Naslovna » Da li si probala kaladont protiv bubuljica?
Lice

Da li si probala kaladont protiv bubuljica?

kaladont protiv bubuljica

Kaladont protiv bubuljica je super rešenje za prikrivanje bubuljica. Ovaj trik ti može poslužiti kada ti treba brzo maskiranje, ali za trajno rešenje nije.

Možda si već probala kaladont protiv bubuljica, i uverila se u njegovo delovanje na akne. 

Tretman sa bubuljicama ipak zahteva upotrebu krema i gela za bubuljice kao trajno rešenje.

Međutim, u ovom slučaju kaladont može biti dopunsko, odnosno, jedno od rešenja koje ti može pomoći da se rešiš bubuljica. Takođe, tretman mora biti adekvatan, jer lečenje bubuljica zahteva odgovarajuću negu. S toga, stručnu pomoć svakako možeš da zatražiš od dermatologa.

Takođe, iz ovog teksta saznaj koje sastojke sadrže paste za zube i da li su oni baš idealno rešenje u lečenju problematične kože. Ali, pre toga, slušaj sada – Marina je baš kao i ti dugo imala problem sa bubuljicama, i svoje iskustvo je rešila da podeli sa svima vama. Njoj, recimo kaladont nije pomogao, ali zato nešto drugo jeste. O tome nam je i pričala.

Pročitaj kako je Marina uspela zauvek da se reši bubuljica na ovom linku https://onaportal.com/vise-me-nije-stid-sada-je-moje-lice-bez-ijedne-bubuljice-i-oziljka/

Da li je dobar kaladont za bubuljice?

Generalno, pasta za zube ti može biti od koristi kada želiš brzo da ukloniš bubuljicu koja se iznenada pojavila. 

Ali…

Pasta za zube protiv bubuljica deluje tako što isušuje bubuljice, ali, da li je to dobro za tvoju kožu? 

Sigurno si probala trik sa pastom za zube: pre spavanja na očišćeno lice naneseš malo paste za zube, prenoćiš i sutra ujutru bubuljice nema. Deluje previše dobro da bi bilo istinito. 

Zašto? Pa, paste za zube sadrže sastojke kao što je alkohol, a on može dovesti do iritacije kože. Takođe, mnoge paste za zube sadrže sodu bikarbonu, mentol, vodonik – peroksid, koji mogu iritirati osetljivu kožu. 

Osim toga, nanošenjem kaladonta na bubuljicu ona neće nestati, već će samo isušiti gornji sloj, dok, zapravo, bakterije ostaju zarobljene unutra.

Takođe, neki sastojci koji se obično nalaze u pasti za zube, kao što su soda bikarbona, alkohol i vodonik peroksid, isušuju, što bi moglo pomoći u smanjenju mrlja koje nastaju od bubuljica.

Isto tako, mentol u pasti za zube može da stvori osećaj peckanja koji može privremeno da smanji bol i otok. Međutim, postoji nekoliko razloga zašto ne bi trebalo da koristiš pastu za zube kao tretman u borbi protiv bubuljica.

Pasta za zube može da iritira kožu, a zbog upale i crvenila kože, može izazvati dermatitis, jer sadrži supstance koje su dobre za zube, ali mogu biti loše po kožu.

Još jedna negativna pojava koja se može desiti upotrebom kaladonta na koži jeste i to da, čak iako izbegneš iritaciju kože, koža može postati previše suva, a to može izazvati još bubuljica.

Dakle, kaladont protiv bubuljica ti može pomoći da isušiš bubuljicu, ali ne i da ona nestane.

baner bubuljice

Kaladont za bubuljice sastojci

Ukoliko se ipak odlučiš da koristiš pastu za zube u svrhu isušivanja bubuljica na licu, treba da znaš od čega se ona sastoji.

Pasta za zube je sadržala antibakterijski agens koji se zove triklosan, koji smo već spomenuli. 

Međutim, 2017. godine, Uprava za hranu i lekove (FDA) zabranila je triklosan kao sastojak antiseptičkih sredstava za pranje nakon što je pronašla dokaze koji sugerišu da može da smanji nivoe hormona štitne žlezde i potencijalno doprinese rezistenciji na antibiotike. Od početka 2019. komercijalno dostupna pasta za zube više ne sadrži triklosan.

Pasta za zube sadrži mnogo sastojaka koji su korisni za zdravlje zuba, kao što su:

  • glicerin
  • sorbitol
  • kalcijum karbonat
  • natrijum lauril sulfat (SLS)
  • natrijum bikarbonat (soda bikarbona)

Međutim, mnogi od ovih sastojaka su previše oštri za upotrebu na koži, jer mogu da je isuše. 

Preterano suva koža može stimulisati proizvodnju viška masnoće, što bi zauzvrat moglo da izazove dalje izbijanje fleka i belih bubuljica. Ipak, ne sadrže sve paste za zube ove sastojke.

