Naslovna » Evo koje su najbolje prirodne maske za mitisere!
Lice

Evo koje su najbolje prirodne maske za mitisere!

maska za mitisere

Dobra maska za mitisere pomaže da ih oteraš u zaborav! Saznaj koji su sastojci najbolji u ove svrhe i kako treba da ih iskombinuješ za savršenu masku!

Višak sebuma, prljavština, mrtve ćelije kože, bakterije – nabrojala sam osnovne ‘’zagađivače’’ tvojih pora i uzročnike tih malih, crnih bubuljica. Zato je poenta očistiti pore kako bi se mitiseri eliminisali. Možda ti se čini da ovo nije tako jednostavno, a zapravo je puno jednostavnije nego što možeš i da zamisliš!

Redovno čišćenje i nega kože i dalje ostaju ključ za borbu protiv mitisera na trajnom nivou, ali dobra, prirodna maska za mitisere povremeno može da ti pomogne da dubinski očistiš pore i ukloniš ove napasti.

Zato ostani sa mnom do kraja ovog teksta, jer slede najbolji recepti za masku za mitisere! 

Kako pomaže maska protiv mitisera?

Mitiseri su, kao što već verujem da dobro znaš, u stvari začepljene pore zbog prekomerne sekrecije sebuma. Sa godinama i oštećenjem kože uzrokovanim slobodnim radikalima, zagađenjem, izlaganjem suncu i raznim životnim faktorima – mitiseri postaju uočljiviji i poprimaju druge oblike poput tamnih mrlja ili pigmentacija. 

Ono što ti definitivno može pomoći da ovo rešiš jeste dobra maska za mitisere! Protiv ovog problema možeš uspešno da se boriš, ako budeš dovoljno uporna i ako budeš koristila prave sastojke. 

Maska za mitisere na licu je ili kupovni ili domaći kozmetički preparat koja ti pomaže da se oslobodiš svih tih ‘’napadača’’ na tvoje pore: prljavštine, sebuma, mrtvih ćelija kože i drugih ostataka iz pora. Maska protiv mitisera je zapravo dubinski čistač za pore. 

Kako se koristi maska za mitisere?

Maska se nanosi vrlo jednostavno na kožu, uz pomoć četke za lice ili prstiju, sačekaš neko vreme da odstoji i zatim je ispiraš. I tu leži čitava nauka!

Maska za mitisere bi obavezno trebalo da bude na prirodnoj bazi, kako ne bi izazvala iritaciju, crvenilo, peckanje niti bilo koju drugu neželjenu pojavu na tvojoj koži.

Takođe ti savetujem da prvo očistiš i napariš lice pre primene same maske za mitisere. Na taj način ćeš olakšati njihovo izvlačenje na površinu i uklanjanje, budući da ćeš otvoriti pore i omekšati kožu.

Kome se preporučuje maska za mitisere?

Maska za mitisere se, logično, preporučuje svima onima koji imaju mitisere – bez obzira na tip kože. Poenta je da sastojci u jednom ovakvom proizvodu budu namenjeni baš tvom tipu kože. Svaki tip kože zahteva primenu maske za mitisere barem 1-2 nedeljno. Ovaj korak u rutini čišćenja lica ne bi trebalo da zaobiđeš!

Međutim, kod veoma osetljive i kože sklone iritacijama i crvenilu treba biti dodatno oprezan. U ovom slučaju ti savetujem da koristiš veoma blage maske za mitisere, na apsolutno prirodnoj bazi. Postoje i takve formualcije koje odgovaraju i veoma osetljivoj koži.

Maja je mlada devojka koja se jako dugo mučila da svoj problem sa mitiserima reši. Pokušavala je na sve načine, ali rezultati bi izostali. U trenutku kada joj se učinilo da leka nema i da treba da odustane, pojavio se JEDINI PRAVI TRETMAN KOJI BRIŠE MITISERE I BUBULJICE SA LICA.

Kako je Maja uspela da se reši bubuljica, pročitaj na ovom linku https://onaportal.com/cisto-lice-bez-ijedne-bubuljice/

Zašto je važna maska za mitisere?

