Naslovna » Razlika između regeneratora i maske za kosu i šta je bolje
Kozmetika

Razlika između regeneratora i maske za kosu i šta je bolje

razlika izmedju regeneratora i maske za kosu

Da li si se oduvek pitala koja je tačno razlika između regeneratora i maske za kosu? Odgovor ti donosim upravo u ovom tekstu! Saznaj po čemu se razlikuju ova dva preparata i koji je bolji izbor.

Znam da želiš samo najbolje svojoj kosi. Iz tog razloga sigurno koristiš mali milion proizvoda kako bi svoju kosu učinila negovanom i zdravom. Među njima su sigurno i regenerator i maska za kosu.

Međutim, da li te zanima koja je razlika između regeneratora i maske za kosu? Šta radi jedno, a šta drugo? Kako se pravilno koristi jedno, a kako drugo?

Moguće je da si do sada pravila neke uobičajene greške kada je primena ova dva veoma važna proizvoda za kosu u pitanju. Ali tome je došao kraj!

Samo ostani sa mnom do kraja ovog teksta i naoružaj se potrebnim informacijama.

 

Zašto se koristi regenerator za kosu

Regenerator za kosu i maska za kosu se preporučuju kao komplementarna nega za lepu, zdravu i sjajnu kosu. Nažalost, mnoge žene ne koriste te proizvode ili ne znaju kako ih pravilno primeniti i koje je njihovo dejstvo.

A veruj mi, ovo je itekako važno! Dakle, zašto se koristi regenerator za kosu i kako on tačno deluje?

Regenerator za kosu je neophodan drugi korak u tvom redovnom ritualu pravilnog pranja kose. On se nanosi samo na kosu (ne na kožu glave) i to prevashodno na krajeve kose. Deluje tako što omekšava, hrani, regeneriše i štiti kosu, pomaže da se sačuva vlaga i na kraju krajeva – olakšava raščešljavanje.

Zapravo ga većina žena i koristi zbog toga kako bi sebi olakšala češljanje zamršene kose nakon pranja. Pročitaj više o u našem vodiču pravilno pranje kose.

Regenerator ili balzam za kosu obezbeđuje solidnu dozu revitalizacije i hranjivih sastojaka za trenutni oporavak kose. Poželjno je da bude na bazi prirodnih sastojaka i da ne sadrži parabene i silikone. Kvalitetan prirodni regenerator je obično na bazi biljnih ulja i drugih prirodnih ekstrakata.

Veoma je važno odabrati regenerator prema specifičnostima tvoje kose – da li je ona kovrdžava, sklona mršenju, da li je obojena, suva, masna, oštećena ili osetljiva. Za svaki problem postoji rešenje u obliku specijalizovanih formula sa aktivnim sastojcima koji neguju kosu od korena do vrha.

 

Zašto se koristi maska za kosu

Maska za kosu je nešto poput koncentrovanog regeneratora za kosu. Dakle, puno viša koncentracija aktivnih sastojaka za dubinski i jači efekat.

Maska za kosu je obično mešavina visoko hidratantnih ulja i butera, sastojaka za regenerisanje kose, omekšivača kose, njenih ojačivača i drugih dobrih sastojaka za negu i zdravlje kose.      

Pokušaj da zamisliš masku za kosu kao hranu za tvoju kosu – baš kao što je pravilna i zdrava ishrana važna za zdravlje tvoje kože i tvog organizma. Visoko hidratantni sastojci u maskama za kosu ti pomažu da uneseš preko potrebnu vlagu i hranu za kosu u vidu vitamina, minerala i drugih korisnih sastojaka.

Maske za kosu su naročito dobre za suvu, beživotnu i oštećenu kosu – iako postoji maska za skoro sve tipove kose i za skoro sve potrebe kose.

Vesna je imala beživotnu kosu, punu peruti i vremenom je počela da opada. Dok nije našla pravi tretman za sebe, mnogo se namučila. Sada je njena kosa blistava, sjajna i raste kao luda.

