Naslovna » Kako izvući potkožnu bubuljicu na površinu?
Lice

Kako izvući potkožnu bubuljicu na površinu?

izvući potkožnu bubuljicu na površinu

Imaš veliku i crvenu bubuljicu na licu i  ne znaš kako izvući potkožnu bubuljicu na površinu? Evo kako ćeš lako i na brz način da rešiš svoj problem.

Osećaš je pod kožom, koja za razliku od bele gnojne bubuljice i mitisera, ne izlazi na površinu? Svrbi i čini ti se da iz dana u dan raste. Kako onda uopšte da je se rešiš ?

Ukoliko imaš čest problem i potkožne bubuljice svuda po telu, leđima, vratu ili licu, umeju da smetaju i da utiču na tvoje samopouzdanje.

One su zapravo potpuno drugačiji tip akni koje se zovu i cistična akna. Problem kod potkožnih bubuljica je što ćeš se njih  teže rešiti i dovesti do ožiljaka, ako ih tretiraš na pogrešan način.

Veoma je važno da ih sama ne cediš, ne nikako. Takođe, nemoj da čačkaš bubuljice, dodiruješ prljavim rukama, ili da sama eksperimentišeš kako bi ih se konačno rešila. Ni kada je jedna u pitanju, a pogotovo ako imaš više potkožnih bubuljica.

Nepravilna nega i pogrešan način na koji se tretira potkožna bubuljica, dovodi do daljih problema, a posle toga mogu ostati trajni ožiljci na telu i fleke od bubuljica.

Da vidimo da li ima rešenja i kako izvući potkožnu bubuljicu na površinu ?

Potkožne bubuljice predstavljaju procese ispod kože, koji su pod upalom, usled preteranog lučenja sebuma.  One se pretvaraju u cističnu aknu kada pore puknu ispod kože, uzrokujući upalu koja se širi u okolno tkivo.

 

Šta uzrokuje potkožne bubuljice ?

 

Hormoni: Hormoni androgena utiče na rad lojne žlezde. Bakterije se umnožavaju, uzrokujući upalu koja počinje da stvara potkožnu bubuljica. Najverovatnije ćeš dobiti ove bubuljice tokom puberteta ili nekoliko dana pre cikusa, ali ti pročitaj detaljno koje hormone proveriti za akne.

Stres: ukoliko si stalno pod pritiskom, napeta iz nekog razloga i nivo stresa raste, tvoje telo reaguje proizvodnjom kortizola, drugi hormon koji utiče na lojne žlezde.

Osim toga, uzrok može biti i loša ishrana, preterano znojenje ili genetika.

Šta god da je uzrok – nega kože ne sme da izostane ako želiš oporavak . Mnogi su se uverili u to, a šta pomaže, možeš saznati na ovom videu.

 

Kako da znaš da je u pitanju potkožna bubuljica?

 

Potkožne bubuljice izgledaju kao natečene, crvene mrlje na licu ili bilo gde drugde na koži. Ove bubuljice žive ispod površine kože – one ne izlaze na površinu, pa je zato rešenje za njih malo teže.

One zahtevaju posebnu negu i tretman. Potkožne bubuljice mogu da ostave ožiljke, ako se ne leče – ili ako se ne leče adekvatno (na primer, ako guraš infekciju čak i ispod površine kože pokušavajući sama da je iscediš).

Dakle, nemoj sama da da rešavaš problem potkožnih bubuljica, jer još uvek nisi upoznata sa tim kako izvući potkožnu bubuljicu na površinu. Treba da znaš da postoje načini i da ćeš moći uz malo truda da se rešiš potkožnih bubuljica.

 

Bitno je da znaš da ćeš uz pomoć nekih od tretmana moći da izvučeš potkožnu bubuljicu, dok će ti drugi pomoći da uspešno isušiš bubuljicu, i na taj način će bubuljica vremenom da splasne.

 

Videćeš i sama koji tretman ima koliko efekata i detaljno ćemo ti objasniti kako izvući potkožnu bubuljicu na površinu.

Kako izvući potkožnu bubuljicu na površinu?

 

Postoji nekoliko metoda koje možeš da primeniš samostalno kod kuće kako bi se na pravi način rešila ovih bubuljica. Neophodno je da sve radiš po pravilima i uputstvu, kako ne bi prouzrokovala još veću upalu ili ostavila ožiljke na mestu bubuljice.

