Naslovna » Kako se rešiti mitisera na nosu? Prati pažljivo!
Lice

Kako se rešiti mitisera na nosu? Prati pažljivo!

kako očistiti mitisere sa nosa

Pitaš se kako se rešiti mitisera na nosu? Vrlo lako, veruj nam. Došla si na pravo mesto da saznaš sve odgovore!Prati savete i zablistaj potpuno čistog lica.

Mitiseri su jako čest problem kako kod tinejdžera – devojaka i momaka, pa tako i kod odraslih žena i muškaraca. Neko možda i nema problem sa bubuljicama, nikada nije imao akne i ima sasvim čisto lice, ali mitiseri na nosu su ipak tu.

Verujem da ti je dosta svega više i da želiš da ih se otarasiš jednom i zauvek.

E pa danas ćeš saznati sve o tome kako se rešiti mitisera na nosu, koja je ona prava tehnika čišćenja lica i kako da sačuvaš čisto i zdravo lice.

Zašto nastaju mitiseri na nosu?Uzroci!

Mitiseri se javljaju kako na nosu pa tako i na ostalim delovima tela, ali najviše na licu, gore na rukama i na leđima.

Sasvim je normalno da se naša koža masti, protiv toga jednostavno ne možemo. Kao posledica nečistoće i viška masnoće unutar pora, stvaraju se mitiseri na nosu. To su u stvari začepljenja koja se formiraju od nečistoće sakupljene unutar folikula dlake ili pore.

Faktori koji mogu uticati na stvaranje mitisera uključuju:

  • Proizvodnja viška sebuma
  • Nakupljanje bakterije Propionibacterium acnes na koži
  • Usled iritacije folikula dlake, kada ne dolazi do prirodnog procesa uklanjanja mrtvih ćelija
  • Zbog hormonskih promena koje izazivaju porast proizvodnje sebuma
  • Tokom menstruacije ili uzimanja kontracepcijskih tableta
  • Uzimanjem određenih lekova (kortikosteroidi, androgeni)

Takođe, veruje se da mitiseri na nosu, pa tako i akne mogu da nastanu i kao rezultat naše ishrane. Mlečni proizvodi i namirnice koje podižu nivo šećera u krvi (ugljeni hidrati) mogu imati ključnu ulogu u stvaranju mitisera, bubuljica ili akni.

Ceđenje mitisera na nosu  

Što se tiče ceđenja ne samo mitisera već i bubuljica uopšte, dermatolog bi sigurno rekao – nikako! Zašto ne bi trebalo da cediš mitisera na nosu?

Mitiseri na nosu sadrže bakterije koje se nalaze ispod površine kože. Ove bakterije se inače i nalaze u zidovima pora i to je sasvim normalno.

Međutim, kada stisnemo mitiser, možemo izazvati kidanje zidova pora a bakterije onda prelaze u okolno tkivo. Na taj način, bakterije se šire a može da dođe do još veće komplikacije – nastanak akni. Takođe, ceđenje bubuljica može da ostavi i ožiljke.

Dakle, ako tražiš odgovore kako se rešiti mitisera na nosu, znaj da ceđenje i nije baš najbolja varijanta. Međutim, često se praktikuje ali treba biti jako pažljiv. Uz efikasan tretman, ceđenje ne mora da se završi katastrofalno.

Ako nisi sigurna kako očistiti mitisere sa nosa, probaj inhalaciju lekovitim biljem poput žalfije, nane ili kamilice da se te pore najpre otvore. Na taj način mnogo ćeš lakše uspeti da očistiš mitisere na nosu.

Kako se rešiti mitisera na nosu?

Postoji dosta načina kako očistiti mitisere sa nosa, koje su sasvim jednostavne ali efikasne. Sve što ti treba je dobra volja ali i preciznost. Jako bitno da paziš kako tretiraš svoje lice, kako ne bi došlo do infekcije, što smo već pomenuli.

Bakterije mogu da budu i opasne a mi želimo da ih se rešimo bez izbijanja dodatnog problema. Sledi ove savete i reši se mitisera zauvek.

Maja je mlada devojka koja se jako dugo mučila da svoj problem sa mitiserima reši. Pokušavala je na sve načine, ali rezultati bi izostali. U trenutku kada joj se učinilo da leka nema i da treba da odustane, pojavio se JEDINI PRAVI TRETMAN KOJI BRIŠE MITISERE I BUBULJICE SA LICA.