Na ovom linku pročitajte o čemu se radi: https://onaportal.com/zelis-da-ti-kosa-raste-brze-nego-inace/

razlika između regeneratora i maske za kosu-1

Glavne razlika između regeneratora i maske za kosu

  • Regenerator za kosu treba koristiti redovno, dakle nakon svakog pranja kose šamponom. S druge strane, masku za kosu je dovoljno koristiti 1-2 puta nedeljno.  Eto je jedna razlika između regeneratora i maske za kosu.
  • Regenerator je namenjen samo za upotrebu na pramenovima kose, dok se maske za kosu idealno nanose od korena do vrha. Eto je druga razlika između regeneratora i maske za kosu.    

Ravna, meka i glatka kosa su zadatak regeneratora. Zapravo, maska je nešto poput ‘’obogaćenog’’ regeneratora, budući da ona i regeneriše kosu i dubinski je hrani i oporavlja. U tome je ključna razlika između regeneratora i maske za kosu.

Tako da, mogu reći da se maska za kosu koristi se za probleme sa kosom u cilju dubinske i dugotrajnije ishrane i nege kose – dok regenerator za kosu deluje površinski.

baner

Da li je pakovanje i maska za kosu isto

Sigurno si primetila da su tržište preplavila neka pakovanja za kosu. Da li si se pitala šta je to?

Takođe si sigurno primetila da su ova pakovanja obično skuplja od regeneratora. Možda si ih zato i zaobilazila u širokom luku. Odmah ću ti reći da su pakovanje i maska za kosu isto, samo ovo prvo možda nekako lepše zvuči. Kao, ne maskiraš kosu, nego je lepo ‘’upakuješ’’ zahvaljujući savršeno upakovanoj kombinaciji sastojaka.

Zapravo, kad kažemo ‘’maska za kosu’’, obično mislimo na one klasične homemade maskice koje praviš sama uz pomoć prirodnih sastojaka iz svoje kuhinje.

Pakovanje za kosu je profesionalni naziv za kupovnu masku za kosu. Tako da, nemoj da te to zbuni. Svrha je svakako ista, kao i sam sastav i delovanje.

U zavisnosti od tvojih potreba, savetujem ti da se s vremena na vreme odlučiš i za neku od ovih profesionalnih maski, tj. pakovanja za kosu. Ali svakako su fenomenalne i neverovatno hranljive i ove domaće maske za kosu koje sama praviš(ovde saznaj kako možeš napraviti maske za masnu kosu).

 

Šta je bolje da se koristi?

Da li si shvatila koja je razlika između regeneratora i maske za kosu?

Sledeće pitanje je sigurno šta je bolje koristiti od ta dva?

Biću direktna i reći ću ti da je najbolja opcija da koristiš oba proizvoda – jer oni čine komplementarnu negu za zdravu i sjajnu kosu.

Regenerator se koristi redovno, nakon svakog pranja kose – dok se maska za kosu koristi idealno jednom-dva puta nedeljno. Tako da, po potrebi koristi i jedno i drugo.

E sada, ako me pitaš koji proizvod je bolji za tvoju kosu – pročitaj šta imam da ti kažem na tu temu.

Neko pametan je jednom rekao: ‘’Upotreba maske za kosu je kao da jedeš puno obroka, a upotreba regeneratora za kosu je kao šminka. Maska za kosu će ulepšati kosu iznutra prema spolja, a regenerator deluje samo na površini.’’ I moram priznati, ova izreka je vrlo tačna.

Zaista je prilično retko da svakome kosa izgleda savršeno u svakom pogledu. Uvek postoje neki neukrotivi pramenovi, neujednačena tekstura kose ili poneka ispucala vlas.

Zapravo, smatra se da samo deca imaju sjajnu kosu, koja ne zahteva dodatnu upotrebu prirodnog regeneratora i maske. Već u pubertetu ovo vreme savršenstva kose se završava i kosa počinje da zahteva puno više pažnje!

Tada na scenu stupa pitanje – šta izabrati?

Maska za kosu ili regenerator za kosu? Većina devojaka se obično odluči za drugu opciju, jer je ona jeftinija, univerzalnija i prilično vam je poznata. Ne znaš kako maska za kosu funkcioniše, tako da je isključuješ iz opusa svog interesa.

Međutim, sada kada sam te upoznala sa tim koja je tačno razlika između regeneratora i maske za kosu – za šta ćeš se pre odlučiti?