Slojevi sebuma, mrtvih ćelija kože, šminke i svakodnevno izlaganje zagađenju iz vazduha – čine da se tvoja koža suočava sa puno napadača koji pogoduju nastanku mitisera. Zbog toga je neophodno korišćenje maske za mitisere barem 1-2 puta nedeljno. 

Na ovaj način ćeš ukloniti sav taj višak sebuma, prljavštine, mrtvih ćelija kože, ostataka šminke i drugih nečistoća zarobljenih u tvojim porama.

Baš zato što je tako jaka i efektna u uklanjanju ovih nakupina, maska za mitisere ne treba da se koristi svakog dana.

Zato, ako se pitaš zašto je toliko važna maska za mitisere – jasno ti je da ona prosto ‘’briše’’ sve sa kože zahvaljujući svojim prirodnim sastojcima.

Evo koje su prednosti koje ima maska za mitisere:

  • Dubinski čisti kožu – pročitaj sve o maski za dubinsko čišćenje lica
  • Izvlači višak sebuma i prljavštinu iz pora
  • Posvetljuje ten
  • Osvežava kožu
  • Podstiče regeneraciju kože
  • Smiruje upalu na koži.

Maska za mitisere napravi sam

Homemade maskice su jako popularne. Prosto, dosta devojaka želi da bude sigurno šta tačno koristi na svom licu, zato se odlučuju da same iskombinuju prirodne sastojke – koje većinom već imaju u svojoj kuhinji!

Maska za mitisere napravi sam se priprema vrlo lako i jednostavno, a njenom redovnom upotrebom možeš da postigneš neverovatne rezultate!

Pročitaj u nastavku koje su to domaće maske za mitisere najviše popularne i najbolje ‘’rade posao’’, što se kaže.

crna maska za mitisere

Maska za mitisere od želatina

Želatin je zaista super sastojak za uklanjanje dosadnih mitisera.Pokazao se odličnim u mnogo kombinacija ,a najbolje od svega je što je tako dostupan i lako se kombinuje a o pozitivnim rezultatima da i ne govorim. 

Želatin je prirodni protein koji sadrži kolagen i polimer koji drži sve sastojke u kombinaciji zajedno. Zahvaljujući tome, želatin poboljšava elastičnost tvoje kože i uz pomoć njega najlakše možeš da napraviš efikasnu piling-masku za mitisere sa želatinom kod kuće.

Želatin je zaista prepun hranljivih sastojaka i pomaže u procesu regeneracije tvoje kože. Takođe ima svojstva učvršćivanja i zatezanje kože koja pomažu u uklanjanju prljavštine i mrtvih ćelija iz pora.

Pripremila sam za tebe 3 zanimljiva recepta kako može da se napravi dobra maska za mitisere od želatina.

Zeleni čaj, krastavac i želatin maska za mitisere

Sok od krastavca je odličan tonik za lice i tečnost koja hladi i hidrira tvoju kožu. Zeleni čaj je antioksidans koji smanjuje upalu izazvanu mitiserima i nakupljanjem mrtvih ćelija kože.

Sastojci:

  • 1 kašika želatina u prahu
  • 2 kašike zelenog čaja
  • 2 kašike soka od krastavca

Blago zagrej ⅓ šolje vode, pre nego što umešaš želatin u nju. Zatim ovome dodaj zeleni čaj i sok od krastavca.

Nanesi masku na celo lice.

Ostavi da deluje 20 minuta i zatim oljušti pažljivo masku sa lica.

Isperi lice hladnom vodom i nanesi hidratantnu kremu.

Primenjuj ovu masku za lice od krastavca za mitisere jednom nedeljno za maksimalne rezultate.

Menta, limun i želatin maska za mitisere

Limun je prirodno adstrigentno sredstvo koje tonira i posvetljuje tvoju kožu. Antibakterijsko svojstvo mente umiruje kožu i istovremeno uklanja mrtve ćelije kože i sužava pore. 

Sastojci:

  • listići mente (nane)
  • 1 kašika želatina u prahu
  • 1 kašika limunovog soka

Skuvaj nekoliko listića nane u malo vode. Ostavi da se malo ohladi, pa nakon toga izbaci listove nane. Zatim dodaj prah želatina prohlađenom čaju od nane i mešaj dok ne bude grudvica. Dodaj limunov sok ovoj kombinaciji.

