Naslovna » Može li se koristiti rakija za čišćenje lica?
Lice

Može li se koristiti rakija za čišćenje lica?

rakija za lice

Ukoliko imaš problematičnu kožu sklonu bubuljicama, sigurno si čula da je rakija za čišćenje lica delotvorna. U nastavku sledi odgovor da li je to istina ili ne.

Ako si se susrela nekada sa tom napasti zvanom bubuljice, sigurno si do sad više puta čula da je jedan od najvažnijih koraka u nezi problematične kože čišćenje lica. Ovo je zaista istina. Veoma je važno da lice detaljno čistiš i uvek koristiš tonik za lice.

Samo na taj način bićeš sigurna da su sve nečistoće sa lica uklonjene!

A gde je tu rakija za čišćenje lica?

Još naše bake znale su da je rakija za lice dobra kako bi se održavao čist ten. Alkohol u rakiji je bio zadužen za blistavu kožu.

Pa tako nije čudo da većina modernih losiona pored raznih korisnih sastojaka na prirodnoj bazi sadrži upravo i alkohol. To uopšte nije slučajno. poznato je da je alkohol moćan antiseptik i da ubija bakterije.

Ukoliko se desi da trenutno možda nemaš para za novi tonik, a stari si potrošila, rakija zapravo može da bude odlična zamena za čišćenje lica.

Mnogi smatraju da alkohol uopšte ne treba da se koristi na licu, ali da li je to zaista istina?

Hajde zajedno da rešimo misteriju!

rakija za čišćenje lica

Rakija za lice – kako ti pomaže da očistiš kožu?

Kao što sam već rekla osnova na kojoj rakija “radi” je zapravo alkohol. Šta to alkohol čini da bude dobar za tvoju kožu?

Pre svega alkohol ubija bakterija na koži. Kao što već znaš, bakterije su obično glavni krivac za pojavu bubuljica na obrazima, gnojnih bubuljica koje se javljaju po licu, vratu i ramenima, kao i mitisera i komedona

Ono što je takođe odlično kod alkohola jeste što pomaže da korisni sastojci iz krema uđu dublje u kožu, međutim, to ima i svoje loše strane, jer alkohol dugoročno narušava zaštitinu, lipidnu barijeru kože.

Čist, medicinski alkohol je zapravo alkohol od 70%, a to je prejako za kožu.

Savetuje se da se ne koristi alkohol jači od 60% kako bi bilo što manje neželjenih efekata.

A vidi šta nam je otkrila Maja. Ona se dugo mučila sa potkožnim bubuljicama, aknama i mitiserima. Sve što bi joj neko rekao da “radi”, ona bi probala.

U trenutku kada joj se učinilo da je sve moguće probala i da leka nema, pojavio se JEDINI PRAVI TRETMAN KOJI BRIŠE MITISERE I BUBULJICE SA LICA.

Kako je Maja uspela da se reši bubuljica, pročitaj na ovom linku https://onaportal.com/cisto-lice-bez-ijedne-bubuljice/

Ovde se rakija za čišćenje lica zapravo pokazuje kao mnogo bolje sredstvo zato što najčešće u sebi ima od 42-52% alkohola što je već znanto bolje za lipidni sloj i mnogo manje šteti koži.

Rakiju kao takvu ne moraš da razblažuješ, već možeš direktno da je koristiš kao gotov proizvod. 

Rakija za čišćenje lica je mnogo bolja opcija od čistog, prejakog alkohola. Iako alkohol odmah isparava, ukoliko budeš koristila medicinski alkohol na koži će ti se automatski stvoriti mikrooštećenja, koja će ostaviti čak i dugoročne posledice. 

Čak i rakiju ne trebaš da koristiš mesecima ili ne daj bože godinama! Rakija je dobra kao zamena za losion za čišćenje lica ili eventalno kao tretman za bubuljice koji traje nekoliko sedmica, do 6, ne više od toga.

Mnogima je čak i rakija jaka, ukoliko je to slučaj i kod tebe, možeš da je razrediš sa malo destilovane vode kako bi manje isušivala kožu.

Rakija za čišćenje lice se koristi na sledeći način:

  1. lice očistiš sredstvom kojim se redovno umivaš i dobro je osušiš peškirom
  2. na tupfer nanesi manju količinu rakije
  3. rakiju nanesi na lice, koncentriši se na mesta gde imaš akne i bubuljice
  4. sačekaj da se rakija potpuno upije
  5. nastavi svoju regulnu rutinu sa serumom za lice i kremom za akne.

Primenjuj ovo svaki dan jednom do dva puta dnevno.

Da li je rakija za lice dobra i za suvu kožu?

Ukoliko imaš suvu kožu lica definitivno treba da budeš više na oprezu kada je u pitanju rakija za lice. Suva koža već ima narušenu barijeru i manjak lipida i samim tim je podložnija oštećenjima.

