Naslovna » Koja krema za akne najbrže čisti lice?
Lice

Koja krema za akne najbrže čisti lice?

krema za akne

Krema za akne može da ti pomogne da se rešiš ovog problema zauvek!Ali nisu sve dobre i ne deluju isto.Kako onda izabrati onu, jednu najbolju?Prati pažljivo.

Kada su u pitanju estetski neprihvatljive pojave, možemo slobodno da kažemo da akne sigurno zauzimaju vodeće mesto. Naročito akne na licu. Tačno je da se uglavnom javljaju kod tinejdžera, međutim, i akne kod odraslih nisu retkost.

Pored toga što narušavaju tvoj fizički izgled, znam da akne uzrokuju i da se osećaš loše, budući da narušavaju tvoje samopouzdanje i samim tim izazivaju da se povlačiš u sebe.

Međutim, nemaš vremena ni razloga za očajavanje! Svaki problem mora da ima i rešenje, samo ga moraš pronaći.

To je upravo krema za bubuljice koja rešava sve!

Krema za akne prema vrsti bubuljica!

Hajde da objasnimo šta se sve smatra aknama. Kada prepoznaš koja tačno vrsta akni tebe muči (mada se neretko javlja i više vrsta akni odjednom) – onda možeš lakše i uspešnije da ih lečiš kremama za akne.

Neinflamatorne akne

Neinflamatorne akne uključuju mitisere i bele bubuljce. Tu spadaju i potkožne bubuljice. Ovo obično ne uzrokuje oticanje. Takođe, ove vrste akni relativno dobro reaguju na kreme za akne.

Mitiseri (otvoreni komedoni)

Mitiseri ili crne bubuljice se javljaju kada je pora zapušena mešavinom sebuma i mrtvih ćelija kože. Vrh pora ostaje otvoren, uprkos tome što je ostatak zatvoren. Ovo rezultira karakterističnom crnom bojom na površini.

Efikasno ih rešava prirodna krema za akne!

Bele bubuljice (zatvoreni komedoni)

Zatvoreni komedoni se takođe mogu formirati kada se pore zapuše sebumom i mrtvim ćelijama kože. Ali, za razliku od mitisera, vrh pore se zatvara. Izgledaju kao male kuglice ispod površine kože.

Prema iskustvu devojaka, ovu vrstu akni rešavaju kreme za manje od mesec dana!

Upalne akne

Bubuljice koje su crvene i otečene nazivaju se inflamatorne akne.

Iako sebum i mrtve ćelije kože doprinose nastanku upaljene akne, bakterije takođe mogu igrati ulogu u zapušavanju pore. Bakterije mogu izazvati infekciju duboko ispod površine kože. Ovo može dovesti do bolnih akni, koje je jako teško lečiti. Međutim, postoje kreme za akne koje smanjuju upalu, deluju protiv bakterija koje izazivaju akne i samim tim ti pomažu da rešiš ovaj problem.

Pogledaj kako smanjiti otok od bubuljice prirodnim putem.

“Samo prirodno rešenje” Marina

Marina je dugo patila zbog mitisera i bubuljica na licu. Mnoge trikove je probala, ali je samo jedan bio uspešan. Njeno lice je sada ČISTO, BEZ AKNI I BUBULJICA. 

Pročitaj kako je Marina uspela zauvek da se reši bubuljica na ovom linku https://onaportal.com/vise-me-nije-stid-sada-je-moje-lice-bez-ijedne-bubuljice-i-oziljka/

Papule

Papule se javljaju kada se zidovi koji okružuju pore razlože zbog teškog zapaljenja. Ovo dovodi do tvrdih, zapušenih pora koje su osetljive na dodir. Koža oko ovih pora je obično ružičasta. Prirodna krema rešava problem i adekvatna nega lica.

Pustule

Pustule se takođe mogu formirati kada se zidovi oko tvoje pore razlože. Za razliku od papula, pustule su ispunjene gnojem. Obično su crvene boje i imaju belu ili žutu glavu na vrhu.

Nodularne akne

Nodularne akne (čvorići) se javljaju kada zapušene, otečene pore izdrže dalje iritaciju i porastu veće. Za razliku od pustula i papula, nodularne akne su dublje ispod kože.