Kako je Maja uspela da se reši bubuljica, pročitaj na ovom linku https://onaportal.com/cisto-lice-bez-ijedne-bubuljice/

Čišćenje lica

Ne znam da li spadaš u one koji redovno čiste svoje lice, ujutru i uveče, ali ako ne – ovo je prvo što bi trebala da uradiš. Ako imaš najviše mitisera na nosu, posveti mu malo pažnju i potrudi se da ga dobro opereš. Pore na nosu su veće nego one na bradi i sklonije su začepljenju raznim nečistoćama i uljem. Ako treniraš, operi svoje lice nakon svakog treninga.

Potraži sredstvo za čišćenje lica sa uljem kokosa, jojobe, ili uljem masline. Aloe vera je takođe uvek dobrodošla kao i prirodne alfa i beta hidroksi kiseline. Dobro je ako sadrži i vitamin C koji daje koži sjaj i bori se protiv starenja.

Takođe, glina za akne je jako dobra u čišćenju pora a ima ih jako puno. Mislim da ne bi pogrešila ni sa jednom.

Uglavnom, sredstvo za čišćenje lica često sadrži vitamine i minerale koji deluju kao piling, a ipak bore se protiv viška sebuma.

Piling za mitisere na nosu 

Da li je moguće i kako se rešiti mitisera na nosu pilingom za lice?

Piling za mitisere se preporučuje ali ipak ne previše, jer kao i za sve što važi pa tako i za naše lice – previše nikada nije dobro. Ipak, ako tražiš rešenje kako se rešiti mitisera na nosu, piling pomaže da se uklone mrtve ćelije sa kože koje bi inače mogle uzrokovati nastanak bubuljica, začepljenje pora pa tako i naše mitisere.

Potraži piling koji ne iritira kožu, sadrži voćne kiseline (AHA) koje efikasno uklanjaju mrtve ćelije. Takođe, dobro je da piling ne isušuje kožu i da sadrži hijaluronsku kiselinu i ureu jer one pružaju neophodnu hidrataciju. Najbolje je da se piling koristi jednom ili dva puta nedeljno.

Krema za mitisere na nosu

Krema je veoma važna, to je tebi sasvim jasno!!

Kao što masna koža lica može da razvije mitisere, isto važi i za suvu kožu.

Zbog toga je hidratacija kremom jako važna i nikada ne bi trebalo da je izbegavamo. Koristi dobru hidratantnu kremu nakon čišćenja lica, kako bi održala nivo sebuma na normali. Osim ove kreme, nemoj propustiti gel za akne, tj. pravu kremu za bubuljice koja će u potpunosti oporaviti tvoje lice. Mitiseri na nosu biće tvoja prošlost, i nećeš se više pitati kako se rešiti mitisera na nosu.

Savet – nemoj na nanosiš kremu u velikom sloju, bolje stavi manje pa da ti lice ne bude previše masno ali stavi.

 

Kako očistiti mitisere sa nosa

Salicilna kiselina

Sigurna si negde pročitala o njoj. Ova kiselina igra ključnu ulogu kada su u pitanju akne, bubuljice pa i mitiseri na nosu. Ako želiš da ukloniš mitisere sa nosa na jednostavan i siguran način, salicilna kiselina je majka.

Prema kliničkim studijama, ova kiselina deluje kao blagi piling koji efikasno uklanja nečistoću i višak sebuma iz pora. Salicilna kiselina pomaže u rastvaranju keratina koji inače začepljuje pore, uzrokujući mitisere.

Trake za mitisere

Ne nije zezancija, nego stvarno deluju ove magične trakice za uklanjanje mitisera na nosu. Čiste kožu od nečistoće, ostavljajući pore baš vidljivo umanjenim. Potraži trake za mitisere koje su dermatološki testirane da odgovaraju svim tipovima kože. Preporučuje se koristiti ih jednom nedeljno.

Inače, upotreba je sasvim jednostavna i aktiviraju se vodom tako što nakvasiš lice ili nos vodom. Zatim traku naneseš na nos, sačekaš 10-15 minuta dok se traka ne osuši a onda je ukloniš.

