, magnezijum, mangan, cink, hrom i vitamin C.
Za lice je itekako efikasan jer ne sadrži veštačke boje, mirise i hemikalije a kožu duboko hidrira. Pogodan je i za osobe koje imaju osetljivu kožu – kojima je koža često iritirana, podložna ekcemima ili imaju neku ozbiljniju kožnu bolest, poput dermatitisa.
Aloe vera koja se nalazi u sapunima za lice poseduje protivupalna i regenerativna svojstva. Bogata je vitaminima (A, B1, B2, B3, B6, B9, B12, C i E), mineralima (kalijum, kalcijum, magnezijum i gvožđe), aminokiselinama i enzimima. Hidrira kožu i pogodna je za sve tipove kože.
Eterična ulja, kao što je ulje od eukaliptusa nikad ne izostaje u prirodnoj kozmetici. Deluje protivupalno, osvežavajuće, antiseptički i antibakterijski. Odlično je sredstvo za čišćenje lica kao i za podmlađivanje ispucale kože.
Ulje čajevca je takođe jako popularno eterično ulje koje možeš da nađeš u mnogim prirodnim sapunima za lice. Ima antivirusno, antibakterijsko, antifungalno i antiseptičko delovanje. Eliminiše bakterije koje su zaslužne za nastanak upalnih procesa na koži lica. Otvara pore a time eliminiše toksine. Ovo ulje se često kombinuje sa esencijalnim uljem lavande.
Ulje lavande se koristi u aromaterapiji. Ali da li si znala da je to jedno od najučinkovitijih ulja u tretiranju akni? Sprečava razvoj bakterija koje uzrokuju akne. Takođe pomaže u balansiranju nivoa sebuma, koji začepljava pore na licu.
Ne samo da je miris ovakvog sapuna za lice fantastičnan, već će i tvoja koža ostati čista i zdrava.
Ulje kantariona pruža mnogo tvojoj koži – najviše se dodaje zbog zaceljivanja kože kao i smanjenja vidljivosti ožiljaka. Umiruje nadraženu i osetljivu kožu, hidrira je i čini mladolikom. Štiti kožu od spoljašnjih uticaja i deluje antioksidantno.
Narandža u sapunima za lice regeneriše, tonizira i hidrira kožu.
Prirodni sapun za lice koji sadrži med privlači i zadržava vlagu, jer med daje koži elastičnost.
Što se tiče eteričnog ulja ruzmarina u sapunima za lice, deluje kao antioksidant i ubržava regeneraciju kože. Pomaže u lečenju akni. Može se koristiti za negu svih tipova kože, a posebno za negu zrele i starije kože.
Prirodna kozmetika za lice ne bi bila to bez pčelinjeg voska. On je bogat vitaminom E i zbog toga dodatno održava vlažnost i hrani tvoju kožu.
Nana (menta) se u sapunima za lice koristi zbog svoje aromatične i antimikrobne prirode. Olakšava simptome iritacije i svraba kože, a veoma je dobra kada je se koristi za rashlađivanje kože i to naročito preko leta. Osvežava lice i smanjuje upalu izazvanu bubuljicama i aknama.
Prednosti korišćenja domaćih sapuna
Prirodna kozmetika je kozmetika koja prija tvojoj koži, regeneriše je, blagotvorno deluje i hrani tvoju kožu bez štetnog dejstva. Prirodni sapuni za lice:
- nisu testirani na životinjama,
- dermatološki su testirani,
- nežni su prema tvojoj koži,
- ne sadrže hemikalije,
- imaju antibakterijska svojstva.
Prirodni sapun za akne na licu
Prirodni domaći sapun za lice je efikasno sredstvo za lečenje akni i bubuljica jer ne sadrži štetne sastojke i pogodan je za sve tipove kože. Sigurno već znaš da je prirodna kozmetika nežna prema koži, hidrira je i čini zdravom.
Prirodni sapun od lavande
Sapun od lavande je namenjen svim tipovima kože i ima umirujući efekat. Čini kožu nežnom i elastičnom.
Sapun za lice sa cimetom
Sapun za lice sa cimetom deluje protiv gljivičnih oboljenja kože i vraća joj sjaj. Takođe je efikasan u lečenju bubuljica i manjih infekcija kože.
Sapun za lice sa maslinovim uljem
Sapun za lice sa maslinovim uljem (ekstra devičansko) je lagan i nežan za kožu. Pogodan je za lice koje boluje od ekcema i psorijaze. Hidrira, usporava starenje i bogato je antioksidantima.
Sapun za lice koji sadrži veliku količinu maslinovog ulja peni se u manjoj meri, ali to ne znači da je manje efikasan.
Može da se koristi za čišćenje lica, a dovoljno je nežan i za negu bebine kože. Pogodan je za osetljivu kožu kao i za ostale tipove kože.
Glicerinski sapun za bubuljice
Ljudi su uvek u potrazi za savršenim rešenjem koje može pomoći u prirodnom čišćenju i ishrani kože lica. Jedan takav proizvod je upravo glicerinski sapun za bubuljice.
Glicerinski sapun odgovara skoro svim tipovima kože, od suve pa do masne. Uglavnom se koristi za lečenje problema masne kože, kao što su akne, bubuljice ali i bore.