Cistične akne

Ciste ili cistične akne se mogu razviti kada su pore zapušene kombinacijom bakterija, sebuma i mrtvih ćelija kože. Ove vrste akni se javljaju duboko unutar kože i dublje su ispod površine kože od nodula (čvorića).

Cistične akne su velike, crvene ili bele i često su bolne na dodir.

Ciste su najveći oblik akni, a njihov nastanak obično rezultira iz teške infekcije. Ova vrsta akni najverovatnije ostavlja i ožiljke (fleke).

Saznaj kako možeš da ukloniš fleke od bubuljica.

najbolja krema za akne

Najbolji sastojci kreme za bubuljice

Blage akne se mogu uspešno tretirati primenom lokalnih proizvoda koji dolaze u obliku gela, kreme, tonika i losiona. Ovi preparati za akne su često dostupni bez recepta i sadrže sastojke kao što su benzoil peroksid, antibiotici, salicilna kiselina ili retinoidi koji isušuju višak ulja, ubijaju bakterije i pomažu u uklanjanju mrtvih ćelija kože.

Zatvoreni i otvoreni komedoni ili mitiseri su najlakši oblik akni. Često se tretiraju sa topikalnim lekovima, kao što je krema protiv akni. Dobre rezultate daju i toneri ili drugi preparati na bazi salicilne kiseline ili na bazi benzoil peroksida.

Ako ne reaguju na ove lekove, komedoni se lako tretiraju sa lokalnim retinoidima. Postoje neki tipovi retinoida koji su dostupni i bez recepta, a veoma su efikasni u čišćenju mitisera i belih bubuljica.

Pustule i papule su umereniji oblici akni, a ovde često pomaže krema za bubuljice – kao i drugi preparati namenjeni za lečenje akni. Za široko rasprostranjene umerene akne, dermatolog može da prepiše i oralne ili topikalne preparate.

Nodularne akne i ciste su najteži oblik akni. Pražnjenje ili pucanje nodula i cista može dovesti do ožiljaka. Ovde ti savetujem da obavezno posetiš dermatologa i da se posavetuješ oko prave terapije. Sigurno ćeš od stručnog lica dobiti savet koja je prava krema za akne baš za tebe.

Salicilna kiselina se često prodaje za akne uopšte, ali obično najbolje radi na neinflamatornim aknama. Ona prirodno vrši piling kože, uklanjajući mrtve kožne ćelije koje mogu dovesti do mitisera i belih bubuljica. Potražite je u sredstvima za čišćenje, tonerima i hidratantima i kremama za akne.

Zatvorene komedone je definitivno teže tretirati jer su pore već zatvorene. Proizvodi koji sadrže salicilnu kiselinu mogu biti od pomoći. Topikalni retinoidi daju najbolje rezultate za komedonske akne.

Proizvodi koji sadrže benzoil-peroksid mogu pomoći u smanjenju otoka i otklanjanju bakterija unutar kože. Oni takođe mogu ukloniti višak sebuma. Međutim, tvoj dermatolog može da ti preporuči oralni ili topikalni antibiotik zajedno sa benzoil peroksidom kako bi lečila upalne akne. Lokalni retionoidi su takođe važan deo borbe protiv zapaljenskih papula i pustula.

Sumpor je prirodni sastojak sa prepoznatljivim mirisom koji se nalazi u nekim losionima, maskama i sredstvima za čišćenje kože,npr.kao tonik za lice.

Rezorcinol je manje uobičajeni sastojak koji se koristi za uklanjanje mrtvih ćelija kože.

Ako te interesuju samo prirodne kreme, super! Prirodni ekstrakti kao što je ulje čajevog drveta, krompir, med, beli luk itd. – pomažu da se akne prirodno izleče. Stoga, krema za akne koja sadrži neki od ovih sastojaka je dobar izbor.

Ulje čajevca za bubuljice ima antibakterijska i antiinflamatorna svojstva i pomaže u balansiranju ulja u koži.

Ekstrakt kore vrbe je prirodni izvor salicilne kiseline, koja vrši prirodni piling za telo. Takođe smanjuje zapaljenje i crvenilo od bubuljica.

Aloe vera takođe deluje antibakterijski i anti-upalno, stoga je dobar sastojak kada je u pitanju prirodna krema protiv akni.

