Higijenski tretman lica je važno da uvrstiš u svoju redovnu negu lica. Zašto je to tako i koje rezultate možeš da očekuješ, saznaj u tekstu. .
Odmah da ti kažem, higijenski tretman licu, u osnovi – potreban je svakome. Naime, naša koža je svakodnevno izložena raznoraznim spoljašnjim uticajima – slobodnim radikalima i stoga je neophodno da je redovno i pravilno čistiš. Bez odgovarajuće higijene lica, sve ostalo na temu nege kože je besmisleno!
Naravno, higijenski tretman lica možeš da obaviš u profesionalnom kozmetičkom salonu (čime ću se i baviti u ovom tekstu).
Međutim, higijenu lica ti zapravo treba da obavljaš svakog dana, i to minimum dva puta dnevno (ujutro i uveče). Mada ono osnovno čišćenje lica gelom i losionom možeš i sama svakodnevno da radiš.
Ostani sa mnom do kraja ovog teksta i upoznaj se sa osnovnim informacijama vezanim za profesionalni higijenski tretman lica.
Šta je higijenski tretman lica?
Koža, najveći i najsloženiji organ našeg tela, predstavlja zaštitnu barijeru od negativnih spoljašnjih uticaja. Složićeš se, svakodnevno smo izloženi zagađenom vazduhu, izduvnim gasovima, duvanskom dimu, UV sunčevog zračenja i drugim zagađivačima iz okoline. A da ne govorim o svakodnevnom nanošenju šminke i raznih drugih preparata za kožu.
Usled ovakve stalne izloženosti, struktura naše kože se menja. Pore se ‘’pune’’, koža gubi svežinu i sjaj, a lice izgleda umornije i starije.
Postoji tretman koji efikasno čisti i neguje tvoju kožu lica i pomaže ti da sačuvaš njene zaštitne funkcije. Upravo to podrazumeva higijenski tretman lica.
Higijenski tretman obuhvata obuhvata osnovno čišćenje i negu lica. Preporučuje se za sve tipove kože. Njime se postiže dubinsko čišćenje, vraćanje sjaja i svežine kože, a istovremeno pomaže u poboljšanju teksture i tonusa kože. A sve to u jednom tretmanu.
Impresivno, zar ne?
Higijenski tretman za nečistoće na licu
Higijenski tretman lica, kao što mu i samo ime kaže, pre svega podrazumeva dubinsko čišćenje lica. Kao što rekoh, razne nečistoće ‘’napadaju’’ našu kožu svakog dana, svakog minuta.
Pore se pune, blokiraju i tako se podstiče nastanak akni, bubuljica i mitisera. Užas! Jedan od načina da rešiš ovaj probem je higijenski tretman lica!
Zahvaljujući pažljivo kreiranom ‘’programu’’ čišćenja lica, higijenski tretman lica efikasno uklanja sve moguće nečistoće sa i iz tvoje kože. Na ovaj način, ne samo da čistiš svoju kožu, već omogućavaš i dublji prodor aktivnih materija u kožu.
To mogu da budu neke aktivne supstance koje se koriste tokom samog tretmana. Ali mogu biti i one koje koristiš u svakodnevnoj kućnoj nezi.
Spomenula sam ti da je za lepu kožu – bez bubuljica, akni i mitisera, obavezna svakodnevna nega lica čišćena lica kod kuće.
Marina je dugo patila zbog mitisera i bubuljica na licu. Mnoge trikove je probala, ali je samo jedan bio uspešan. Njeno lice je sada ČISTO, BEZ IJEDNE BUBULJICE I OŽILJKA.
Pročitaj kako je Marina uspela zauvek da se reši bubuljica na ovom linku https://onaportal.com/vise-me-nije-stid-sada-je-moje-lice-bez-ijedne-bubuljice-i-oziljka/
Šta sadrži higijenski tretman lica?
Higijenski tretman lica sadrži nekoliko faza, koje se fino nadovezuju jedna na drugu. Faze su kreirane tako da čiste tvoju kožu, pa da je zatim umire i nahrane. I naravno, na kraju zaštita.