A pročitaj sada ovo!

Marina je dugo patila zbog mitisera i bubuljica na licu. Mnoge trikove je probala, ali je samo jedan bio uspešan. Njeno lice je sada ČISTO, BEZ BUBULJICA I OŽILJAKA. 

Pročitaj kako je Marina uspela zauvek da se reši bubuljica na ovom linku https://onaportal.com/vise-me-nije-stid-sada-je-moje-lice-bez-ijedne-bubuljice-i-oziljka/

Pa da vidimo onda kako izvući potkožnu bubuljicu na površinu?

 

1. Napravi sebi jednu toplu oblogu

 

Kako izvući potkožnu bubuljicu na površinu uz pomoć tople obloge?

Pa, rekli bi jednostavno.

 

Topla obloga će raširiti tvoje pore i na taj način može ti pomoći da bubuljica izađe na površinu.

 

Zagrej dobro peškir i stavi ga na potkožnu bubuljicu. Kada se peškir ohladi, ponovo ga zagrej, i tako sve dok ne primetiš da bubuljica polako izlazi na površinu. Alternativa može i da ti bude kesica čaja, ali ne vrela, naravno.

2. Hladne obloge

 

hladna obloga za potkožnu bubuljicu

 

Kako izvući potkožnu bubuljicu na površinu uz pomoć hladnih obloga ?

Hladne obloge će ti sjajno pomoći, jer će smanjiti oticanje i zapravo zamrzavaju pore kože i uklanjaju svu prljavštinu sa lica . Ova metoda najbolje funkcioniše za pojedinačne potkožne bubuljice, a ne za veliku površinu, osim ako nemaš vremena i strpljenja za ravnomerno širenje leda na svim pojedinačnim i upaljenim mestima.

3. Maska od meda

 

Med ima antiseptičko dejstvo i veoma efikasno leči ožiljke. Med možeš da koristiš kao sjajnu masku za lice, koja će ubrzati lečenje kada je potkožna bubuljica u pitanju. Da vidimo onda kako da napraviš masku od meda.

Med i cimet za akne

 

Sigurni smo da kod kuće već imaš ova dva sastojka i da tvoja maska za potkožne bubuljice može da krene da se pravi odmah nakon što pročitaš naše uputstvo za priremu.

Kako bi uklonila potkožne bubuljice sa svog lica, potrebno je da pomešaš tri kašike meda i jednu malu kašiku cimeta u prahu. Ovu masku od meda i cimeta za potkožne bubuljice stavi  na sva ona problematična mesta pre odlaska na spavanje.

Sledećeg jutra, kada ustaneš, masku ćeš oprati toplom vodom. Ovu čarobnu masku za potkožne bubuljice treba svakodnevno da koristiš  u periodu tokom dve nedelje kako bi bubuljice nestale.

Ako baš ne možeš da izdržiš i da spavaš sa medom na lice, opcija i preporuka je da masku naneseš na lice i opustiš se lagano pola sata uz omiljenu muziku.

Posle toga ćeš masku da ispereš sa lica naizmenično toplom i hladnom vodom sa tim da prvo počneš sa toplom, a završiš umivanje hladnom vodom. Cimet i med u kombinaciji će sprečiti i zaustaviti proces stvaranja ekcema, akni i bubuljica kao i drugih infekcija kože.

 

Med i cimet za akne su delotvorni sastojci, jer će med ublažiti upalne procese, a cimet poboljšava cirkulaciju kože. Na taj način ćeš se efikasno rešiti bubuljice, jer ova dva sastojka mogu da ubrzaju proces njenog izlaska na površinu.

 

Mala napomena ukoliko je tvoje lice previše osetljivo, cimet može da izazove blagu alergijsku reakciju, zato budi pažljiva.

 

4. Pasta za zube

 

Toliko puta do sada si čula da se pasta za zube koristi kao tretman za potkožne bubuljice. Nisi im verovala ?

 

Pasta za zube sadrži pepermint koji suši i hladi kožu i na taj način veoma efikasno pomaže da se ukloni crvenilo i bol i smanji oticanje od bubuljice. Zato se smatra jednim od boljih način za uklanjanje potkožnih bubuljica.

 

Međutim, uvek treba biti oprezan, jer ovo rešenje nije uvek i najbolje i za svakoga.