Na primer, triklosan, koji ubija bakterije, i koji je ranijih godina bio jedan od sastojaka pasti za zube, poslednjih godina nije u upotrebi.

Ipak, ako nanosiš kaladont na bubuljice, neka to bude u malim količinama, iz prostog razloga što ćeš prvo videti kako tvoja koža deluje na pastu za zube, a i zbog bojazni od suve kože.

da li je dobar kaladont protiv bubuljica

Kako se koristi kaladont?

Kaladont u borbi protiv bubuljica koristi se jednostavno. Potrebno je, naravno, pre upotrebe paste za zube, dobro očistiti lice od nečistoća.

Zatim, na suvu i čistu kožu naneseš malo bele paste na veliku bubuljicu i ostaviš da se osuši. Dovoljno će biti sat-dva, ali najbolje je, pre spavanja naneti pastu za zube i ujutru isprati vodom.

Nakon toga ispereš vodom. Ponavljaj ne više od četiri puta nedeljno.

Kao što je ranije pomenuto, pasta za zube može biti iritantna, posebno ako imaš osetljivu kožu, tako da ovo nije tretman koji treba da koristiš više puta dnevno ili više od četiri puta nedeljno. Nakon primene tretmana jednom dnevno, 2-3 dana za redom, možeš primetiti poboljšanje. Od tog trenutka, trebalo bi da pustiš da bubuljica sama zaceli.

Treba naglasiti da prilikom korišćenja paste za zube protiv bubuljica jeste važno koja je pasta u pitanju. Kada biraš pastu za zube, izaberi belu, bez zelenih, crvenih, plavih i ostalih primesa, jer upravo ove nijanse u pasti za zube sadrže neke sastojke koji neće pogodovati tvojoj koži! 

Oni mogu doprineti iritacijama. Takođe, izbegavaj paste koje služe za izbeljivanje zuba, jer mogu izazvati fleke na koži, posebno kod onih koji imaju osetljivu kožu i tamniji ten. Isto tako, gel paste ne sadrže sastojke koji mogu isušiti bubuljicu. Nakon što opereš pastu za zube, nanesi kremu protiv akni.

U nastavku saznaj kako se kaladont koristi u komninaciji sa drugim sastojcima. Ne mora uvek da bude jedini sastojak.

Kaladont i soda bikarbona

Kaladont možeš koristiti i u kombinaciji sa sodom bikarbonom. Sve što treba da uradiš jeste da očistiš lice i pomešaš kaladont i sodu bikarbonu: Potrebna je jedna kašika kaladonta i jedna sode bikarbone. 

Dobro sjedini ove sastojke, pa dodaj dve kašike vode. Zatim, tupferom nanesi ovu smesu na bubuljice, ne na celo lice, jer rešavaš problem samo bubuljica koje su se pojavile. 

Neka odstoji jedan minut, pa isperi vodom. Jednom dnevno koristi kaladont i sodu bikarbonu, dok ne primetiš da se stanje poboljšava. Ali, ne preteruj, kako ne bi isušila kožu!

Kaladont, šećer ili so

Pasta za zube, so i šećer mogu poslužiti u kombinaciji sa eteričnim uljima ili aloe verom. Međutim, kada koristiš ove sastojke, imaj na umu da ih nanosiš na oštećenu kožu, te moraš biti pažljiva. 

Nemoj trljati, već tupferom nanesi na deo lica zahvaćen bubuljicama. Imaj u vidu da se so i šećer sastoje od sićušnih kristala sa zašiljenim ivicama. 

baner bubuljice

Kada ih utrljaš na lice, oni izazivaju mikro posekotine koje olakšavaju ulazak bakterija i gljivica, izazivajući infekcije. Tako, može se desiti da se pojavi crvenilo. Zbog toga je važno da naneseš pomenute sastojke na bubuljice i da ostaviš minut-dva da deluje, nakon čega ćeš isprati lice vodom i naneti hidratantnu kremu

Pomešaj istu količinu pomenutih supstanci i nanesi na lice, a dovoljno je da koristiš ovaj domaći lek za bubuljice dva puta nedeljno. Kada se bubuljice osuše, posveti se negovanju kože.

Kaladont i med

Zvuči nespojivo, ali znajući da pasta za zube isušuje, a med umiruje i neguje kožu, ima logike.

Prvo malu količinu paste (veličine zrna graška) nanesi na bubuljice i ostavi da se osuši. Kada se to desi, isperi lice, osuši ga, a zatim, na suvu kožu nanesi malo meda. Takođe, ostavi da odstoji što duže, pa isperi. Kaladont i med na ovaj način možeš koristiti jednom dnevno, dok se bubuljice na licu ne povuku. 

Aloe vera gel i kaladont

Nanesi gel aloe vere na bubuljice i ostavi da deluje 5 minuta. Zatim, potopi čist tupfer u vodu i njime lagano isperi mesta na kojima si nanela gel. Zatim, malu količinu kaladonta nanesi na bubuljice. 