Dakle, svaka od ovih faza ima svoju jasnu ulogu i ne bi smela da izostane! Zato obrati pažnju na to ako odlučiš da se i sama podvrgneš profesionalnom higijenskom tretmanu lica.
Uklanjanje nečistoća i šminke sa kože
Higijenski tretman lica započinje pre svega uklanjanjem šminke, kreme i tragova drugih preparata sa tvoje kože. U ove svrhe može da se koristi posebno mleko ili losion za čišćenje lica koji dezinfikuje kožu lica.
Šta misliš – da li bi trebalo vlažnim maramicama čistiti lice i skidati šminju? Ne! Pisali smo jako dobar tekst na ovu temu.
Nemoj da koristiš preparate koji nisu nameneni za tu svrhu, kao što su vlažne maramice. Iako osvežavaju lice one nisu zamena za tretman nege tvoje kože.
Adekvatni preparati – mleka, losioni, hidratantne krme i slično se koriste za svakodnevno čišćenje lica.
Pored toga što čiste kožu, na ovaj način se i osvežava koža lica i priprema za naredni korak tretmana.
Losion za lice čisti pore, izvlači masnoću napolje i uklanja sebum.
Tvoja koža će posle čišćenja lica losionom biti mekana i nežna na dodir, osvežena i lepa. Čisti lice losionom svaki dan – dva puta dnevno, tj. ujutru i uveče.
Pročitaj više o ovoj temi – losion za čišćenje lica.
Mehanički piling lica
Naredni korak je mehanički piling, koji će ukloniti površinski, debeli sloj mrtvih ćelija kože. Piling za lice je odličan tretman koji pomaže u borbi protiv akni, obnavljanju kože i uklanjanju ožiljaka od akni i bubuljica. Piling takođe može povećati cirkulaciju na licu, dajući tvom licu zdrav, ružičasti sjaj.
Na primer, za piling u kućnoj varijanti možeš da koristiš so ili šećer, zatim vezivna sredstva poput meda ili vode. Tu su i hidratantna sredstva koja uključuju ulje vitamina E, ulje jojobe ili čak maslinovo ulje. Ako imaš masnu kožu, možeš koristiti pire od banane ili avokada kao hidratantno sredstvo.
Nanosi se na vlažno lice i nežno utrljava laganim, kružnim pokretima vrhova prstiju. Tako se podstiče uklanjanje izumrlog sloja sa površine kože, čime se ubrzava i njen oporavak. Piling je zaista nezaobilazan u higijenskom tretmanu lica i neprevaziđen je za uklanjanje nečistoća.
Nakon pilinga se kod onih sa masnom i problematičnom kožom izvodi i digitalna komedoekspresija – čišćenje pora. Odnosno, ovo podrazumeva ceđenje bubuljica i mitisera, ali naravno na profesionalan način.
Umirujuća maska za lice
Nakon što se pore temeljno očiste, koža sada mora malo da se smiri, nahrani i dezinfikuje. U te svrhe se koristi posebna maska koja odgovara baš tvom tipu i stanju kože.
Zavisno od ovih faktora, zavisi i izbor sastojaka same maske, kao i koliko ona treba da odstoji na licu. Gel od aloje vere i maske za lice sa aloe verom ti može pomoći da imaš čistu kožu bez bubuljica i bora.
Masaža lica serumima ili kremama
Nakon uklanjanja maske, sledi dobra masaža lica. Na ovaj način se serum (obično sa hijaluronskom kiselinom ) koji hrani i podmlađuje kožu. Takođe može da se koristi i krema, najbolje prirodna (može i krema sa hijaluronskom kiselinom).
Masaža lica je veoma dobra stvar, zato što ima za cilj da opusti mišiće lice, poboljša cirkulaciju i podiže tonus kože. A uz to poboljšava i upijanje aktivnih sastojaka seruma.
