Naslovna » Zašto ti je neophodan losion za čišćenje lica?
Lice

Zašto ti je neophodan losion za čišćenje lica?

losion za čišćenje lica

Losion za čišćenje lica predstavlja obavezan korak u tvojoj rutini nege. U nastavku saznaj koje su sve njegove prednosti i zašto bi trebalo da ga koristiš!

Da li sumnjaš da imaš suvu, masnu ili mešovitu kožu? Zapravo, da li si uopšte upoznata sa time koji je tvoj tip kože?

Pitam, jer je to prvo pitanje od kojeg polazimo kada treba da govorimo o losionu za čišćenje lica. Kada znaš koji je tvoj tip kože, to ti definitivno može pomoći sledeći put kada si u kozmetičkoj dilemi.

Može ti pomoći da izabereš pravi losion za lice za sebe jer, koristeći pogrešne proizvode, možeš samo da pogoršaš postojeće probleme sa kožom (akne, suvoća i dr.) ili čak da izazoveš nove probleme.

Bez obzira na tip kože, dobra dnevna rutina za negu kože ti može pomoći da održiš čistoću i zdravlje svoje kože. Može ti pomoći i da se boriš protiv kožnih problema poput akni, ožiljaka i tamnih mrlja.

Pravilno čišćenje lica kod kuće ima nekoliko koraka, koje obično izvodiš 2 puta dnevno – jednom ujutru i jednom uveče pre nego što odeš na spavanje.

Jedan od tih koraka je losion za čišćenje lica.

losion za čišćenje lica

Losion za čišćenje lica – koje su prednosti i nedostaci ?

Losion za čišćenje lica je važan za uklanjanje bilo kog proizvoda za negu kože ili šminke koju si nanela tokom dana, kao i sebuma, zagađujućih materija i bakterija koje se akumuliraju na koži. Budući da se ne ispira, to znači da njegovi aktivni sastojci imaju dovoljno vremena da uđu u tvoju kožu i da efikasno rade!

Iz tog razloga, treba uvek da se odlučiš za blagi losion koji nežno čisti kožu, kako bi sačuvala prirodnu barijeru svoje kože i držala je otpornom na dehidrataciju i oštećenja.

Znaš da često volimo sa tobom da delimo iskustva drugih devojaka. Tako će biti i ovaj put.

Marina je naša čitateljka, koja se jako dugo patila sa bubuljicama na licu. Mnoge trikove je probala, ali je samo jedan bio uspešan. Njeno lice je sada ČISTO, BEZ IJEDNE BUBULJICE I OŽILJKA. 

Pročitaj kako je Marina uspela zauvek da se reši bubuljica na ovom linku https://onaportal.com/vise-me-nije-stid-sada-je-moje-lice-bez-ijedne-bubuljice-i-oziljka/

Ako se pitaš kako očistiti lice od mitisera i bubuljica, odgovor sigurno uključuje i korišćenje adekvatnog losiona za čišćenje lica.

Losion za čišćenje lica sa visokom pH vrednošću je veoma oštar i može ostaviti kožu podložnu iritacijama i infekcijama. S druge strane, losion sa niskom pH vrednošću radi na održavanju optimalnog balansa kože.

Najbolje bi bilo odabrati losion sa približnom pH vrednošću koju ima i koža, a to je 5,5. Ova vrednost se odnosi na blago kiselu sredinu i koža bi trebalo da ima pH vrednost u opsegu između 5 i 5,5.

Koža čija je pH vrednost malo niža od 5 izgleda zdravije i negovanije, a stručnjaci kažu da takva vrednost deluje povoljno na fiziološku floru kože koja je veoma značajna u zaštiti kože.

Ova blago kisela površina kože omogućava normalno funkcionisanje brojnih vitamina (pre svega vitamina A), enzima i drugih važnih sastojaka za kožu, a utiče i na sastav sebuma.

