Naslovna » Koji piling za mitisere na licu treba da koristiš?
Lice

Koji piling za mitisere na licu treba da koristiš?

piling za mitisere

Piling za mitisere na licu brzo ti pomaže da se rešiš mitisera! Saznaj koji piling i zašto treba da koristiš prema svom tipu kože. Prati pažljivo.

Jesi li ikada zavirila u svoje pore uz pomoć jednog od onih (pomalo užasavajućih) uveličavajućih ogledala? Kada je tvoj pogled tako blizu, čak i najbolja šminka ne može da prikrije te začepljene pore boje uglja. Dosadni mitiseri svuda, na nosu, čelu, obrazima.

Tvoj prvi instinkt može biti njihovo stiskanje, sve dok ne nestanu te dosadne crne tačke.

Međutim, kako bi se zaista kompletno oslobodila od mitisera, biće ti potrebno puno više toga od dva prsta. Piling za mitisere na licu je jedna od opcija koju bi definitivno trebalo da koristiš.

U narednim redovima se informiši zašto je važan piling za mitisere na licu i koji treba da koristiš shodno svom tipu kože.

 

Šta je piling za mitisere na licu?

Jednostavno rečeno, mitiseri se formiraju kada se sebum (ulje) koji stvaraju lojne žlezde zarobi u pori i ne može doseći površinu tvoje kože. Višak mrtvih ćelija kože, šminka i zagađivači iz vazduha formiraju čep – i tako se stvara mitiser.

Znaš da su mitiseri crne boje, a da li znaš zbog čega je to tako? Naime, zato što zapušena pora ostaje otvorena i njen sadržaj je tako izložen vazduhu – dešava se oksidacija i prljavi sadržaj unutar pore dobija crnu boju. Pa ima li šta gore, em mitiser, em crna boja.

Saznaj detaljnije o tome šta su i kako nastaju mitiseri na licu.

E, tu na scenu stupa piling za mitisere na licu. To je tvoj alat za borbu protiv ovih malih napasti.

Piling za mitisere na licu je ili kozmetički preparat ili domaća maska koja ti pomaže da se oslobodiš sve te prljavštine, sebuma, mrtvih ćelija kože i drugih ostataka iz svojih pora. To je nešto kao čistač za pore. Obično sadrži sitne granule koje mehanički skidaju odumrle ćelije sa površine kože, čime se dobija glatka koža i ujednačen ten.

Marina je dugo patila zbog mitisera i bubuljica na licu. Mnoge trikove je probala, ali je samo jedan bio uspešan. Njeno lice je sada ČISTO BEZ  BUBULJICA I MITISERA. 

Pročitaj kako je Marina uspela zauvek da se reši bubuljica na ovom linku https://onaportal.com/vise-me-nije-stid-sada-je-moje-lice-bez-ijedne-bubuljice-i-oziljka/

Kako se nanosi piling?

Piling se nanosi tako što se nežno umasira u kožu, može kratko da odstoji i zatim se ispira. To je cela nauka.

Piling za mitisere na licu treba da bude na prirodnoj bazi, kako ne bi izazvao iritaciju niti druge neželjene reakcije na koži.

Drži se dalje od oštrih sredstava za čišćenje lica. Mnoga sredstva za čišćenje lica, kao i piling, mogu da sadrže velike količine hemikalija i natrijum lauril sulfata (SLS), koji lišavaju tvoju kožu njenih prirodnih ulja. Ovo dovodi do toga da koža kompenzuje ovaj nedostatak prirodnih ulja proizvodnjom viška sebuma, što začepljuje pore i stvara mitisere.

Savet je da napariš svoje lice unapred pre korišćenja pilinga, kako bi se otvorile pore i omekšalo lice, omogućavajući tako da mitiser lako izađe.

Kome se preporučuje piling za mitisere na licu?

Piling za mitisere na licu se preporučuje svima, dakle bez obzira na tip kože. Naravno, samo je neophodno da sastojci u njemu budu prilagođeni tvom tipu kože. Svaki tip kože zahteva dubinsko čišćenje barem 1-2 nedeljno. Ovaj korak u rutini nege i čišćenja lica niko ne treba da zaobiđe!

Međutim, kod veoma osetljive i kože sklone iritacijama  i crvenilu treba biti posebno oprezan. U ovom slučaju se savetuje korišćenje veoma blagih pilinga, naravno na potpuno prirodnoj bazi. Postoje i takve formualcije koje odgovaraju i veoma osetljivoj koži.