Postoje trake za mitisere koje su obogaćene aktivnim ugljem, a već sigurno znaš da je aktivno uglje i te kako dobro za čišćenje lica i ostavlja pore perfektno očišćene. Takođe, čest sastojak ovih traka je i hamamelis koji umiruje kožu i sprečava njenu iritaciju.

 

Zaštita od sunca BEZ ulja

Jako je dobro to što postoje kreme za sunčanje na bazi vode, znači bez ulja. Pogodne su za masnu kožu i kožu koja je sklona aknama i bubuljicama.

Retinoidi

Topikalne kreme koje su obogaćene retinoidima (derivati vitamina A) jako pomažu kod problema sa mitiserima i aknama. Kupuju se u apoteci, naravno uz saglasnost tvog lekara.

 

Antibakterijski puder za lice

Sada već znaš nešto više o tome kako se rešiti mitisera na nosu, ali ako voliš da se šminkaš isto je važno znati koju šminku odabrati.

Postoje brendovi koji proizvode pudere sa antibakterijskim svojstvima. Ne samo da prikrivaju već i rešavaju problem sa mitiserima i bubuljicama. Ne isušuju kožu i održavaju je hidriranom. Sadrže SPF faktor (najčešće 15).

Ovakav puder je namenjen upravo za problematičnu kožu, bori se protiv bubuljica i prečava njihov nastanak.

 

Profesionalni tretmani lica

Ako nemaš vremena za neke kremice, gelove i ostale stvari i tražiš neko ekspres rešenje, higijenski tretman lica je možda prava stvar za tebe.

Kako očistiti mitisere sa nosa

Šta je to higijenski tretman lica?

Pod ovim pojmom podrazumevamo dubinsko čišćenje lica. Na taj način se uklanjaju mrtve ćelije, nečistoće i višak sebuma koji se nalazi u porama. U zavisnosti od stanja kože i tvog starosnog doba, kozmetičar će odrediti koji tip tretmana je najbolji za tebe. Šta u stvari spada u higijenski tretman lica:

  • Mehanički piling lica
  • Čišćenje lica ultrazvukom
  • Masaža i limfna drenaža lica
  • Dubinska ionizacija i dezinfekcija
  • Maska za lice

Tretman je pogodan za sve, bilo da imaš osetljivu ili problematičnu kožu ili sasvim normalnu.

Losion za uklanjanje mitisera 

Losion ili bilo koje sredstvo koje je namenjeno za čišćenje lica je jako dobro u borbi protiv mirisera. Čisti pore, ne isušuje (potraži losion bez alkohola), umiruje kožu i daje joj hidrataciju.

Dobro je da losion za čišćenje lica bude hipoalergen i da je pH neutralan za optimalno zdravlje tvoje kože. Losion za lice protiv mitisera i bubuljica efikasno uklanja višak sebuma i dezinfikuje kožu. Dobro je ako sadrži prirodne sastojke i deluje protivupalno i antibakterijski. Aktivne sastojke koje bi trebalo da sadrži uključuju:

  • Mlečnu kiselinu – čisti pore i sprečava razmnožavanje bakterija
  • Salicilnu kiselinu – reguliše lučenje sebuma i smanjuje sjaj
  • Krastavac i svilu – sprečavaju isušivanje kože
  • Ekstrakt zečije deteline – ostavlja lice mekanim, bez osećaja masnoće
  • Ekstrakt nevena – sadrži vitamin E, nevenovo ulje, hidrira kožu
  • Ekstrakt dragoljuba – deluje antibakterijski
  • Ekstrakt kore divljeg kestena – čini kožu mekanom i glatkom, regenereriše je
  • Ekstrakt ehinacee – snažno antioksidativo i antibakterijsko delovanje
  • Hamamelis – tonik koji sadrži hamamelis omekšava i osvežava kožu, čisti i sužava pore
  • Ekstrakt bele rade – jako moćna biljka, sadrži vitamin C, jabučnu, sirćetnu i oksalnu kiselinu

Maska protiv mitisera na nosu

Pitanje je kako se rešiti mitisera na nosu uz pomoć maske? Ništa lakše, videćeš i sama. Za sve ljubitelje maski za lice, sledi nekoliko izabranih maski koje su se pokazale kao efikasne u uklanjanju mitisera na nosu.

