Naslovna » Koji balzam za usne se pokazao kao najbolji?Ovo su top 9!
Kozmetika

Koji balzam za usne se pokazao kao najbolji?Ovo su top 9!

balzam za usne

Zašto je balzam za usne preparat bez kog ne možeš da zamisliš nijedan izlazak? Saznaj koji je najbolji i kako da budeš sigurna da će delovati efikasno.

Da li je balzam za usne stvarno neophodan ili nije nužno? Možda ti ipak samo zauzima mesto u kozmetičkoj torbici. Ali….

Zbog suvih i ispucalih usana, veliki broj ljudi poseže za tubom balzama za usne. Nadajući se da je baš to magično rešenje njihovog problema.

I ponovo se vraćamo sada na pitanje – šta misliš da li ti je balzam stvarno neophodan?

Istraživanja kažu da žene godišnje potroše oko 50.000 dinara samo na kozmetiku, u koju spada i nega usana. I krajnje je vreme da priznamo. Izgled nam je jako bitan.

Jednog dana dok si se spremala ispred ogledala pogledom si okrznula svoje suve usne. Možda si pomislila da možeš da prekriješ ispucale usne karminom. Ali tako će samo tvoj problem biti uočljiviji. A ako si pomislila da naneseš mat ruž, znaj da ćeš samo da pogoršaš situaciju.

Ako te do sada nisam ubedila da ti je balzam zaista neophodan, samo nastavi da čitaš. Pre nego što ti otkrijem tajnu, kojih 9 balzama su se pokazali kao najbolji, važana je sastav i da li uopšte znaš sve prednosti koje ima balzam. Hajde da krenemo redom!

Balzam za usne nudi ove blagodeti!

Veliki broj jeftinih balzama za usne sadrži sastojke kao što je alkohol, koji zapravo isušuje usne.

Većina nas nehajno nanosi labelo, ne vodeći mnogo računa o granicama usana. Ukoliko se radi o bezbojnoj varijanti, naravno.

Ako taj balzam za usne sadrži komedogene sastojke, rezultat su mitiseri i bubuljice oko usana. Zato je jako bitno da izabereš kvalitetan proizvod.

Kvalitetan i efikasan preparat treba da sadrži prirodne sastojke koji hidriraju nežnu kožu usana.

Dodatno, balzami za usne stvaraju zaštitni film na površini usana koji sprečava isparavanje vode. I na taj način štite usne od isušivanja.

Da bi donela ispravnu odluku i konačno kupila kvalitetan balzam, moraš da mu znaš namenu i koje su njegove prednosti.

1.Hidratacija usana

Potrebno ti je labelo koje ćeš nanositi nekoliko puta dnevno. Cilj ti je hidratacija usana, sa kojima inače nemaš nekih većih problema.

Onda na listi sastojaka potraži hidratantne sastojke, kao što su aloe vera i glicerin. Možda i neko ulje kao što su maslinovo ili arganovo.

2.Ima zaštitni faktor

Svakom delu naše kože je potrebna dodatna nega leti, a naročito koži usana. Zato u svoju letnju rutinu nege i zaštite kože uključi i balzam za usne sa zaštitnim faktorom.

Obično su jasno naznačeni, a sve što ti treba da znaš je da su najbolja ona sa cink oksidom i titanijum dioksidom.

I zapamti, poput mleka i kreme za sunčanje – moraš da ih nanosiš često.

3.Može da bude i u boji

Ako ti je potrebno malo više nege, a ne želiš da se odrekneš boje, tu su balzami za usne u boji. Nanosi se umesto ruža za usne, nekoliko puta dnevno. Kad uočiš da boja bledi nanesi još malo.

4.Balzam za punije usne

Reklamiraju se kao balzami ili serumi za punije usne. Cilj nanošenja ovih balzama je neinvazivno povećanje usana, koje traje nekoliko sati.

Obično sadrže hijaluronsku kiselinu ili kolagen, a nekad i obe supstance. Ove supstance zaglađuju linije, zbog čega usne izgledaju veće.

Sanja je dugo vremena imala manjak samopuzdanja, jer nije uspevala da nađe rešenje za svoje tanke usne. Često bi bile suve, a iznad svega želela je VEĆE USNE. Bojala se operacija, pa je tražila neko drugo prirodne rešenje.

Kako je Sanja uspela na prirodan način da uveća svoje usne, pročitaj na ovom linku https://onaportal.com/zelis-socan-poljubac-koji-on-nikada-nece-zaboravitiotkricu-ti-tajnu/

Naravno, ne smem zaboraviti ni balzame sa biljnim supstancama koje uvećavaju usne. Više o njima u nastavku teksta.