Saznaj koja se prirodna krema protiv mitisera preporučuje za osetljivu kožu.

 

Zašto je važan piling za mitisere?

Slojevi sebuma, mrtvih ćelija kože, šminke i svakodnevno izlaganje zagađenju iz vazduha – čine da se tvoja koža suočava sa puno toga tokom jednog dana. Zbog toga je neophodno čišćenje lica svakog jutra kada se probudiš i svake noći pre spavanja. U te svrhe treba da koristiš odgovarajuće sredstvo za umivanje i losion za lice.

Međutim, jednom ili dva puta nedeljno (ne više), obavezno treba da koristiš piling za mitisere na licu kako bi uklonila sav taj višak mrtvih ćelija kože, šminke, prljavštine i sebuma zarobljenih u tvojim porama. Baš zato što je tako jak i efektan u uklanjanju ovih nakupina, piling ne treba da se koristi svakog dana.

Zato, ako me pitaš zašto je važan piling za mitisere na licu – odgovor možeš i sama da zaključiš. On prosto ‘’briše’’ sve sa kože zahvaljujući sitnim granulama u sebi i tako čisti tvoju kožu od svega onoga što je opterećuje.

Za dubinski čistu kožu, piling za mitisere na licu je prosto neophodan korak.

Piling je važan jer on dubinski čisti pore i tako osvežava i izjednačava tvoj ten. Saznaj kako još možeš očistiti pore.

 

 

Piling za masnu kožu lica

Svaki tip kože zahteva piling za mitisere na licu, ali složićeš se da je masna koža definitivno najpodložnija ovim malim napastima. Kako se masna koža lica odlikuje povećanim lučenjem sebuma, onda piling u ovom slučaju treba da bude najviše prilagođen uklanjanju ovog ulja, pored svega ostalog. Zato je piling za masnu kožu uvek nešto ‘’jači’ od pilinga za suvu kožu.

Pročitaj više kako treba da izgleda nega masne kože lica.

 

Limunov sok i morska so

Ovaj piling za mitisere na licu deluje i antibakterijski. I limun i morska so su odlični sastojci za čišćenje kože. Limun uklanja svu prljavštinu iz kože, a morska so ima antibakterijska svojstva.

Limun ima i antibakterijska svojstva i duboko čisti pore. Takođe reguliše količinu proizvodnje sebuma u koži.

Sastojci:

  • 1 kašika fino mlevene morske soli
  • 1/2 kašičice limunovog soka
  • 1 kašičica čiste vode

Pomešaj sve navedene sastojke u maloj posudi. Nanesi smešu na lice i masiraj nežno kružnim pokretima. Ne trljaj prejako, jer želiš da izbegneš crveno i upaljeno lice. Nakon 2-5 minuta masiranja, isperi toplom vodom. Poprskaj lice hladnom vodom da zatvoriš pore. Osuši kožu papirnim ubrusom.

 

Ovsena kaša, limunov sok i kurkuma

Uzmi 1 kašiku mlevenog ovsenog praha i dodaj 2 kašike soka od limuna. Pomešaj dobro, pa dodaj i 1/4 kašike kurkume i dobro pomešaj sada sve ovo. Nanesi ovaj piling za mitisere na licu i nežno masiraj lice 2-3 minute. Ostavi masku da odstoji 15 minuta pre ispiranja. Ponovi ovo 2-3 puta nedeljno da bi se oslobodila mitisera.

Ovsena kaša nežno čisti kožu i upija višak ulja sa lica. Kurkuma deluje antibakterijski i umirujuće na koži.

piling za mitisere

Piling za suvu kožu

Piling za suvu kožu treba da bude takav da hidrira kožu. Ne sme da bude previše jak i agresivan, jer je suva koža već dovoljno lišena prirodnih ulja i osetljiva.

 

Smeđi šećer i med

Smeđi šećer i med nežno čiste suvu kožu lica. Naime, smeđi šećer sadrži alfa hidroksilne kiseline koje izvlače toksine i bakterije iz začepljenih pora. Med je dobar za suvu kožu lica jer je nežno hidrira, a pritom deluje i antibakterijski.

Sastojci:

  • 1 kašika smeđeg šećera
  • 1 kašičica meda

U maloj posudi dobro promešaj ove sastojke. Nanesi mešavinu na lice kružnim pokretima, izbegavajući područje oko očiju i usta. Drži 2-5 minuta. Na kraju isperi lice toplom vodom. Osuši lice mekim peškirom ili papirnim ubrusom.