 

Pasta za zube sadrži i hemikalije koje mogu da izazovu iritaciju kože, pogotovo ako je tvoja koža posebno osetljiva, i čak može da pogorša problem.

 

Ukoliko želiš i ti da probaš pastu za zube, savet je prvo da je primeniš na nekom mestu gde se potkožna bubuljica i ne vidi, npr. na leđima,  ukolko znaš da imaš osetljivu kožu. Dakle, ovo se dešava samo u retkim situacija, ali treba naglasiti da znaš.

Ljudi koji su probali, koristili su pastu za sube, tako što su direktno naneli sadržaj na potkožnu bubuljicu i ostavili tokom noći. Rezultati ujutru su bili odlični. Ovo nije način kako izvući potkožnu bubuljicu na površinu, ali ti može pomoći da je sasušiš.

 

5. Ulje čajevca

 

Ulje čajevca za bubuljice će ti efikasno pomoći, jer je poznato po svojim antibakterijskim svojstvima. Ne samo da ćeš uz pomoć ovog ulja da smanjiš potkožne bubuljice koje već postoje, već ono što je prednost kod ovog ulja, možeš da sprečiš dalji razvoj bubuljica ubijajući bakterije koje ih uzrokuju, čišćenjem kože i otvaranjem pora, čime potkožna bubuljica lakše izlazi na površinu.

Treba da znaš da je ulje čajevca veoma agresivno, zato ga treba pažljivo koristiti, jer možeš da napraviš sebi opekotine na koži. Kada koristiš ulje čajevca na potkožnu bubuljicu, pomešaj ga sa nekim drugim sastojkom, to može da bude i voda, u odnosu 1:9.

 

Koristi tufer ili vatu, šta ti je lakše sa mešavinom i stavi direktno na bubuljicu da stoji od 5-10 minuta. Nakon tog vremena  operi lice vodom.

Zbog čega je tolika prednost ulja čajevca ?

Prednost ulje čajevca  leži u tome što ono sjajno suši potkožne bubuljice, tako što otklanja višak sebuma.

 

6. Maska za lice od limuna

 

Potkožna bubuljica može da se pojavi i da raste zbog Ph neravnoteže . Ima li načina da uz pomoć limuna rešiš problem potkožne bubuljice ?

 

Maska od limuna će ti pomoći da smanjiš upalu i da na taj način ubrzaš njeno lečenje.

 

Pomešaj jednake delove soka od limuna, sjajan je adstrigent,  sa jabukovim sirćetom koji vraća pH i ključni je element u borbi protiv potkožnih bubuljica. Zatim dodaj kurkuma prah, koji ima anti-upalno dejstvo i može da ublaži crvenilo i bol u tim neprijatnim potkožnim bubuljicama. Dodaj dovoljno ovog začina da biste napravila lepu, moćnu masku i ostavi na licu da stoji oko 5 minuta.

 

7. Možeš da koristiš medicinski alkohol

 

Kako izvući potkožnu bubuljicu na površinu uz pomoć alkohola ?

 

Kako bi u potpunosti očistila i dobro dezinfikovala regiju na kojoj se nalazi potkožna bubuljica, potrebno je da to mesto nekoliko puta u toku dana čistiš alkoholom. Na taj način ubijaš bakterije, sušiš kožu i doprinosiš bržem izlasku upalnog procesa na površinu lica ili tela.

 

8. Tretiraj upaljenu regiju cinkom

 

Cink je jedan od onih sastojaka koji ti pomaže protiv svih nepriavilnosti  na koži. Ono što čini cink posebno važnim jeste upravo njegova ključna odlika,  da je odličan protiv bakterijskih ili virusnih infekcija. Deluje kao antioksidans i ubija slobodne radikale.

Cink  će veoma efikasno i dubinski da očisti pore od svih nakupljenih nečistoća, isušuje višak sebuma i deluje antibakterijski na kožu.  

Ne treba da razmišljaš ili da se plašiš, jer je potpuno bezbedan, a na potkožne bubuljice deluje tako što postepeno isušuje i umiruje upalni proces. Na kraju ćeš uz pomoć cinka dovesti lice do savršenstva, jer će se u potpunosti očistii od potkožnih bubuljica.