Jedan od najvećih propusta koji možeš da napraviš je da izabereš losion za čišćenje lica sa neadekvatnim pH!

Iz razloga što se koristi svaki dan, ali i zbog brojnih drugih razloga o kojima bih mogla da pričam do sutra, gledaj da koristiš neki blaži losion, sa prirodnijim sastavom. Postoji mnogo prirodnih sastojaka koji nežno čiste kožu i ne izazivaju njena oštećenja niti iritaciiju.

Prirodni sastojci u losionu više prijaju koži i koža ih bolje prihvata. Iz tog razloga je danas naročito popularna prirodna kozmetika, koja ti nudi obilje dobrih sastojaka za losion za čišćenje lica. Mnogi losioni na tržištu imaju tendenciju da sadrže agresivne hemijske sastojke koji mogu izazvati više štete nego koristi.

Zato uvek obrati pažnju na listu sastojaka kada kupuješ losion i gledaj da nema (bar da nema puno) agresivnih hemijskih sastojaka, poput parabena, alkohola, konzervanasa i dr.

 

Kako se koristi losion za čišćenje lica?

Losion za čišćenje lica se koristi jednostavno, da jednostavnije ne može biti. Njega nanosiš odmah nakon pranja lica odgovarajućim sredstvom, kada lepo osušiš kožu.

Savetujem ti da kožu uvek osušuš ubrusima, nežno tapkajući, a ne peškirom. Peškiri obično stoje u kupatilu i imaju tendenciju da skupljaju bakterije i gljivice, stoga nije baš najbolje rešenje da svoju kožu lica obrišreš njima.

Umesto toga, sigurnije je da uvek uzmeš novi ubrus.

Nakon toga, sledi nanošenje losiona. Ukoliko koristiš losion koji si kupila, sigurno na samom proizvodu imaš uputstvo za upotrebu.

U svakom slučaju, losion se nakapa u manjoj količini na pamučni tupfer ili komadić vate i ovim se nežno prebriše koža.

Izbegavaj da tretiraš područje oko očiju. I to je to.

Ne ispiraš, samo ostaviš da se osuši. Nakon toga možeš naneti odgovarajuću kremu za svoj tip kože.

Ukoliko te muče akne i bubuljice, pogledaj koja krema za akne je najbolja za tebe.

A ako si već počela da koristiš ovakve kreme, pogledaj koja je dobra anti-age krema za tvoje lice.

losion za čišćenje lica

Kao deo svakodnevnog čišćenja kože, losion za čišćenj lica se nanosi 2 puta dnevno, ujutru i uveče.

Želim samo da ti napomenem, ako se odlučiš za novi losion, da ga prvo testiraš da vidiš kako tvoja koža reaguje na njega.

Da bi testirala novi proizvod:

  • Nanesi malu količinu proizvoda na kožu u diskretnom području, kao što je unutrašnjost ručnog zgloba ili sa unutrašnje strane nadlaktice.
  • Sačekaj 48 sati da vidiš da li postoji neka reakcija.
  • Proveri ovo područje 96 sati nakon primene, kako bi videla da li imaš odloženu reakciju.
  • Alergijska reakcija može uključivati: iritaciju, crvenilo, male bubuljice ili svrab. Ako primetiš ove simptome, operi dobro sa vodom to područje koje si testirala i nežno očisti.
  • Zatim lepo odloži ovaj proizvod i probaj drugi koji bolje odgovara tvom tipu kože.

 

 

Losion za čišćenje lica za masnu kožu

Svaka koža je drugačija i zahteva različite stvari. Možda ćeš morati da testiraš nekoliko različitih losiona za lice kako bi pronašla onaj koji najbolje radi za tebe.

Ono što stvarno želiš od losiona za čišćenje lica, naročito ako imaš masnu i mešovitu kožu, je da on dobro očisti višak sebuma, nečistoće i bakterije, ali da ne uklanja zdrava ulja iz kože.