Kada je  u pitanju suva koža, dobro je da nakon ovog pilinga navlažiš lice kapljicom maslinovog ili kokosovog ulja.

 

Crveno sočivo i mleko

Ovaj piling za mitisere na licu je pogodan za suvu kožu, jer je istovremeno hrani, hidrira  i čisti.

Potopi 3 kašike crvenog sočiva u sirovom mleku preko noći. Ujutru celu mešavinu samelji da se dobije gusta, zrnasta pasta. Koristi ovu pastu za piling lica, a zatim je ostavi da deluje kao maska 15 minuta. Na kraju samo isperi vodom.

Crveno sočivo hrani i vrši piling kože, dok je mleko izuzetno hidrira i omekšava.

 

Piling za mešovitu kožu lica

Mešovita koža lica je možda i najzahtevnija za negu. Zašto? Zato što ovde treba da budeš naročito pažljiva da hidriraš suve delove i da dobro očistiš i matiraš masne delove. Dakle, piling za mitisere na licu kod mešovite kože treba da bude naročito pažljivo formulisan kako bi zadovoljio potrebe i suvih i masnih delova kože.

 

Ovsena kaša, jogurt i kora narandže

Ova tri sastojka duboko čiste, hrane, hidriraju i omekšavaju mešovitu kožu lica. Ovsena kaša upija višak ulja i nežno čisti kožu. Prah od narandžine kore nežno čisti, hrani i hidrira kožu, a deluje i antibakterijski. Jogurt se za negu lica jer omekšava i hidrira kožu, pritom deluje protiv bakterija i zateže pore.

Sastojci:

Pomešaj sve sastojke u maloj posudi. Nanesi debeli sloj ovog pilinga na lice blagim kružnim pokretima, fokusirajući se na područja sa mitiserima. Nakon 2-3 minuta, masku potpuno isperi toplom vodom. Možeš da navlažiš suve delove lica sa kapljicom maslinovog ili kokosovog ulja.

 

Cimet i med

Pomešaj 1-2 kašike meda i kašiku cimeta u prahu. Nanesi ovaj piling na svoje mitisere vrlo pažljivo i ostavi da deluje 5-10 minuta.

Ovaj piling može izazvati lagani osećaj pečenja i crvenilo prvih nekoliko minuta nakon nanošenja. Ovo će proći. Možeš da ponoviš piling jednom nedeljno.

Cimet nežno čisti kožu i deluje antibaketrijski.

 

Čišćenje lica od mitisera

Piling za mitisere na licu svakako nije jedini korak koji treba da preduzmeš kako bi svoje lice kompletno oslobodila od ovih malih napasti.

Moraš da znaš kako pravilno očistiti lice od mitisera, naravno uz korišćenje nezaobilaznog pilinga.

Kompetna nega kože lica se sastoji i od upotrebe odgovarajućeg losiona i kreme. Tako da, mitisere možeš da ukloniš i korišćenjem preparata koji odgovaraju tvojoj koži. Pravilna nega kože je svakako važna kako bi sprečila da do mitisera i dođe.

U nastavku su koraci koje treba da preduzmeš kako bi uživala u čistom i lepom licu.

 

Losion za čišćenje lica od mitisera

Za najbolji efekat, neophodno je da tvoja svakodnevna rutina nege i čišćenja lica uključuje i losion pored pilinga. Savetujem ti da obavezno koristiš losion za čišćenje lica na prirodnoj bazi. Losion treba da se koristi svakodnevno, i to 2 puta dnevno (ujutru i uveče).

Na ovaj način čistiš svoju kožu od viška sebuma, prljavštine, odumrlih ćelija kože i bakterija – čime sprečavaš nastanak mitisera i pomažeš u čišćenju već postojećih.

Ako imaš mitisere obavezno pročitaj više zbog čega je dobro da koristiš losion za čišćenje lica.

 

Tople obloge

Pre nego što pristupiš uklanjanju mitisera (bilo pilingom ili nekim drugim načinom), prvo moraš da otvoriš pore. To ćeš najbolje postići korišćenjem toplih obloga ili ako napariš lice.

Za tople obloge možeš da koristiš mekanu krpu nakvašenu toplom vodom. Toplota će ti otvoriti pore, olakšavajući tako uklanjanje mitisera i druge prljavštine sa lica. Drži obloge na licu 5-10 minuta, pa ih ukloni i pređi na naredni korak.