Maska sa medom i mlekom za mitisere

Za ovu maskicu potrebno ti je sledeće:

  • 60 ml melka
  • 2 kašike meda
  • Pamučne vatice

Pomešaj med sa mlekom, umoči pamučne vatice i nanesi na nos. Ostavi 10-15 minuta a zatim isperi sa toplom vodom. Preporučuje se jednom nedeljno.

Maska od belanca i limunovog soka protiv mitisera

Sastojke koje su ti potrebne:

  • 1 belance
  • 1 kašika limunovog soka
  • Četkica za nanošenje maske

Opet, sastojke pomešaj i nanesi na lice ili samo nos sa četkicom. Ostavi 10-15 minuta. Isperi toplom vodom i nanesi hidratantnu kremu.

Maska sa cimetom i medom ua čišćenje mitisera sa nosa

Zvuči predobro, ali nije recept za kolač već ćemo malo da se poigramo i oteramo mitisere u zaborav.

Pomešaj 1 kašiku cimeta u prahu sa 3 kašike meda. Nanesi na lice i ostavi 20 minuta. Zatim isperi toplom vodom.

Maska sa nanom, limunom i želatinom za uklanjanje mitisera na nosu

Najbolje je ako imaš sveže lišće nane koje treba prokuvati i ohladiti. Zatim procedi. U drugoj posudi pomešaj toplu vodu sa želatinom dok ne dobiješ glatku smešu. Dodaj u to sok od limuna i čaj od nane koji si ranije prokuvala. Nanesi na lice i ostavi dok ne stvrdne. Isperi hladom vodom.

Maska od krastavca, zelenog čaja i želatina protiv mitisera na nosu

Za ovu masku su ti potrebni sledeći sastojci:

  • 1 kašika želatina
  • 2 kašike zelenog čaja
  • 2 kašike soka od krastavca

U toplu vodu stavi želatin i mešaj dok ne dobiješ glatku smešu. Zatim, dodaj zeleni čaj i sok od krastavca. Nanesi na lice, ostavi 20 minuta i isperi hladnom vodom.

Maska od sode bikarbone i meda za mitisere na nosu

Tu ćeš opet upotrebiti četkicu za nanošenje maske. Pomešaćeš 2 kašike sode bikarbone sa 2 kašike meda.

Nanesi na lice, a posle 15 minuta isperi hladnom vodom.

Soda bikarbona deluje kao fin piling na tvoju kožu, a med dubinski je neguje.

Maska od gline za čišćenje mitisera sa nosa

Najbolje je upotrebiti bentonit glinu u prahu (ima da se kupi preko interneta). Trebaće ti 3 kašike gline, voda i ulje od lavande ili nekog drugo eterično ulje (može i ne mora).

Pomešaj glinu sa vodom, tako da smeša ne bude previše gusta nego taman – kao pire. Nanesi na lice, ostavi 20 minuta a zatim isperi hladnom vodom. Možda će ti pri uklanjanju ove maske dobro poslužiti neka pamučna tkanina.

Maska od ovsenih pahuljica, jogurta i limunovog soka

Pomešaj 2 kašike ovsenih pahuljica (mlevenih) sa 1 kašikom jogurta i 1 kašikom limunovog soka. Zatim nanesi na lice a nakon 20 minuta isperi vodom. Inače, ovas deluje kao blagi piling na tvojoj koži i bori se protiv mitisera.

Maska od zelenog čaja i aloe vere

Za ovu masku ćeš pomešati 1 kašiku aloe vera gela sa 60 ml zelenog čaja (ohlađenog naravno). Ostavi masku da deluje 20 minuta a zatim isperi vodom.

Nadam se da si sad sigurnija u sebe i da ćeš znati kako se rešiti mitisera na nosu na neki od ovih načina koje smo spominjali u tekstu. Važno je da je tvoja nega lica svakodnevna i precizna. Upornost i kvalitetna kozmetika je takođe jako bitna. Probaj i uveri se sama da odgovor na pitanje kako se rešiti mitisera na nosu i nije tako komplikovan.

Kako se ti boriš sa mitiserima?

Imaš li neki provereni dobar trik kako ukloniti mitisere na nosu?

Podeli sa nama tvoje iskustvo.

Avatar

Ksenija Lončar

Volim da pišem o lepoti. Lepoti žene. Sve počinje od nege, a to su teme o zdravoj kosi, telu bez celulita, bez bora na licu i upornih bubuljica.

Dodaj komentar

Klikni za komentar

Test