Glicerinski sapun je bezbojan, bezmirisan i viskozan, jer ne dolazi do kristalizacije u procesu proizvodnje.
Glicerin za lice je hidratantan i pomaže u očuvanju zdravlja kože. Privlači višak sebuma sa kože lica i pomaže u smanjenju akni.
Domaći sapun za lice
Prirodni i domaći – to je stvarno radost za kožu ali i za oči.
Prirodni domaći sapun za lice je mešavina masti biljnog i životinjskog porekla, vode i kaustične sode (natrijum hidroksid).
Kaustična soda se nalazi u svakom sapunu i nije opasna. Kao što sam već nabrojala gore u tekstu, bitno je da sastojci u sapunu za lice budu prirodni i pogodni za tvoj tip kože.
Naravno, ako nisi za pravljenje svog prirodnog sapuna za lice, možeš i da pronađeš dosta ponuda preko interneta ali uvek se uveri da taj sapun za lice spada u prirodnu kozmetiku i da je bez hemikalija.
Kako se pravi domaći sapun za lice?
Da sad ne ulazimo u tehnologiju pravljenja prirodnih domaćih sapuna…
Ali, možda bi ipak htela da znaš šta ti je sve potrebno za pravljenje sapuna za lice?
Oprema za pravljenje sapuna
Evo šta ti je potrebno od opreme za domaću izradu prirodnog sapuna:
- štapni blender;
- plastična činija zapremine 2 litra;
- posuda za rastvaranje natrijum hidroksida;
- dve silikonske spatule, za mešanje sirovog sapuna i prilikom sipanja sapuna u kalup (kašike su ti potrebne i prilikom odmeravanja natrijum hidroksida);
- vaga;
- kalup za sapun;
- 96 % alkohol (koristi se za prskanje površine izlivenog sapuna kako bi se smanjila mogućnost reakcije natrijum hidroksida sa vazduhom i nastanak pepela na površini sapuna);
- papirni ubrusi.
Dodatna zaštita
Bilo bi dobro da prilikom pravljenja sapuna imaš:
- zaštitne naočare,
- zaštitne rukavice,
- kecelju ili nešto slično.
Sirovine potrebne za izradu domaćeg sapuna
Kao što sam već spomenula u sastojcima, sama izaberi šta ćeš da koristiš prilikom izrade sapuna za lice. Osnovne sirovine su:
- maslinovo ulje,
- kokosovo ulje,
- palmino ulje,
- ricinusovo ulje,
- NaOH,
- demineralizova voda.
Najbolji prirodni sapuni za lice
Pitaš se koji su to sapuni najbolji za tvoje lice?
Izdvojila sam za tebe par najboljih i proverenih prirodnih sapuna za lice koji se koriste od davnina, pa pročitaj više o njima.
Domaći sapun od svinjske masti
Ovaj domaći sapun ne isušuje i ne peruta kožu, kao što je to kod većine sapuna. Pravi se od dve glavne komponente – masti i baze a za izradu ovog sapuna ti je potrebno:
- 50 ml vode,
- 100 grama svinjske masti,
- 1 kašika natrijum hidroksida.
Domaći sapun od kozjeg mleka
Sapun sa kozjim mlekom otklanja iritacije i otok, izbeljuje kožu, hidrira je i hrani. Antioksidansi koji se nalaze u kozjem mleku sprečavaju isušivanje kože. Čine kožu elastičnom, nežnom i mladolikom. Pogodan je za sve tipove kože.
Domaći sapun prodaja
Kod nas ćeš sigurno pronaći dobru ponudu prirodnih i domaćih sapuna. Ima proverenih proizvođača koji se bave proizvodnjom domaćih i prirodnih sapuna već godinama (Herbalia, Freshka Gora).
Na svojim internet stranicama imaju detaljan opis proizvoda, tako da sigurno nećeš pogrešiti. Takođe, domaći sapuni se prodaju i u nekim apotekama. Ako znaš da neko pravi sapune kod kuće, uvek proveri od čega su napravljeni pre nego što počneš da ih koristiš.
Domaći sapun cena
Cena sapuna za lice zavisi od gramaže i proizvođača. Za 100 grama sapuna cena iznosi od 200 dinara kod nekih proizvođača, ali cene se razlikuju.
Prosečna cena prirodnih i domaćih sapuna iznosi oko 150-200 din, ali može da ide sve do 1.000 din. Naravno uvek pre kupovine proveri šta piše na deklaraciji i koje sastojke sadrži.
Ako je sapun jeftiniji to ne znači da nije kvalitetan, ali moguće je da sadrži manju količinu aktivnih sastojaka ili je manje gramaže. Oni skuplji sapuni proizvedeni su uglavnom malo naprednijom metodom, imaju više sastojaka, možda dolaze u više oblika, boja, imaju lepe i neobične ambalaže i slično.
Sve više se susrećemo sa domaćim prirodnim sapunima za lice. Nekada su se više koristili za pranje veša, a nije bilo čudno ni to što su ih koristili za negu tela. Ovaj trend se primetno ponovo vraća u modu i domaći sapuni opet dobijaju na značaju kada je u pitanju nega tela prirodnom kozmetikom.
Da li koristiš prirodnu kozmetiku i sapune za lice?
Koji je tvoj najbolji sastojak u prirodnim sapunima za lice?
Dodaj komentar