Kad smo kod sastojaka seruma, serum sa vitaminom C i E ili faktorima rasta ili peptidima je odličan izbor. Naravno, poželjno je da bude obogaćen prirodnim sastojcima koji su definitivno najbolji izbor za tvoju kožu.
Isto važi i za sastav krema. Gledaj da uvek budu bogate vitaminima, na prirodnoj bazi i u svom sastvu da imaju lagane sastojke koji će osvežiti tvoju kožu. Uvek biraj kremu za lice prema tipu kože.
Nanošenje hidratantne kreme na lice
Higijenski tretman lica se završava nanošenjem odgovarajuće hidratantne kreme, naravno opet prema tvom tipu kože. Na ovaj način, tvoja koža je dobila kompletnu negu!
Koliko traje higijenski tretman lica
Klasičan higijenski tretman lica bi trebalo da se izvodi jednom do dva puta mesečno, zavisno od tvog tipa i stanja kože. U kombinaciji sa hemijskim pilingom daje zaista fenomenalne rezultate, posebno u slučaju masne kože lica sklone aknama i bubuljicama.
Klasičan higijenski tretman lica obično traje oko sat vremena, a nekada i nešto malo duže. Nakon tretmana, možeš najnormalnije nastaviti sa svakodnevnim aktivnostima. Samo vodi računa da se ne izlažeš baš odmah suncu, jer je koža malo pod ‘’upalom’’ usled čišćenja pora.
Kome se preporučuje higijenski tretman lica
Higijenski tretman lica se preporučuje svima – nevezano za tip i stanje kože. Prosto, dubinsko čišćenje i nega lica je potrebno svakome. Kao što rekoh, svakodnevno smo izloženi raznim zagađivačima, što iz vazduha, što iz kozmetike i šminke. Zato je neophodno da sprovedemo ovaj tretman dubinskog čišćenja i nege lica barem jednom mesečno.
Međutim, oni sa masnom i problematičnom kožom su naročito dobri kandidati za redovni higijenski tretman lica. Masna koža ima tendenciju da se brže zaprlja i da se pore zapuše, usled viška sebuma i prljavštine. A gde je masna koža, tu su obično i akne i bubuljice – koje moraju da se čiste i uklanjaju.
Higijenski tretman lica se može izvesti samostalno u svrhu nege kože i održavanja čiste i blistave kože. Takođe predstavlja i idealan način pripreme za druge tretmane. Zapamti, samo ako su proširene pore na licu dubinski očišćene i ako je koža adekvatno pripremljena – onda ona može primiti i maksimalno iskoristiti aktivne supstance.
Rezultati za higijenski tretman lica
Higijenskim tretmanom lica prvenstveno dobijaš dubinsko čišćenje lica. Međutim, to nije sve. Pored toga što ti je koža vrhunski očišćena, ti dobijaš i negu i hidrataciju kože.
Uz to se povećava mikrocirkulacija kože, koja direktno stimuliše proizvodnju kolagena i elastina koji daju koži elastičnost i čvrstinu.
Dakle, mogu reći da su rezultati za higijenski tretman lica sledeći:
- Dubinski očišćene pore
- Nahranjena i hidrirana koža
- Blistav, ružičast i sjajan ten
- Elastična i zategnuta koža.
Saveti za higijenu kože
Kako bi održala postignute rezultate higijenskog tretmana lica, moraš i sama da se pridržavaš nekih pravila:
- Nikada ne diraj lice ako ti ruke nisu čiste. Bakterije na rukama “hrane” bubuljice.
- Ne stiskaj i ne cedi akne i bubuljice! Tako samo pogoršavaš situaciju.
- Uvek umij lice pre spavanja i ujutru kada ustaneš. Najbolje je oprati lice i naneti ili noćnu ili laganu prirodnu kremu barem sat vremena pre spavanja kako bi omogućila da se proizvod u potpunosti apsorbuje.
- Često menjaj jastučnicu.
- Budi dosledna svom režimu nege lica. Zapamti: ono što radiš ili ne radiš svakog dana ima najveći uticaj na tvoju kožu tokom vremena!