5.Pruža intenzivnu negu

Nekada se reklamira i kao maska za usne. Formulisani su sa bogatim, hidratantnim sastojcima. Trebalo bi ih nanositi jednom dnevno, obično uveče pred spavanje.

Mnogi kupuju balzam tek kad im usne ispucaju. I zato sam za kraj ove liste ostavila.

6.Rešava ispucale i suve usne

Često se reklamiraju kao medicinski. Namenjeni su osobama čije su usne suve i ispucale, da im običan, hidratantni balzam ne pomaže.

Sadrže salicilate koji vrše hemijski piling usana. Ili mentol koji deluje kao analgetik, odnosno, ublažava bol.

Naravno, sadrže i pregršt sastojaka koji hidriraju usne i stvaraju zaštitni sloj na površini. Nanose se prema potrebi.

prirodni balzam za usne

Sastav balzama za usne

Sa toliko opcija na tržištu, sigurno nije lako izabrati dobar balzam. Svaki dan u prodavnicama se pojavljuju neka nova labela, koja obećavaju isceljenje usana preko noći.

I zato kupuješ nekoliko jeftinih proizvoda koja ćeš da držiš po tašnama, kolima i svuda po kući. Znam, i sama sam kriva za ovo.

Ali je sada trenutak da se obrazujemo. I za novac koji bismo potrošile na nekoliko jeftinih, priuštimo sebi jedan, kvalitetan balzam za usne. Onaj koji će učiniti obećano.

Pročitaj sledeću listu sastojaka kako bi znala koji je stvarno dobar:

1.Maslinovo ulje

Ovo ulje je jako čest sastojak svih kozmetičkih preparata. Uopšte ne čudi što je na listi sastojaka balzama za usne.

Maslinovo ulje za kosu se najčešće koristi, ali i za kožu jer omekšava kožu usana. Sadrži vitamin E koji ubrzava zaceljenje usana.

2.Ricinusovo ulje

Ricinusovo ulje sadrži ricinoleinsku kiselinu koja hidrira usne. Zato što je izuzetno gusto, ovo ulje stvara zaštitni film na površini usana. Tako osigurava zadržavanje vode u usnama.

3.Vitamin E

Na listi sastojaka ćeš ga naći pod nazivima tokoferol ili tokoferil-acetat. Kao što sam već spomenula, ubrzava zaceljenje usana. Zbog antioksidantnog dejstva, ima anti-age efekat.

4.Skvalen

Skvalen je derivat skvalena, prirodnog sastojka sebuma. Zbog toga duboko prodire u kožu usana i hidrira je.

Najbolje efekte pokazuje ako je u balzamu za usne zajedno sa sastojcima koji formiraju zaštitni film. Na primer, ako je zajedno sa kokosovim ili ricinusovim uljem.

5.Jojobino ulje

Jojobino ulje poput maslinovog, omekšava kožu. Formira zaštitni film koji onemogućava da usne izgube vodu. Sadrži i vitamin E.

6.Šea buter

Šea buter u kozmetici  je jedan od najboljih sastojaka, koji se može naći preparatima. Ima antiinflamatorna svojstva. Što znači da umiruje upalu nežne kose usana.

Ubrzava zaceljenje ali i omekšava kožu. Zbog visokog sadržaja oleinske, linoleinske i stearinske kiseline, ima anti-age efekat.

7.Pčelinji vosak

Ova prirodna supstanca se već vekovima koristi u brojne svrhe. Između ostalog i za negu kože.

Pčelinji vosak hidrira usne i formira zaštitni film na njima. Zbog toga što sadrži vitamin A, blago vrši piling usana i može da ih podmladi.

Jesam li spomenula da miriše na med? A jesam li spomenula kremu sa pčelinjim voskom?

8.Arganovo ulje

Arganovo ulje hidrira usne i isceljuje ih zahvaljujući visokom sadržaju vitamina E. Ima antioksidantna svojstva, kao i antiinflamatorna. Opet, zbog vitamina E ima i anti-age efekat.

9.Ceramidi

Ceramidi su prirodni sastojci koji se mogu naći u našoj koži. Ceramidi za lice pomažu koži da održi ćelije na okupu, hidrira je i pomaže kod ublažavanju vidljivosti finih linija i bora. Zbog svega ovoga preporučljivo je da se koristi balzam za usne sa ceramidima.