Za početak, rakiju koristi dva ili tri puta sedmično i pažljivo posmatraj svoju kožu. Ukoliko ti prija, nastavi tako, ukoliko osetiš posle desetak dana jako zatezanje, preporučujem ti da smanjiš upotrebu rakije na jednom sedmično.

Ukoliko ti je koža normalna, dovoljno je da čistiš lice rakijom jednom dnevno, najbolje uveće, a ukoliko je masna koža, dva puta dnevno, ujutru i uveče.

Ovaj korak koji sledi nakon umivanja je veoma bitan pogotovo uveče. Tada su nam pore pune nečistoća koje su ušle u njih u toku dana, znoj, šminka, zagađenje i različita prljavština. Često umivanje nije dovoljno da se pore detaljno očiste i nakon toga rakija će odraditi pripremu lica za hidratantnu kremu.

Takođe, masna koža preko dana luči izuzetno puno sebuma i rakija za čišćenje lica će ti pomoći da ovaj sebum detaljno ukloniš, kako se ne bi pojavljivale nove sitne bubuljice.

Kada je osetljiva koža u pitanju, možeš nakon rakije kožu da umiješ mlakom vodom, a tek onda da staviš kremu.

Ako želiš bolji efekat na već postojeće bubuljice, a koža ti ne trpi svakodnevno rakiju, sa štapićem za uši nanesi rakiju za lice ciljano na bubuljice i akne kao tretman. Ovo možeš da ponavljaš i nekoliko puta dnevno bez straha od isušivanja ostatka kože.

Domaća rakija za čišćenje lica

Domaća rakija za lice je nešto što svako od nas ima u svom domu, samim tim je veoma pristupačna. Za lice nemoj da koristiš neproverene kupovne rakije, jer ne znaš kakve sve u sebi imaju dodatke. Uvek koristi dobru, domaću i proverenu rakiju za lice. 

Rakija za lice je dobra kao tonik, ali odlična je i u raznim maskama za lice. Daću ti nekoliko recepata koje možeš da primenjuješ kod kuće.

Limun i rakija za lice

Sastojci:

  • jedna šolja punomasnog mleka
  • jedna supena kašika domaće rakije
  • dve kafene kašike limunovog soka

Priprema: Sve sastojke pomešati u jednu činiju i dobro promešati. Kada se smesa homogenizuje nanesi je na očišćeno lice i vrat. Ostavi masku na licu dok se u potpunosti ne osuši, a zatim isperi mlakom vodom i nežno kožu osuši sa peškirom. Zatim nanesi neku kvalitetnu, prirodnu kremu za lice kako bi sačuvala neophodnu vlažnost kože lica.

Ova kombinacija je idealna maska za kožu koja je sklona bubuljicama i aknama. Mleko ima umirujuća stvojstva za kožu, ublažava bolove kada su bolne akne u pitanju i smanjuje nelagodnost kod suve kože sklone bubuljicama i zato je pogodna i za ovaj tip kože.

Rakija za čišćenje lica je tu da otvori pore, ukloni mrtve ćelije i višak masnoća koje mogu izazvati bubuljice. Limun podmlađuje i zateže kožu i čini da izgledaš mladoliko i blistavo.

Med i rakija za lice

Sastojci:

  • šolja jogurta od punomasnog mleka
  • jedna supena kašika meda
  • dve kafene kašike limunovog soka
  • jedna supena kašika domaće rakije

Priprema:  u čistoj činiji pomešati sve sastojke i dobro sjediniti u homogenu smesku. Masku nanesi na temeljno očišćeno lice, vrat i dekolte i ostavi da stoji 20 minuta. Nakon toga masku isperi mlakom vodom i nanesi hidratatnu kremu za lice.

Magija ove maske je što u isto vreme deluje odlično protiv akni i bubuljica, ali i deluje protiv bora! Med prirodno hrani kožu, a kombinacija limuna, rakije i mleka zajedno čisti kožu od bubuljica i u isto vreme ublažava postojeće bore i sprečava pojavu novih.

Ovo je idealno ako si već u godinama kada treba da počneš da brineš o borama, jer bubuljice i akne nisu rezervisane samo za pubertet, često se sreću i bubuljice kod odraslih.

Maslinovo ulje i rakija za lice

Sastojci:

  • supena kašika organskog maslinovog ulja
  • supena kašika rakije
  • kafena kašika organskog meda
  • kafena kašika limunovog soka

Priprema: dodaj sve sastojke u čistu činiju i lagano mešaj dok se smesa ne homogenizuje. Ravnomerno rasporedi masku po celom licu i ostavi da stoji oko deset minuta. Nakon toga lice temeljno isperi mlakom vodom i nanesi kremu za hidrataciju i bubuljice.