 

Prednosti regeneratora i prednosti maske za kosu

Regenerator za kosu je tu da regeneriše i omekša kosu. Maska za kosu hrani kosu.

Glavni zadatak regeneratora za kosu je obnavljanje kose – hranjenje, jačanje i zaštita od oštećenja. On uvek mora odgovarati tvom tipu kose i njenim potrebama. Svakako je bolja opcija da se uvek odlučiš za neki prirodni regenerator za kosu. Ipak, regenerator deluje čisto površinski.

S druge strane, pakovanje ili maska za kosu nema tako površna svojstva. Ona prodire duboko u strukturu kose i kože glave i dopire do folikula kako bi obezbedila duboku ishranu. Hrani, hidrira, regeneriše i obezbeđuje trajno omekšavanje kose.

Značajna razlika između ova dva proizvoda se može uočiti i u metodi primene.

Maska za kosu se uvek nanosi pre pranja kose, često na suvu kosu. Regenerator se nanosi odmah nakon pranja kose, a zatim se ispira, iako postoje i regeneratori koji se ne ispiraju.

Vreme ‘’držanja’’ ovih proizvoda na kosi je takođe različito. Regenerator deluje brzo i može se isprati nakon svega 3-8 minuta. Maska za kosu zahteva malo više vremena da se upije. Uglavnom se drži na kosi i koži glave 30 minuta do čak 12 sati! Tako da, jasno ti je da maska prodire dublje i stoga ima dugotrajnije efekte na zdravlje tvoje kose od regeneratora.

Ne zaboravi da regenerator za kosu radi sad i odmah i da samo privremeno poboljšava izgled i stanje kose. Međutim, maska za kosu će pružiti dubinsku regeneraciju i ishranu za veoma oštećenu kosu, tako da su njeni efekti dugoročni.

 

Kako pravilno koristiti regenerator?

Kada odlučiš da opereš kosu – prvo krećeš od šampona. Preporučuje se da utrljaš prirodni šampon bez sulfata masirajući kosu i kožu glave. Ovo će kasnije olakšati bolje prodiranje aktivnih sastojaka regeneratora.

Isperi kosu prvo mlakom, pa na kraju hladnom vodom, jer hladnoća zatvara folikule i sprečava oštećenja kose. Kada osećaš da ti kosa ‘’škripi’’ ispod prstiju, spremna je za drugi korak – nanošenje regeneratora. Moraš vrlo pažljivo da iscediš kosu kako bi uklonila višak vode – u protivnom regenerator neće ostati na kosi!

Sipaj malo regeneratora na dlan, pri čemu količina najviše zavisi od dužine tvoje kose. Ako je veoma dugačka kosa, možeš napuniti čitavu šupljinu svog dlana regeneratorom. Nanesi proizvod na svaki pramen, uglavnom na krajeve kose, koji su najviše oštećeni deo tvoje kose. Ne nanosi regenerator na koren kose, naročito ako imaš masnu kosu i skalp. U suprotnom, možeš začepiti folikule, što može usporiti rast kose ili povećati proizvodnju sebuma.

Ostavi regenerator da odstoji na kosi što je duže moguće, kako bi postigla najbolji efekat. Obično regeneratori treba da odstoje na kosi svega par minuta. Isperi kosu ponovo mlakom vodom dok ne postane glatka i dok ne iščezne onaj “klizavi” efekat koji regenerator pravi na tvojoj kosi. I to je to.

Pročitaj više o balzamu sa kosu sa UV zaštitom.

 

Kako pravilno koristiti masku za kosu

Postoje maske za kosu koje se nanose pre pranja kose, ali i one koje se nanose nakon pranja kose – na čistu i suvu kosu.

Ako imaš tanku ili masnu kosu, nanesi masku na čitavu dužinu kose, izbegavajući samo koren kose. Za gustu, suvu i oštećenu kosu možeš je naneti i na kožu glave. Formula će se ravnomernije raširiti ako masiraš kosu od korena do vrha, a zatim je pažljivo “očešljaš” prstima.

Kosu treba negovati od samog korena, jer kosa raste zdrava samo ako je koren jak i zdrav. Saznaj ovde kako ojačati koren kose.