Nanesi ovu masku ravnomerno na lice i ostavi je da se potpuno osuši (oko 20 minuta).

Maska će biti toliko suva da ćeš moći nežno da je oguliš sa lica i naravno, isperi lice hladnom vodom. Primenjuj ovo jednom nedeljno za najbolje rezultate.

Želatin i mleko maska za mitisere

Dodavanje mleka želatinu pomaže u balansiranju pH nivoa tvoje kože, a takođe reguliše i prekomernu proizvodnju sebuma.

Sastojci:

  • 2 kašike želatina u prahu
  • 4 kašike mleka

Pomešaj želatin prah sa mlekom i zagrej 15-ak sekundi. Nanesi ovu masku na lice. Ostavi masku da se osuši 30-40 minuta. Skini masku nežno počev od ivica lica.

Maska za mitisere od jaja

Sigurno si čula koliko je belance dobro za kožu. Ovaj deo jajeta, kada se dobro umuti i nanese na lice, skuplja i čisti pore, čineći tvoju kožu vidno pročišćenom. Ako ga pomešaš sa malo sveže isceđenog limunovog soka – dodatno ćeš očistiti i posvetliti svoj ten. Zato isprobaj ovu super masku za mitisere!

Sastojci:

  • 1 jaje
  • 1 kašika limunovog soka

Pomešaj umućeno belance od jednog jajeta sa sveže isceđenim sokom od limuna. Možeš da koristiš četku za lice kako bi nanela ovu masku po celom licu. Izbegavaj predeo blizu obrva ili očiju.

Ostavi da maska za mitisere odstoji oko 10-15 minuta.

Maska će se osušiti i zategnuti tvoju kožu.

Na kraju je samo isperi hladnom vodom.

Naravno, savetujem ti da nakon toga naneseš i svoju hidratantnu kremu –  budući da ova maska protiv mitisera (kao i većina njih) u trenutku isuši kožu.

Primenjuj ovo jednom nedeljno i ubrzo ćeš videti rezultat! Možeš da koristiš i samo belance za lice za savršen ten!

Maska za mitisere od sode bikarbone

Soda bikarbona je odlično sredstvo koje vrši piling kože, što znači da efikasno uklanja mrtve ćelije kože, prljavštinu i višak sebuma – a istovremeno neutrališe pH tvoje kože. Iz tog razloga, maska za mitisere od sode bikarbone je takođe veoma popularna – i pre svega radi posao. 

Slično želatinu, i soda bikarbona može da se koristi u raznim kombinacijama. Izbegavaj upotrebu ove maske ako imaš osetljivu kožu, jer je soda bikarbona prilično oštar sastojak.

Pogledaj koje recepte sa sodom bikarbonom protiv mitisera sam izdvojila za tebe.

Soda bikarbona i med maska za mitisere

Med u ovoj kombinaciji deluje kao posvetljujuće sredstvo, deluje antibakterijski i osvežava tvoju kožu. 

Sastojci:

  • 2 kašike praha sode bikarbone
  • 2 kašike meda

Pomešaj sodu bikarbonu za mitisere i med u staklenoj posudi. Ovu smešu nanesi na lice četkom za lice ili prstima. Ostavi da deluje oko 15 minuta. Nemoj da držiš duže, jer soda bikarbona može biti jaka  i agresivna za tvoju kožu lica.

Isperi lice hladnom vodom i nanesi hidratantnu kremu.

Soda bikarbona i sok od pomorandže maska za mitisere

Sastojci:

  • 1 kašika soka od pomorandže
  • 1 kašika praha sode bikarbone

Sipaj 1 kašiku soka od pomorandže u posudu. Koristi sveže ceđeni sok ako je moguće. U posudu zatim dodaj 1 kašiku sode bikarbone. Kašikom pomešaj sastojke da dobiješ ujednačenu pastu.

Nanesi jedan sloj maske na lice. Dodaj dodatni sloj maske onim oblastima lica sklonim mitiserima, kao što je T-zona. Ostavi masku da deluje 20 minuta.

Navlaži vrhove toplom vodom i nežno masiraj lice pokriveno maskom. Ovaj nežni piling poboljšava izvlačenje mitisera. Isperi masku s lica toplom vodom i osuši papirnim ubrusom.