- Koristi adekvatne proizvode za čišćenje i negu lica. Gledaj da budu na prirodnoj bazi.
- Izbegavaj jake tonike i losione na bazi alkohola. Oni uklanjaju esencijalna, potrebna ulja iz tvoje kože, što uzrokuje “prekomernu proizvodnju” ulja da se nadoknadi ova razlika.
Nemoj da čačkaš lice i da praviš greške prilikom čišćenja lica.
Higijenski tretman lica iskustva
Mlao sam čitala forume i komentare na temu higijenskog tretmana lica i vidi šta sam pronašla:
‘’Obavezno idem na klasičan higijenski tretman lica barem jednom u mesec dana. Koža mi je jako masna i problematična, tako da zahteva dodatnu negu.
Moja kozmetičarka mi je čak dala i neke preparate za kožu koje treba da koristim svakog dana, kako bi efekat tretmana bio što bolji i duži.’’
‘’Ja sam uvek za higijenski tretman lica, ali znajte da on nema svrhu ako vi svakog dana ne vodite računa o svom licu! Koža mora da se čisti i neguje svakog dana.
Samo koristite adekvatne proizvode prema svom tipu kože. Ja sam ljubitelj prirodne kozmetike i svima je preporučujem, jer hemikalije iz klasične kozmetike mogu da učine više štete nego koristi. Pa nam onda treba čišćenje od tih sredstava za čišćenje i negu kože.’’
‘’Higijenski tretman lica da se radi samo u proverenim salonima, gde radi stručno, medicinsko osoblje – a ne priučene kozmetičarke koje mogu da vam upropaste lice! Ja sam ovo doživela na svojoj koži i od sada se dobro raspitujem gde ću da idem! Zato izbegavajte jeftine tretmane, jer je to obično znak da nešto nije kako treba.’’
‘’Iskreno, nisam nikada do sada išla na higijenski tretman lica, ali zato čistim sama lice svakog jutra i večeri. Smatram da mi je ovo dovoljno, mada znam da ne bi bilo loše da odem i barem jednom mesečno na neki dubinski, sveobuhvatni tretman. Verujem da se sigurno oseti razlika. Tako da svakako planiram i sama da probam higijenski tretman lica.’’
‘’Imam svoj omiljeni kozmetički salon gde redovno idem na razne tretmane lica, a higijenski tretman lica jednom mesečno je obavezan! Bez njega ne mogu da zamislim negu svog lica. Zaista mi lepo očisti lice i koža mi nakon njega izgleda preporođeno. Ja samo nastavim da održavam kožu kod kuće svakog dana i to je to.’’
Hgijenski tretman lica cena
Kada je u pitanju higijenski tretman lica, cena varira u opsegu od oko 2.500-4.500 dinara. Dakle, cena se razlikuje od salona do salona, a zavisi i od celokupnog programa tretmana.
Naime, mogu da budu prisutne i neke dodatne faze poput ultrazvučnog čišćenja lica, ozonizacije, zagrevanja lica i slično.
Svakako treba da obratiš pažnju i na stručnost osoblja salona, kao i na opremljenost salona. Zato nemoj da gledaš da prođeš što jeftinije, jer cena često odražava kvalitet usluge.
Higijenski tretman lica je zaista neprikosnoven u cilju dubinskog čišćenja i nege lica. Prosto, ovo je osnovni, klasični tretman za kompletnu negu lica koji nikada neće ‘’izaći iz mode’’.
Bilo bi dobro da možemo da mu se podvrgnemo barem jednom mesečno. Međutim, sve ovo nema smisla ako ti svakodnevno ne vodiš računa sama o čišćenju i nezi svog lica i ne koristiš hidratantnu kremu za lice.
Zato misli o svojoj koži svakog dana, a ne samo jednom mesečno!
Da li si nekada išla na higijenski tretman lica?
Kakva su tvoja iskustva?
Da li bi ga preporučila?
Dodaj komentar