Stručnjaci za negu kose preporučuju i umotavanje kose u topli peškir oko 10 minuta za maksimalnu efikasnost maske za kosu. Tako će komponente iz maske doći u direktan kontakt sa kosom, što će im olakšati apsorpciju. Ako želiš da ovaj ritual izvedeš što je moguće preciznije, možeš da duvaš kroz peškir sa fenom par minuta.

Ako je tvoja kosa u veoma lošem stanju, bolje ostavi masku da deluje još nekih 10-15 minuta nakon što ukloniš peškir. Masiraj skalp pod mlazom tople vode pre završnog ispiranja da bi ponovo aktivirala formulu.

baner

Najbolji regeneratori za kosu

Ovo su neki od najboljih regeneratora za kosu:

  • LBP murumuru butter and rose oil regenerator za kosu
  • LBP coconut oil and ylang ylang regenerator za kosu
  • LBP coconut water and mimosa regenerator za kosu
  • Biomelem revitalizirajući regenerator za kosu
  • Garnier fructis coconut water regenerator
  • Garnier fructis wonder butter regenerator
  • Head&Shoulders nourishing regenerator za kosu
  • Head&Shoulders classic regenerator za kosu
  • Gliss regenerator za kosu ultimate repair
  • L’oreal Paris Elseve dream long regenerator
  • Nivea hairmilk natural shine balsam za sjaj kose
  • Syoss regenerator za kosu repair
  • Pantene repair&protect regenerator za kosu
  • Alfaparf yellow regenerator za suvu i dehidriranu kosu
  • Nature Box regenerator za kosu
  • Natura Siberica oblephika balzam za sve oštećenu kosu
  • Keune care vital nutrition regenerator za kosu

razlika između regeneratora i maske za kosu-2

Najbolje maske za kosu

Ovo su neke od najboljih maski za kosu:

  • L’oreal Paris Elseve dream long maska za dugu, oštećenu kosu
  • Garnier fructis hair food maska za kosu kojoj nedostaje hidratacija
  • ​​​​​​​Genera pakovanje za kosu aloe vera
  • Garnier fructis wonder butter maska
  • Alfaparf yellow maska za suvu i dehidriranu kosu
  • L’oreal Paris Elseve extraordinary oil coco maska
  • Still bio beli luk i hajdučka trava maska za kosu
  • Still bio maslina i bergamota maska za kosu
  • Still bio malina i crno grožđe maska za kosu
  • Still bio argan i aloe vera maska za kosu
  • Seri hibiskus pakovanje za kosu
  • Garnier botanic therapy mythique olive maska za kosu
  • Lisse design maska za kosu
  • Aussie color mate 3 minute pakovanje za farbanu kosu
  • Gliss sachet fiber therapy maska za kosu
  • Gliss total repair maska za kosu
  • Pantene Repair&Protect maska za kosu
  • Keune care vital nutrition maska za kosu

Kao što si videla, razlika između regeneratora i maske za kosu je evidentna. Svakako da i regenerator i maska imaju svoju namenu kada je u pitanju nega kose, a u idealnom slučaju bi trebalo da koristiš oba ova proizvoda.

Međutim, maska za kosu svakako pruža dubinsku i dugotrajniju ishranu i hidrataciju kose – tako da je puno bolja opcija za zdravlje i kvalitet tvoje kose. U svakom slučaju, uvek se odluči za prirodne proizvode.

Kakva su tvoja iskustva sa korišćenjem regeneratora i maski za kosu?

Da li se slažeš da je ovo prava razlika između njih ili bi nešto dodala? Podeli sa nama utiske u komentarima ispod.

Ako ti je bio koristan članak oceni ga zvezdicama od 1 do 5.

Tatjana Kos

Tatjana Kos

Obožavam da pišem, a najviše me zanimaju teme o lepoti, ljubavi i modi. Na Ona portalu dobila sam priliku da pišem na razne teme, kao što su celulit kod žena, strije, višak kilograma, bore na licu, opadanje kose, nega kose i još mnogo toga.

Ove teme su mi posebno važno, jer na taj način učim kako da se negujem, ali i drugim ženama pružam savete o nezi, kako tela, tako i kose.

Dodaj komentar

Klikni za komentar

Test