10.Aloe vera

Aloe vera ima hidratantna svojstva. Zbog svoje lagane teksture koža usana je jako lako upija. Ima i antiinflamatorna i isceljujuća svojstva.

11.Kandelila vosak

Kandelila vosak je česta zamena za pčelinji vosak u balzamima za usne. Razlog tome je što imaju jako slična svojstva. Kandelila vosak omekšava kožu usana i formira zaštitni film na površini usana.

12.Kakao maslac

Kakao maslac je dovar zato što hidrira kožu usana. Odličan je izvor antioksidanasa. Zbog visokog sadržaja zasićenih masnih kiselina, koža usana ga lako apsorbuje.

13.Ruzmarinovo ulje

Ruzmarinovo ulje je esencijalno ulje koje ima antibakterijska i antiinflamtorna svojstva. Poboljšava cirkulaciju na mestu aplikacije. Zbog toga usne izgledaju veće.

14.Ulje nane

Ulje nane je poput ruzmarinovog ulja, poboljšava cirkulaciju na mestu aplikacije. Ima i antiinflamatorna, kao i analgetička svojstva.

15.Hijaluronska kiselina

Hijaluronska kiselina hidrira usne. Balzam sa hijalorunom ublažava linije na površini usana, zbog čega one izgledaju veće. Pomaže isceljenje ispucalih usana. Sa ovim sastojkom, tvoja nega usana je potpuna.

Kako se koristi?

Zvuči jednostavno – otvoriš tubicu balzama za usne i namažeš. I onda svi ti magični sastojci odrade svoje.

Da li je baš tako?

Ako si srećnica sa zdravim i jedrim usnama, onda jeste tako prosto. A ako te muče  suve i ispucale usne, situacija je nešto drugačija.

Trebalo bi da odradiš piling usana pre nanošenja balzama za usne. A ako je situacija nešto ozbiljnija, onda ti treba i specijalno labelo za usne.

Možda se nisi ozbiljno do sada bavila balzamima za usne, već si koristila grožđanu mast. Zato ne znaš da labela dolaze sa raznim aplikatorima i za razne namene.

Aplikatori u balzamima za usne mogu biti u metalnim ili plastičnim kutijicama. Tada se nanose prstom ili ređe direktno na usne.

Najčešće su u tubicama, kao one za ruž za usne. I nanose se isto kao i karmini.

Gel balzami su u tubicama sa rupicom na vrhu. Zbog lagane teksture gela, dovoljna je jako mala količina. Zato vodi računa kad istiskuješ sadržaj iz tubice.

Pakovanja su kao sjaj za usne, sa sunđerčićem na vrhu. Nanose se isto kao sjaj za usne. Posebno je pogodno ako nanosiš balzam za usne u boji. Sunđerčić je izuzetno precizan aplikator.

najbolji balzam za usne

Najbolji balzami za usne

Najbolji balzam za usne mora biti hidratantan i da stvara zaštitni film na površini usana. Ne bi trebalo da sadrži alkohole koji isušuju usne.

Balea balzam za usne sa arganovim uljem

Ukoliko ti je potrebna samo hidratacija, ovaj balzam je odlična opcija. Posebno je dobar za zimske periode, kada želiš da pojačaš negu usana. Za razliku od mnogih balzama i butera  za usne, film koji stvara na usnama nije previše mastan.

Sebamed balzam za usne

Mnoge žene se kunu da su im usne zaista meke, već nakon prvog nanošenja ovog balzama za usne. Sa sastojcima kao što su jojobino ulje i šea buter, takav efekat i ne čudi.

Blistex Med Plus balzam za usne

Sa lanolinom, kakao buterom i šea buterom stvara film na usnama koji garantuje zadržavanje vode. Prema iskustvima sa interneta, jako brzo isceljuje rane na nežnoj kožici usana.

Eucerin balzam 

Neutralnog je mirisa i izuzetno efikasan u isceljenju usana. Ostavlja kožu hidriranom. Pogodan je i za letnje mesece jer je lagane teksture. A i zato što je sa zaštitnim faktorom.

Uriage lipstick

Nemoj da te ovo lipstick zbuni. Ovaj proizvod je bez dodatih mirisa, pogodan za dame sa osetljivom kožom usana. Ostavlja usne hidriranim i mekim.

Nuxe balzam za usne

Mnoge žene tvrde da je ovo najdelotvorniji i mnogim damama omiljeni balzam za usne. Usne su hidrirane tokom čitavog dana, pa nema potrebe za čestom aplikacijom.