Svima je poznato da se koristi maslinovo ulje za kosu, ali u ovoj kombinaciji idealno je za problematičnu kožu. Rakija je tu kao antiseptik, maslinovo ulje hidrira, med pegla sitne bore, a limun izbeljuje ožiljke od bubuljica.

Kod svake od ovih maski je jako dobro što može da se primenjuje za svaki tip kože. Dobijaš kvalitetna svojstva iz rakije, a da pri tom ne isušuješ kožu ukoliko je već suva. Isto tako dok se rakija bori sa bubuljicama i aknama, ostali sastojci ovih maski deluju kao antiage tretman. Mislim da bolji spoj nećeš naći.

A poseban plus je što sve sastojke verovatno već imaš kod kuće.

Komova rakija za čišćenje lica

Ako želiš nešto još bolje od domaće rakije, predlažem ti da nabaviš komovu rakiju za lice.

Komova rakija se dobija iz komine grožđa koja ostaje kao nusprodukt nakon ceđenja vina. Ona ima nešto manje alkohola od rakije, ali zato ima peteljke i kožicu od grožđa, kao i ostatke vina.

Ovo znači da komova rakija u sebi sadrži mnoge vitamine koji su izuzetno dobri za tvoju kožu.

Ovakva rakija za lice u sebi sadrži mnoštvo antioksidanasa koji čuvaju tvoje lice od nastanka bora. Zatim tu su antiinflamatorna dejstva, smanjiće ti se upaljene akne i bubuljice i sprečiće se pojava novih. 

Komova rakija je prepuna vitamina C koji je zadužen za izbeljivanje fleka koje ostaju kao posledica bubuljica i daje tenu posebnu jedrinu i blistavost. Zatim je tu i vitamin A, koji pomaže da se saniraju ranice od akni i bubuljica i ubrzava zarastanje oštećene kože.

Komova rakija je zaista idealna zamena za tonik za lice i možeš da je koristiš kada god nemaš losion.

Kao i kod domaće rakije ne preporučuje se da ti komova rakija bude deo standardne višemesečne rutine čišćenja lica, jer ipak u sebi sadrži dosta alkohola, već samo kao zamena za tonik za lice.

Rakija za čišćenje lica – rezultati

Rakija za lice daje odlične rezultate, ali moraš biti strpljiva. Ne očekuj da dva tri puta očistiš lice i da bubuljice nestanu. Moraš da koristiš rakiju barem dve tri nedelje kako bi se lice znatno pročistilo. 

Postojeće bubuljice će rakija za lice brzo osušiti, ali da bi se stvaranje novih smanjilo mora ipak proći neko vreme.

Devojke i žene koje su probale ovu metodu za čišćenje lica su veoma zadovoljne, a ja ću podeliti nekoliko njihovih iskustava sa tobom.

rakija za lice za bubuljice

Rakija za čišćenje lica – iskustva

Radmila, 38

“Kao tinejdžerka nikada nisam imala problem sa aknama, a sada u kasnim tridesetim godinama pojavile su mi se cistične akne. Oko mesec dana koristim rakiju za lice tako što rakiju na nesem na tupfer, a zatim očistim lice.

Moja koža nikada nije izgledala bolje, a cistične akne su se potpuno iščistile! Koža mi izgleda sjajno, zdravo i blistavo. Nisam imala nikave negativne posledice nakon upotrebe rakije, osim što mi se koža blago isperutala na mestima gde su bile akne. Od kad koristim rakiju gotovo da mi više ne izlaze nove akne”.

Nada, 29

“Ceo život imam probleme sa bubuljicama. Jednostavno koža mi je osetljiva i sklona da burno reaguje tako što mi iskoče sitne bubuljice. Čak mi iskaču i od nekih parfema! Ono što je bitno jeste da mi rakija reši problem bubuljica brzo i efikasno, kada god se one pojave.

Bukvalno nakon sedam do deset dana one potpuno nestanu. Ako imate kao ja bubuljice u kasnim dvadesetim godinama probajte rakiju za lice!”

Marija, 33

“Povremeno mi izlaze bubuljice na različitim mestima, ali najčešće između obrva i na bradi, kao i bubuljice na grudima. Slučajno sam naišla na savet da se rakija za lice primenjuje kao tretman. Odlučila sam da se konačno rešim dosadnih bubuljica, kupila sam tonik za lice na biljnoj bazi i počela da ga koristim svaki dan ujutru i uveče na licu, leđima i ramenima. Nakon toga rakiju sam nanosila kao tretman direktno na bubuljice.

Moja koža se preporodila! Volela bih da mi je neko ranije rekao za ovo jer ne bih potrošila silne pare na razne tretmane. Obavezno probaj tonik za lice!”

Nadam se da sam ti pomogla u odluci da li je za tebe rakija za čišćenje lica. Moguće da je baš to pravo rešenje za tvoju problematičnu kožu. Ako si već probala da se rešiš akni na ovaj način, obavezno napiši u komentarima svoje iskustvo!

Test