 

Trake za mitisere

Sigurno si čula za popularne trake za uklanjanje mitisera. Njih treba da naneseš dok ti je koža još vlažna od prethodno korišćenih obloga. Ova vlaga pomaže da se traka bolje veže za kožu i mitisere. Drži traku 15-ak minuta i ukloni je. Sa njom ćeš ukloniti i dobar deo mitisera.

Pravilno ceđenje mitisera

U redu, znam da traka za skidanje mitisera nije mogla da ukloni sve tvoje mitisere, zato ćeš ipak neke morati i fizički da ukloniš.

Ceđenje mitisera se svakako ne preporučuje, pre svega zbog mogućnosti ostavljanja ožiljaka i fleka. Međutim, da budemo iskreni, retko ko može da odoli da jednostavno ne uzme stvar u svoje ruke i iscedi te dosadne napasti. I ovo je u redu, samo ako se sprovodi kako treba!

 

Piling za mitisere na licu sa salicilnom kiselinom

Salicilna kiselina razgrađuje nakupljeni sebum i može dopreti duboko u pore, gde tvoji prsti ne mogu. Dakle, piling za mitisere na licu sa salicilnom kiselinom ti pomaže da odstraniš i one najupornije mitisere.

Sigurno ti je poznato da aspirin sadrži salicilnu kiselinu, tako da možeš da napraviš masku od izmrvljene tablete aspirina sa vodom i da ovo utrljaš u kožu.

piling za mitisere na licu-2

Iskustva

Pročitaj neka interesantna iskustva na temu pilinga za mitisere na licu koja sam pronašla na forumima.

‘’Imam problem sa mitiserima i bubuljicama još od tinejdžerskog uzrasta. Često se šalim kako će mitiseri na nosu zauvek biti moj ‘’zaštitini znak’’. Dugo sam koristila samo sredstvo za umivanje i kremu i mislila sam da je to dovoljno da mitisere držim pod kontrolom. Međutim, od kako sam uvela obavezan piling za mitisere na licu jednom-dva puta nedeljno, moje lice je čistije nego ikada! Sada redovno primenjujem piling, nekad napravim sama a nekad kupim neku maskicu ili proizvod namenjen za piling, samo gledam da budu na prirodnoj bazi.’’

‘’Odmah ću vam reći da zaobiđete u širokom luku sve one preparate namenjene za piling koji se mogu kupiti u drogerijama, jer je većina njih na bazi hemikalija koje čine više štete nego koristi! Ja sam upropastila lice sa takvim veštačkim pilinzima, pa sam dugo mučila muku sa crvenilom i iritacijom na koži. Sada sama pravim prirodni piling za mitisere na licu i mogu reći da sam prezadovoljna. Koristim morsku so, limunov sok, med, cimet..kako kad šta imam. Koža mi je čista i osvežena, i nema traga od iritacije. Zbogom moji mitiseri na čelu!’’

‘’Da li ste i vi kao i ja dugo bile u zabludi da je piling rezervisan samo za masnu kožu lica? Potpuno pogrešno! I suva koža takođe može imati mitisere, to ja najbolje znam. Najviše su to mitiseri na nosu. Zato sam dugo bežala od pilinga za dubinsko čišćenje lica, jer sam mislila da će mi isušiti moju već dovoljno suvu kožu. Onda sam saznala da postoji i takva formualcija pilinga koja potpuno odgovara suvoj koži. Probala i uverila se! Lice mi je očišćeno, a koža hidrirana i omekšana. Baš ono što mi je i trebalo!’’

 

Zaključak

Nema sumnje da je piling za mitisere na licu neophodan korak u rutini nege i čišćenja lica. Ove male, crne napasti možda jesu jako uporne, ali mi možemo da budemo upornije! Koristi redovno prirodni piling za lice, prema svom tipu kože, i poželi dobrodošlicu svom novom, čistom licu o kome si oduvek maštala!

Piling je dobar ne samo za mitisere, već je fantastičan nalin da prirodno osvežiš svoje lice. Pročitaj i druge recepte za prirodni piling kože.

Budi slobodna da podeliš sa nama još neki recept za dobar piling za mitisere na licu.

 

Tatjana Kos

Tatjana Kos

Obožavam da pišem, a najviše me zanimaju teme o lepoti, ljubavi i modi. Na Ona portalu dobila sam priliku da pišem na razne teme, kao što su celulit kod žena, strije, višak kilograma, bore na licu, opadanje kose, nega kose i još mnogo toga.

Ove teme su mi posebno važno, jer na taj način učim kako da se negujem, ali i drugim ženama pružam savete o nezi, kako tela, tako i kose.

Dodaj komentar

Klikni za komentar

Test