Ovu masku za lice sa aloe verom primenjuješ pre spavanja, a ujutru, kada se probudiš, isperi pastu za zube sa lica. Postupak možeš da ponavljaš svake večeri pre spavanja dok se bubuljice ne osuše. 

Kaladont i vazelin

Pomešaj pola kašike vazelina i pola kašike kaladonta. Dobro ih pomešaj, kako bi se lepo sjedinili. Nanesi na lice i ostavi da odstoji 5 minuta, a zatim isperi. Vazeln pomaže kod zarastanja rana, smanjuje rizik od nastanka iritacije i oporavlja oštećenu kožu. U kombinaciji sa pastom za zube, ovo je pravi pogodak protiv bubuljica na obrazima.

Probaj i narednih dana ovu kombinaciju, ali znaj da bubuljice neće nestati odjednom. 

kako se koristi kaladont protiv bubuljica

 

Šta kažu iskustva?

Iskustva onih koji su probali kaladont protiv bubuljica su različita. U zavisnosti od kože, prirode oboljenja kože, nekim ženama je kaladont pomogao. Tako, Marija govori o pozitivnim efektima ovog brzog kućnog leka.

Ona tvrdi da kaladont koristi ne samo za bubuljice, već i za herpes koji joj se često pojavi na usnama. Kako kaže, nakon što joj kaladont isuši bubuljice ili herpes, dovoljno je samo da ispere čistom vodom.

Doduše, Teodora nije te sreće, jer ima osetljivu kožu sklonu iritaciji i bubuljicama. Kaladont joj nije pomogao, jer joj se stanje samo pogoršalo. Zbog toga je spas pronašla u kremi za bubuljice na biljnoj bazi. Nakon upotrebe ove kreme, lice joj je čisto, bez sitnih bubuljica i mekano na dodir. Takođe, ona tvrdi da je uz pomoć kreme protiv bubuljica uspela da vrati elastičnost koži.

Osim ove kreme, posvetila se i nezi kože, praveći maske od prirodnih sastojaka koje ima kod kuće. Ne samo belance za lice, već i med, kurkuma, cimet…

Njen savet za svaku ženu je da obavezno sve kreme budu na biljnoj bazi, jer jedino tako mogu da očekuju rezultate.

Zaključak!

Bilo kako bilo, kao što možeš zaključiti, kaladont nije baš najbolje rešenje za problem sa bubuljicama. Može ti pomoći kada želiš brzo da rešiš problem, ali bubuljice neće nestati. 

Pre svega, ako želiš efikasno da rešiš problem, može ti pomoći na prvom mestu krema za akne. 

  • Najbolje kreme za problematičnu kožu sadrže određene sastojke koji blagotorno deluju, umiruju i pospešuju zdraviji izgled kože.
  • Maske za bubuljice takođe rešavaju problem. Ukoliko je tvojoj koži potrebna prava nega, maske mogu da, uz pomoć svojih prirodnih sastojaka, poboljšaju izgled tvoje kože.
  • Pravilna nega osetljive kože lica osnov je za zdrav i prirodan izgled kože. Sve što je potrebno jeste da lice čistiš dva puta dnevno, najbolje ujutru i uveče.
  • Obavezno skini šminku pre spavanja, jer koža mora da “diše”. Ukoliko to ne učiniš, rizikuješ da se tvoje pore zatvore, a nečistoće tu ostanu. Kako bi to izbegla, umij lice, očisti ga preparatima za čišćenje lica i obavezno nanesi hidratantnu kremu. Osim toga, često se javljaju i bubuljice od šminke.
  • Salicilna kiselina je još jedan efikasan lek za bubuljice. Deluje tako što smanjuje upalu i crvenilo, umiruje kožu, a čest je sastojak mnogih lekovitih preparata koji se koriste u nezi kože. Kada biraš kremu za lice, neka ona obavezno sadrži salicilnu kiselinu.
  • Upotreba pudera ili korektora za bubuljice je takođe privremeno i brzo rešenje da sakriješ bubuljice, ali to neće pomoći da se bubuljica i rešiš. Zato, ukoliko baš moraš, probaj i ovo, ali ne pribegavaj ovom kratkotrajnom rešenju često.
  • Priroda se uvek postara da ponudi najbolje rešenje, te pokušaj i sa uljem čajevca za bubuljice. 

Takođe, savet je uvek da ukoliko imaš problematičnu kožu, potražiš savet dermatologa ili da probaš neku od krema protiv bubuljica i akni koje sadrže prirodne sastojke.  

Kaladont je ipak samo deo nege protiv bubuljica, ali ne i rešenje.

Avatar

Ivana Vulikić

Profesor srpskog jezika i književnosti. Volim da pišem i čitam dobre knjige. Pisanjem se bavim od malih nogu, a posebno me interesuju teme o zdravlju i lepoti.

Dodaj komentar

Klikni za komentar

Test