 

9. Soda bikarobna

 

Ukoliko je potkožna bubuljica uporna, i ne uspevaš ni sa jednim tretmanom da rešiš problem, preporučujemo da koristiš soda bikarbonu za mitisere. Ona će ti pomoći da eliminišeš sve izvore infekcije kod potkožne bubuljice, i na taj način ubrzaš proces lečenja.

Pomešаj jednu malu kаšičicu soda bikаrbone sа sokom od krаstаvcа, kako bi dobila tanku pastu. Ukoliko trenutno nemaš krаstаvаc kod kuće, koristi sаmo običnu vodu. Pažljivo nanesi na sva ona mesta gde se nalaze bubuljice i  neka odstoji nekoliko minutа, а zаtim isperi mlаkom vodom.

 

soda bikarbona izvlači potkožnu bubuljicu na površinu

 

10. Aloe vera

 

Istisni sok od svežeg listа aloe vere ili jednostаvno možeš da koristiš  gel aloe vera. Aloja vera poseduje antibakterijska svojstva i veoma efikasno utiče na ublažavanje upale potkožne bubuljice. Nаnesi nа bubuljice i nežno mаsirаj par minutа. Ostаvi dа deluje 3-5 minutа i isperi vodom. Koristi ovu masku za lice od aloe vere dva puta dnevno, kako bi postigla što brže rezultate. Aloja vera neće trenutno uspeti da uzvuče potkožnu bubuljicu, ali će ubrzati proces lečenje.

Šta je još važno da znaš?

 

Kada su potkožne bubuljice u pitanju, pre svega potrebno je da se pridržavaš i nekih pravila u svakodnevnom režimu za tvoju lepotu. Pre svega se misli na negu kože i ishranu, koja direktno može da utiče na nastanak bubuljica i njihovu dalju pojavu.

Jesi li čula da postoje majorka akne?

 

Nega lica

 

Kada je nega u pitanju potrebno je da koristiš sredstvo za čišćenje koje sadrži salicilnu kiselinu i da čistiš lice dva puta dnevno kako bi uklonila sve ostatke sa lica.

Krema za bubuljice – potkožna bubuljica  zahteva jače lekove i teže tretmane, ali efikasne kreme za bubuljice mogu ti pomoći da se brže rešiš ovih bubuljica na licu. U nedostaku iste, pomoći će ti krema za mitisere

 

Ishrana

 

Neophodno je da tvoja hrana sadrži  ključne vitamine i hranljive sastojke koji mogu biti od pomoći, kada su potkožne bubuljice u pitanju. Jedi  namirnice sa vitaminom B6 (jedna banana ili činija žitarica od celog zrna) kako bi izjednačila nivo hormona; i beta-karoten (dve srednje šargarepe) kako bi koža bila glatka i kako bi se rešila bubuljica prirodnim putem.

 

Kod lekara

 

Ukoliko imaš čest problem sa potkožnim bubuljicama, pilule za kontracepciju mogu ti pomoći – određene vrste pomažu da se regulišu hormoni koji uzrokuju izbijanje i dokazano je da poboljšavaju akne. U ovom slučaju neophodno je da se konsultuješ sa svojim ginekologom.

Takođe, tvoj lekar može da ti preporuči oralne lekove za lečenje potkožnih akni. Određeni antibiotici  pomažu kod ubijanja bakterija koje uzrokuju infekciju.

Razgovaraj sa svojim lekarom o uzimanju multivitamina. Cink smanjuje upalu kože dok vitamin E ti može pomoći  da lečiš tvoju kožu.

I na kraju, ukoliko smatraš da je bolje da svoj problem potkožnih bubuljica rešiš kod svog lekara ili dermatologa, svakako će ti i to pomoći. U ordinaciji lekar koristi specijalnu iglu, s kojom se probode vrh potkožne bubuljice, i na taj način bubuljica izađe na površinu. Ovo naravno, ne nikako, sama da primenjuješ kod kuće.

Jovana Jovanović

Jovana Jovanović

Bavim se pisanjem dugi niz godina. Počela sam da pišem o lepoti, zdravlju i sportu. Večiti ženski problemi su celulit, bore,bubuljice i višak kilograma.

Istražujem svaku temu detaljno, i traži način za najbolje rešenje, ne bi li pomogla ženama da budu što lepše.

Dodaj komentar

Klikni za komentar

Test