Ako je tvoja koža masna, biće ti potreban losion koji ima nizak nivo pH, što će biti efikasnije u čišćenju sebuma. Ako imaš masnu i osetljivu kožu, obavezno gledaj da izbegneš losione koji su puni hemikalija!

Izbegavaj da koristiš obične ‘’apotekarske’’ losione, koji imaju tendenciju da budu teški za tvoje lice i mogu da ga liše od prirodnih ulja.

Losioni mogu biti od velike pomoći osobama sa masnom kožom, aknama, crnim bubuljicama ili proširenim porama. U ovom slučaju oni pomažu u uklanjanju viška sebuma i odumrlih ćelija kože.

Zato losioni za čišćenje masne kože lica često sadrže antioksidante i eksfolijante.

Kada nanosiš losion na lice, a imaš masnu kožu, naročito obrati pažnju na T-zonu: čelo, nos i bradu.

Nežno pomeraj tupfer u nežnim krugovima, izbegavajući područje oko očiju.

Određene formulacije mogu pomoći da se oslobodiš akni i bubuljica (uključujući i potkožne bubuljice); a druge pak sadrže antiinflamatorna svojstva za osetljivu kožu. Ovakvi losioni često sadrže salicilnu kiselinu i voćne kiseline.

Međutim, kako je prirodna kozmetika uvek najbolje moguće rešenje – potraži losione za masnu kožu koji sadrže sledeće sastojke: ekstrakt kore hrasta, alantoina, aloe vere, zelene mandarine, hamamelisa, etarsko ulje čajevca, ekstrakt smole primorskog bora i ulje pamuka.

Dobri su i hidrolati, poput ružine vodice, koji mogu da se kroiste kao losion za lice.

Dermatolozi savetuju da nikako ne koristiš losione na bazi alkohola, jer previše isušuju čak i masnu kožu.

Losion treba da deluje adstringentno, što znači da skuplja proširene pore, koje su obično prisutne kod masne kože lica. Treba tememljno da očisti kožu i oslobodi je viška ulja, nečistoća, viška sebuma, bakterija i mrtvih ćelija kože.

Dva najpoznatija prirodna adstringensa su ekstrakt kore hrasta i hamamelis.

Losion za čišćenje lica za masnu kožu treba da bude nekomedogen i bez ulja.

 

Losion za čišćenje lica iz apoteke

Zašto treba da izbegavaš losion za čišćenje lica iz apoteke?

Standardni apotekarski losioni obično sadrže alkohol, koji se svrstava u sam vrh liste nepoželjnih sastojaka u losionima, jer isušuje kožu i narušava njenu prirodnu barijeru.

Pored toga, tu su još neki standardni ‘’apotekarski’’ sastojci koji su pretežno hemikalije koje nisu baš poželjne u nezi kože, poput borne kiseline, benzojeve kiseline i dr.

Kada se ovakav losion koristi duže vreme, dolazi do isušivanja kože, čime se koža lišava svojih prirodnih ulja, a time i svoje zaštitne barijere. Postaje podložna iritacijama i štetnim faktorima iz spoljašnje sredine.

Zato je veoma važno da tvoj losion očuva kožu lica hidriranom, jer ne treba ni da napominjem koliko je bitna hidratacija lica.

Zato ti je moj savet da se uvek okreneš losionima koji imaju prirodne sastojke.

 

Losion za čišćenje lica sa salicilnom kiselinom

Salicilna kiselina je često prisutna u sredstvima za čišćenje masne kože lica, budući da deluje kao antiseptik i blagi keratolitik. Ona je zapravo eksfolijativno sredstvo.

Naime, salicilna kiselina ima sposobnost da nežno ukloni mrtve ćelije kože i na neki način izvrši piling kože. Zato je losion za lice sa salicilnom kiselinom veoma popularan, naročito za čišćenje masne i mešovite kože lica.