Ekstrakt zelenog čaja je antioksidant koji smanjuje upalu i proizvodnju sebuma.

Glina za lice smanjuje višak ulja i čisti kožu.

Pepermint je prirodno antiseptično i antiinflamatorno sredstvo, tako da je takođe odličan sastojak za kremu protiv akni.

Može li krema za akne da reši one na leđima?

Postoje dva uzroka za akne na leđima: povećanje proizvodnje sebuma ili iritirana koža. Kada tvoje kožne žlezde proizvode previše sebuma zbog stresa, genetike, hormonske neravnoteže ili loše ishrane – povećanje prekomerne proizvodnje sebuma može zapušiti pore. To dozvoljava bakterijama da se pojave i prouzrokuju akne.

Kada je odeća topla i tesna, to takođe može doprineti nastanku akni na leđima. Čvrsta odeća ili nošenje ranca može pogoršati akne, širenjem bakterija.

Dok lice sadrži najviše lojnih žlezda, žlezde na leđima su veće i zapravo, žlezde na leđima proizvode više ulja i izazivaju veće akne na koži.

Pošto je koža na leđima deblja i gušća od kože na licu, tretmani se razlikuju u zavisnosti od težine akni. Ako imaš blage akne na leđima, redovno pranje kože nije dovoljno za kontrolu. Krema za akne koja se prodaje u apotekama može ubiti bakterije, smanjiti lučenje sebuma i ukloniti mrtve ćelije kože. Ako su ovi tretmani bez recepta suviše slabi, lekar može propisati lokalnu kremu za umerene slučajeve akni.

Najbolja krema za akne na licu

Krema za akne na licu ne sme da bude previše agresivna i teška. U tom smislu je najbolja opcija da se odlučiš za neku prirodnu kremu za akne. Prosto, prirodni sastojci mnogo više prijaju koži i bezbedni su.

Takođe, možeš da potražiš i neku kremu protiv akni koja sadrži npr. salicilnu kiselinu ili benzoil peroksid, a u teškim slučajevima lekar može da prepiše retinoide (bilo lokalne u vidu kreme ili oralne). Pogledaj koja je krema protiv mitisera zaista odlična. 

Naravno, poželjno je da krema za bubuljice bude obogaćena prirodnim sastojcima, a prirodna kozmetika ti zaista nudi široku paletu rešenja. 

Ovo je spisak krema za akne koje se najčešće pominju kao veoma dobre:

  • Himalaya krema za akne
  • Aknolin tretman za akne – u potpunosti prirodna
  • Acne intesive formula
  • Eucerin krema za akne
  • Skinoren krema za akne
  • Airol krema za akne (osnovni sastojak je retinoična kiselina).

Krema za akne recept

Da napraviš sama prirodnu kremu za akne, koristi ulje čajevca i ulje lavande, koji su poznati po svojim antibakterijskim  i antiupalnim svojstvima. Ulje semena šipka sadrži vitamin A, poznat kao retinol koji se bori protiv akni, i linolnu kiselinu koja leči akne i ožiljke od akni. Takođe poboljšava teksturu kože i smanjuje hiperpigmentaciju.

Ovaj recept sadrži i šea maslac, koji je poznat po svojim lekovitim svojstvima. Duboko vlaži kožu i sprečava suvu kožu. Hidrirajuća sredstva u šea buteru imitiraju hidratantna sredstva u sebumu. Dakle, tvoja koža je ‘’prevarena’’ da ima dovoljno sebuma i zaustavlja višak proizvodnje ovog prirodnog ulja. Šea maslac je takođe nekomedogen po prirodi, što znači da neće zašušiti pore.

Vitamin C u receptu pomaže u proizvodnji kolagena, koji podržava zdrav rast i popravku kožnog tkiva, kako bi se smanjili ožiljci od akni, a čak i hiperpigmentacija.

Potrebni sastojci:

  • esencijalno ulje lavande – 6 kapi
  • esencijalno ulje čajevca – 6 kapi
  • ulje semena šipka – 2 kašike
  • organski sirovi šea puter – ¼ šolje
  • vitamin C u prahu – 1 kašika

Priprema:

Treba da otopiš šea maslac u loncu sa dvostrukim dnom, ostaviš da se ohladi i dodaš eterična ulja. Prvo stavi lonac da se zagreva na umerenoj temperaturi, pa dodaj ¼ šolje šea putera u staklenoj posudi i pusti da se rastopi. Zatim skloni sa vatre i sačekaj da se ohladi.