Nivea balzam za usne

Ovaj balzam za usne je nova formulacija koja ne sadrži mineralna ulja. Sadrži prirodna ulja i ima prijatnu teksturu koja hidrira usne tokom 24h. 

Max Factor balzam za usne

U ovom balzamu se nalazi pčelinji vosak, kao i vosak kandelile. Veoma je prijatan i predstavlja dobru podlogu za ruž ili sjaj. 

Velnea balzam za usne

Velnea balzam za usne je obogaćen arganovim uljem i vitaminom E. Hidrira i neguje usne, pružajući im i sjaj. 

Prirodni balzam za povećanje usana

Da, super stvar za tebe, zar ne? Veće usne jednim pokretom balzama?!

Većina biljnih sastojaka povećava usne tako što stimuliše cirkulaciju u tom predelu. Dodatno, blago nadražuje usne i one zaista postaju veće. Dobar način da povećaš usne je svakako ako koristiš balzam sa hijaluronom.

I za veće usne ne trebaju ti injekcije niti operacija, kada lep izgled lako možeš da postigneš i bez hiruške intervencije.

Ako si odlučila da napraviš balzam za punije usne u kućnoj radinosti, to možeš sa lakoćom. Samo ti je potrebno nekoliko sastojaka.

Balzam za povećanje usana sa medom, đumbirom i kokosovim uljem

Za ovaj recept ti je potrebno:

  • kašika meda,
  • kašičica praha od đumbira,
  • kašika otopljenog kokosovog ulja.

U čistoj posudi pomešaj med i đumbir. Kokosovo ulje otopi, pa kašiku ovog ulja dodaj smeši meda i đumbira. Izmešaj dobro i ostavi da se stegne.

Nanesi malu količinu na usne, utrljaj dobro i ostavi.

Đumbir povećava cirkulaciju u usnama i blago ih nadražuje. Med hidrira usne i ima antiabakterijski učinak. A kokosovo ulje hidrira, ali i stvara zaštitni film na usnama.

Prirodni balzam od pčelinjeg voska

Potrebni sastojci:

  • 2 kafene kašike ekstra devičanskog kokosovog ulja
  • 2 kafene kašike ricinusovog ulja
  • Pola kafene kašike prirodnog/domaćeg meda
  • 10g izrendanog pčelinjeg voska

Priprema:

Sjedini sastojke u stakleno činiji i stavi u mikrotalasnu da se otope. Kada se otope, dodaj 2-3 kapi koncentrovanog ulja (po izboru). Promešaj, a zatim balzam sipaj u kutijicu (poput one za grožđanu mast). 

Sada si saznala recept za najbolji prirodni balzam za usne. Očekuju te lepe i zdrave usne. Ovaj balzam možeš napraviti već danas, ne gubi vreme!

Balzam za usne sa cimetom i kakao buterom

Ovde ti je potrebna kašičica cimeta i kašika kakao butera. Za bolje efekte, trebaće ti  i četkica za zube. A evo i kako da je napraviš:

U čistoj posudi pomešaj kašiku kakao butera sa kašičicom cimeta. Smešu nanesi prstom ili za bolje rezultate, četkicom za zube.

Cimet poboljšava cirkulaciju i uvećava usne. Kakao buter hidrira usne i formira zaštitini sloj na površini. Četkica za zube će dodatno poboljšati cirkulaciju.

Balzam sa uljem nane, aloe vera gelom i ricinusovim uljem

Sve što ti je potrebno je:

  • par kapi esencijalnog ulja nane,
  • kašika aloe vera gela,
  • kašika ricinusovog ulja.

Sve sastojke izmešaj dobro u posudi. Malu količinu utrljaj dobro u usne i ostavi.

Ulje od nane sadrži mentol koji nadražuje usne i poboljšava cirkulaciju. Dodatno, on deluje kao analgetik, odnosno ublažava bol.

Aloe vera hidrira usne. Ricinusovo ulje hidrira usne i stvara zaštitni film na njihovoj površini.

Čak iako nemaš ispucale usne ili želju za punijim usnama, složićeš se da je balzam stvarno neophodan. Mesto mu je u kozmetičkoj torbici, zajedno sa drugim preparatima za negu kože.

Najbolja opcija su oni sa prirodnim sastojcima, koji će nahraniti i zaštiti tvoje usne.

A kakva su tvoja iskustva u nezi usana? Imaš li ti omiljen balzam za usne?

Piši nam u komentarima.

Test