Međutim, oni sa osetljivom kožom treba da povedu računa, jer za njih salicilna kiselina može da bude previše jaka i da izazove iritaciju.

losion za čišćenje lica za skidanje masnoće sa kože

Losion za čišćenje lica od peršuna

Da je peršun odličan za kožu, možda malo ko zna. Pogodnosti ove biljke za kožu mogu se pripisati njenim antioksidativnim svojstvima i visokim količinama vitamina C koje sadrži.

Losion za lica od peršuna čisti i neguje kožu, sprečava nastanak akni i bubuljica, a deluje i protiv tamnih fleka od akni, uz ublažavanje znakova starenja.

Visoka količina vitamina C u peršunu neguje kožu i smanjuje fine linije, bore i ožiljke. To postiže povećanjem proizvodnje kolagena.

Pročitaj gde su još izvori kolagena u hrani.

Peršun sadrži i visoku količinu antioksidanata koji štite tvoju kožu od oštećenja od slobodnih radikala i odlažu znakove starenja poput finih linija i bora.

Isparljiva ulja u peršunu, posebno eugenol, pružaju antibakterijske i antifungalne efekte koji su korisni za lečenje akni, bubuljica i dezinfekciju pora.

Peršun u potpunosti pomaže u balansiranju viška sebuma na koži kod masne kože lica. On takođe pomaže da se smanje pore, što bi inače moglo dovesti do izbijanja akni.

Cink u peršunu kontroliše upalu kože i promoviše regeneraciju kože. Takođe smanjuje crvenilo i smanjuje fleke od akni.

 

Kako da napraviš losion za čišćenje lica od peršuna?

Uzmi snop listova svežeg peršuna i mešaj ih pomoću viljuške kako bi ekstrahovala sok. Dodaj na to oko 200 ml destilovane vrele vode i ostavi na stranu da se ohladi. Dodaj jednu kašiku sveže isceđenog limunovog soka, tri kapljice ulja od čajevca i tri kapljice eteričnog ulja ruzmarina.

Promešaj i dobijeni domaći losion za lice možeš da čuvaš u frižideru. Kad je potrebno, samo ga koristi na način kako se losion inače koristi.

Ovaj losion dubinski čisti kožu. Pomaže u balansiranju nivoa pH kože i uništavanju bakterijskih uzroka akni i bubuljica. Takođe će tretirati masnu kožu i upalu kože.

A koji je to losion najbolji koji možeš kupiti?

Aknolin losion za lice

Ovaj losion za lice napravljen je na bazi biljnih sastojaka i namenjen je problematičnoj koži sklonoj bubuljicama.

Aknolin održava kožu glatkom i mekom na dodir. Dodatno je hidrira i dezinfikuje. Prodire duboko u pore i zahvaljujući dejstvu sastojaka, na površinu izvlači sve nečistoće i višak sebuma. Losion se koristi jednostavno, tako što naneseš na tupfer i kružnim pokretima očistiš kožu lica.

Mixa losion za lice

Ova lagana formula sa pročišćujućim cinkom nežno se utapa u kožu. Ne sadrži alkohol, pa možeš biti sigurna da tvoja koža neće biti iritirana.

Losion za lice P50

Losioni za lice  P50 su proizvodi francuske kozmetičke kuće. Upotrebom ovog losiona tvoja koža dobiće mekan i baršunast izgled. Prvih nedelju dana nanosi se na vlažan tupfer i lagano utrljava u kožu.

Losion za čišćenje lica iskustva

Ako te zanimaju iskustva drugih devojaka po pitanju losiona za čišćenje lica, znaj da ćeš tu čuti sve i svašta. Mišljenja i iskustva su, kao i za sve drugo, individualna i zato nemoj da misliš da ako nekome odgovara neki proizvod, da će isto tako da odgovara i tebi.

Svako od nas ima različit tip kože i koža mu različito reaguje na različite proizvode, zato je malo suludo koristiti neki proizvod samo zato što smo čuli da je dobar.