Dodaj 2 kašike ulja semena šipka, nakon čega treba da dodaš po 6 kapi esencijalnog ulja lavande i čajevca. Sada dodaješ 1 kašiku vitamina C u prahu i koristeći ručni mikser, sve ovo dobro sjediniš. Dobijenu kremu protiv akni čuvaj u odgovarajućoj posudi za kremu (to može biti i staklena teglica).

Kako se koristi ova krema za akne?

Operi i očisti svoje lice pre svake upotrebe.

Nanesi kremu na područje sa aknama ili celo celo lice pre spavanja.

Ovu domaću kremu protiv akni možeš koristiti 3 puta dnevno.

Krema će ostati dobra do 1 meseca, da se čuva na hladnom i tamnom mestu.

krema za akne

Krema za akne iskustva

Šta kažu forumi na temu akni i bubuljica? Većina nas je bar u nekom periodu života, najčešće u pubertetu, imala problem sa bubuljicama i aknama. To nije ništa novo i ništa strano. Zbog toga što je to ovako čest i rasprostranjen problem, tržište nam nudi ogroman broj preparata za akne.

U svom okruženju imam dosta prijateljica koje se pate sa bubuljicama i aknama. Malo je reći da su ove napasti zaista uporne i dosadne, da se pojave kada ih ne očekuješ i da je pravi izazov lečiti ih. Zaista, kako izlečiti bubuljice je pravi izazov.

Listajući forume i slušajući iskustva ljudi oko sebe, vidim da svako hvali neku drugu kremu za akne. Nekome odgovaraju prirodne kreme i kune se u njih, dok neko smatra da su kreme na bazi hemijskih sastojaka brže-delujuće. Međutim, ipak moram da kažem da kreme na bazi prirodnih sastojaka imaju primat i da ih ljudi više hvale. Najbolje recenzije ima Aknolin krema za bubuljice.

Upotreba retinoida je poslednja opcija kada je u pitanju lečenje akni. Oni se koriste samo u izuzetnim slučajevima, kada ništa drugo nije dalo efekta i kada su akne baš, baš ozbiljne (kao cistične i nodularne akne).

Retinoidi imaju mnogo neželjenih efekata i baš ih izbegavaju, mada su nekome upravo oni bili jedini spas. Kreme sa retinoidom nikako ne smeju da se koriste na svoju ruku, već isključivo po preporuci i receptu lekara, tj. dermatologa.

Devojke prijavljuju iritaciju, crvenilo, svrab i ljuštenje kože nakon upotrebe retinoida – pa ovde treba voditi računa i prijaviti svaki neželjeni efekat.

Pravilno čišćenje lica i piling dosta pomažu, tvrde na forumu. Neko hvali prirodni piling za lice, a neko hemijski piling. Kažu da je to pola obavljenog posla, a krema za bubuljice dođe kao šlag na tortu.

U svakom slučaju, iskustva sa kremama za akne su zaista vrlo različita. Često se misli da skuplja krema jeste i bolja, ali to nije uvek slučaj. Prosto, svakome odgovara različita krema. Zato treba da isprobaš sama i pronađeš koja je to krema protiv akni baš za tvoju kožu.

Odgovarajuća krema za akne zaista daje neverovatne rezultate. Ožiljci od akni, koji često ostaju, mogu da izazovu emocionalne poremećaje. Zato je brzo lečenje akni od krucijalne važnosti. Takođe, tvoj dermatolog ima opcije lečenja specijalno dizajnirane za lečenje ožiljaka od akni.

Tatjana Kos

Tatjana Kos

Obožavam da pišem, a najviše me zanimaju teme o lepoti, ljubavi i modi. Na Ona portalu dobila sam priliku da pišem na razne teme, kao što su celulit kod žena, strije, višak kilograma, bore na licu, opadanje kose, nega kose i još mnogo toga.

Ove teme su mi posebno važno, jer na taj način učim kako da se negujem, ali i drugim ženama pružam savete o nezi, kako tela, tako i kose.

Dodaj komentar

Klikni za komentar

Test