Zatim nanesi na kožu laganu nekomedogenu hidratantnu kremu. Nemoj da zaboraviš da je masnu kožu neophodno hidrirati, kako bi sprečila da se prekomerno proizvodi ulje, što dovodi do mitisera.

Maska za mitisere na nosu

Mitiseri se najviše pojavljuju na nosu – koji je deo tzv. T zone koja se najviše masti. Zato je veliki izazov kako očistiti mitisere sa nosa.

Čak i oni koji generalno nemaju masnu kožu muče muku sa mitiserima na nosu, budući da se sebum najviše luči upravo na ovom delu lica.

Srećom, rešenje postoji! Isprobaj ove maske za mitisere na nosu i i verujem da ćeš biti zapanjena rezultatima! Biće dovoljno da ih primenjuješ 1-2 puta nedeljno za najbolje rezultate.

 

Maska za mitisere na nosu od gline

Bentonitna glina oslobađa tvoju kožu toksina i prljavštine, dubinski čisti pore, uklanjajući tako mitisere za tren oka! Takođe smanjuje pojavu ožiljaka i deluje protiv crvenila i upale na koži.

Sastojci:

  • 1 kašičica bentonitne gline
  • voda
  • kapljica ulje lavande (po želji)

Pomešaj sve navedene sastojke u posudi da formiraš ujednačenu smesu. Nanesi masku na predeo nosa.

Ostavi da stoji 20 minuta ili dok se potpuno ne osuši. Umoči meku pamučnu krpu u vodu i koristi je za uklanjanje ove maske sa nosa.

Isperi hladnom vodom.

maska za mitisere-2

Maska za mitisere na nosu od paste za zube i soli

Pasta za zube pomaže u uklanjanju sebuma i prljavštine na tvojoj koži. Upotreba soli sa pastom za zube pomaže u pilingu kože – što pomaže u uklanjanju mitisera.

Sastojci:

  • 1 kašičica paste za zube (po mogućstvu da je na prirodnoj bazi)
  • 1 kašičica soli

Pomešaj kašičicu paste za zube sa kašičicom (morske) soli.

Nanesi ovu masku na nos i ostavi je da se osuši (oko 15-ak minuta).

Kada se ova maska za mitisere na nosu osuši, navlaži prste toplom vodom i nežno masiraj nos da bi uklonila masku.

Temeljno operi lice.

Maska za mitisere na nosu od aktivnog uglja

Aktivni ugalj ne samo da upija višak sebuma, već takođe pomaže pri sužavanju pora na nosu. Apsorbujuća svojstva aktivnog uglja otpuštaju prljavštinu i ostali sadržaj koji začepljuje pore – što itekako olakšava uklanjanje mitisera na nosu! 

Sastojci:

U dve kašike vode dodaj kašiku želatina u prahu i zagrej 15-ak sekundi. Kad se želatin zgusne, dodaj pola kašičice aktivnog uglja i dobro izmešaj. Nanesi ovu masku za mitisere na nos i ostavi je da se osuši (oko 20-ak minuta).

Pažljivo oljušti masku sa nosa i temeljno operi lice.

Bilo za koju kombinaciju od ovih da se odlučiš (ili možda za više njih) – znaj da si sigurno dobro odabrala! Odavno je prepoznato da su prirodni sastojci najbolji za negu i čišćenje kože, tako da ne možeš da pogrešiš. Uklanjanje mitisera nikad nije bilo lakše i jednostavnije – baš zato što može da se napravi dobra prirodna maska za mitisere!

Podeli sa nama još neki zanimljiv recept za masku za mitisere.

Tatjana Kos

Tatjana Kos

Obožavam da pišem, a najviše me zanimaju teme o lepoti, ljubavi i modi. Na Ona portalu dobila sam priliku da pišem na razne teme, kao što su celulit kod žena, strije, višak kilograma, bore na licu, opadanje kose, nega kose i još mnogo toga.

Ove teme su mi posebno važno, jer na taj način učim kako da se negujem, ali i drugim ženama pružam savete o nezi, kako tela, tako i kose.

Dodaj komentar

Klikni za komentar

Test