U redu, možda je toj osobi dobar, a nama može napraviti katastrofu.

Najbolja iskustva sam čula u vezi sa prirodnim losionima za čišćenje lica. Prosto, koža ih mnogo bolje podnosi, ne izazivaju iritacije niti bilo kakvu štetu koži, a naročito su pogodni za svakodnevnu upotrebu – što se od losiona i zahteva.

Vodeći sastojci u prirodnim losionima su ekstrakti peršuna, šafranike, kore hrasta, alantoina, aloe vere, zelene mandarine, krastavca, limete, hamamelisa, kamilice, a tu su i etarsko ulje čajevca, ekstrakt smole primorskog bora i ulje pamuka.

Ako se pitaš koji je najbolji losion za čišćenje lica – onda bi odgovor bio sigurno onaj koji sadrži barem neki od navedenih prirodnih sastojaka – a ne treba više ni da ponavljam zašto.

Ovakvi losioni dokazano (što potvrđuju i brojna pozitivna iskustva) čiste i dezinfikuju kožu, regulišu lučenje sebuma, regenerišu kožu, sužavaju pore, smanjuju crvenilo i fleke od akni i bore se protiv bakterija i gljivica koje uzrokuju infekcije, akne i bubuljice.

Prvi vidljivi rezultati budu obično vidljivi već nakon mesec dana, kada primećuješ da ti je koža čista, mekana, glatka i jedra. Kod nekoga rezultati budu vidljivi čak i ranije, a kod nekoga nešto kasnije.

Najgora iskustva sam čula u vezi sa običnim apotekarskim losionima i losionima koji su puni hemikalija. Iako se čini da deluju i da rešavaju tvoj problem, posle nekog vremena primetiš da ti je koža isušena, iritirana i lišena svojih prirodnih ulja koja je štite.  Bukvalno, tako da napraviš samo dodatni problem.

Gledaj da izbegavaš ove losione.

 

Losion za čišćenje lica cena

Kada je u pitanju cena losiona za čišćenje lica, ona zaista široko varira. Zavisno od proizvođača, cena može da se kreće u opsegu od 250,00 pa sve do 2000,00 dinara.

Apotekarski losioni su obično jeftiniji, dok su pretežno prirodni losioni i losioni renomiranih stranih proizvođača obično dosta skuplji. To je prvenstveno zbog bogatog sastava koji često uključuje ekstrakte lekovitih biljaka koji nisu tako lako dostupni.

Generalno ćeš primetiti da su losioni sa prirodnim sastavom skuplji od ovih običnih koji su puni hemikalija – što i ne treba da čudi, obzirom da je prirodno uvek najbolje i najkvalitetnije.

Kada su u pitanju losioni za lice, često je cena u korelaciji sa kvalitetom proizvoda, zato nemoj da žališ novac jer time obezbeđuješ sebi kvalitetan i dobar proizvod koji će sigurno delovati.

Losion za lice je obavezan sastojak tvog nesesera za lepotu i negu. Ovo je korak u čišćenju i nezi lica koji ne smeš da propustiš. Zato je veoma važno kakav losion nanosiš na svoje lice.

Uvek gledaj da to budu prirodni sastojci, koji su apsolutno bezbedni za tvoju kožu i zdravlje. Rezultati će ubrzo doći i ti ćeš moći da uživaš u svom blistavo čistom tenu!

 

Tatjana Kos

Tatjana Kos

Obožavam da pišem, a najviše me zanimaju teme o lepoti, ljubavi i modi. Na Ona portalu dobila sam priliku da pišem na razne teme, kao što su celulit kod žena, strije, višak kilograma, bore na licu, opadanje kose, nega kose i još mnogo toga.

Ove teme su mi posebno važno, jer na taj način učim kako da se negujem, ali i drugim ženama pružam savete o nezi, kako tela, tako i kose.

Dodaj komentar

Klikni za komentar

Test